РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 24 (27 червня 2014) 

 • Юрій ДЕРПАК: «ДОНОРСТВО ВИХОВУЄ в людині високі МОРАЛЬНІ ПРИНЦИПИ»

  Напередодні Всесвітнього дня донора крові, який відзначається 14 червня, кореспондент «Рабочего слова» зустрівся з головним лікарем Дорожньої станції переливання крові, почесним донором України Юрієм ДЕРПАКОМ і поцікавився, які завдання виконує цей підрозділ.


  Головний лікар Дорожньої станції переливання крові Юрій ДЕРПАК


  Лікар-трансфузіолог Олена ТРОФІМЧУК та донор В’ячеслав КУЩЕНКО


  Лаборант Людмила МАРІНСЬКА


  Лаборант Марія ГРІЦАЄНКО та завідуюча бактеріологічною лабораторією Світлана ЛУКОМСЬКА


  Завідуюча клініко-імунологічною лабораторією Віра КОВАЛЬОВА


  Операційна медична сестра Валентина ЛОСЬ


  Колектив Дорожньої станції переливання крові

  - Шановний Юріє Юрійовичу, розкажіть, будь ласка, що собою являє Дорожня станція переливання крові?

  - Це базовий організаційно-методичний та консультативний заклад служби крові Укрзалізниці. Одночасно він є базою кафедри гематології і трансфузіології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Платона Шупика і відноситься до 4 категорії, що передбачає заготівлю і переробку донорської крові від 1500 л до 2000 л щорічно.

  Всі лабораторії і відділи оснащені найсучаснішим медичним обладнанням, акредитовані, мають ліцензію на медичну практику та ліцензію на переробку, зберігання та виготовлення компонентів та препаратів крові. На станції успішно функціонує відділ, що займається довгостроковим зберіганням компонентів і препаратів крові, який надає можливість підтримувати їх невичерпний запас.

  Заготівлю крові зорієнтовано на стаціонарну та виїзну форми. За 5 місяців поточного року заготовлено 1034,6 л консервованої крові, що на 47,2 л більше, ніж у минулому, плазми заготовлено 568,3 л, що на 10 л більше минулого періоду, вихід плазми з 1 л крові склав 55%. Ці цифри, скоріше, зацікавлять фахівців, але скажу ствердно: обсяги роботи чималі.

  - А якою була історія створення станції?

  - Початок розвитку служби крові на Південно-Західній залізниці було покладено наприкінці Великої Вітчизняної війни в 1944-1946 роках на базі хірургічного кабінету Центральної дорожньої поліклініки. Заготівля крові здійснювалася в основному завдяки донорам-співробітникам поліклініки.

  Дорожню станцію переливання крові Південно-Західної залізниці як самостійний медичний заклад організовано в 1969 році. Величезними зусиллями адміністрації Південно-Західної було проведено реконструкцію будівлі та оснащено сучасним медичним обладнанням.

  - Чи вистачає добровільних донорів?

  - В Україні протягом останнього часу донорство переживає значний спад. Це, насамперед, пов’язано зі складною соціально-економічною ситуацією. Через погіршення демографічної ситуації, ліквідацію колишньої планової системи організації донорства, практичне припинення пропаганди донорства в засобах масової інформації, невиконання зобов’язань держави щодо пільг для донорів маємо своєрідну кризу. Загалом за роки незалежності в Україні рівень донорства зменшився майже уп’ятеро.

  На Південно-Західній ситуація організації донорства краща. Це завдяки тому, що керівництво залізниці сприяє залученню співробітників магістралі до лав донорства, створюючи належні умови та надаючи вагому матеріальну допомогу. Так, реєстр донорів-залізничників налічує понад 5000 активних донорів (донори, які здають два і більше разів на рік) та 860 первинних донорів. 115 донорів-залізничників, які безоплатно здали кров понад 40 разів, удостоєно спеціального звання «Почесний донор України». Крім своїх службових обов’язків з організації донорства, працівники нашої станції і самі займають активну позицію в безоплатній здачі крові. Звання «Почесний донор України» мають завідувач відділом заготівлі крові Ірина КОНСТАНТІНОВА, завідувач відділом лабораторної діагностики та профілактики СНІДу Валентина КНИЖНИК. За це велика їм подяка і шана.

  - А як регулярна здача крові впливає на здоров’я людини?

  - Доведено, що навіть одноразове здавання крові діє оздоровлююче на організм, оновлює клітинний склад, а при регулярному донорстві проходить омоложення організму, покращення діяльності іммунної системи, печінки, підшлункової залози, інших органів травлення. Як наслідок - усуваються порушення основного обміну, що є сильним фактором у сфері профілактики захворювань серцево-судинної системи, а також усіх «хвороб накопичення» - атеросклерозу, подагри, ожиріння та інших. Донорство виховує в людині високі моральні принципи: гуманізм, доброту, чуйність, патріотизм. Позитивні суспільні відносини й активна участь населення у донорстві відповідають цілям держави в області безпеки і соціальної політики - формуванню здорового покоління, фізично і духовно міцного суспільства.

  - Що Ви пропонуєте вживати після здавання крові для ії відновлення?

  - Донорська кровоздача - це фізіологічний процес, який не потребує серйозної (медикаментозної) корекції. Однак, для збереження здоров’я донорів, особливо із тривалим донорським стажем, після кожної кровоздачі необхідно вживати велику кількість рідини (мінеральна вода, сік, компот тощо), налагодити збалансоване калорійне харчування, а також зменшити фізичне навантаження в день здавання крові. Також хочу звернути увагу на один із важливих моментів - перед здачею крові необхідно обмежити вживання яєць, молочної та жирної їжі, а вживати достатню кількість рідини.

  - Як налагоджено співпрацю між медичними закладами щодо взаємодопомоги у збагаченні компонентами та препаратами крові?

  - Організація донорства серед медичних закладів Південно-Західної залізниці - на належному рівні. Особливо слід відзначити адміністрацію та працівників відділкових лікарень станцій Козятин, Конотоп, вузлових лікарень станцій Шепетівка, Чернігів, Фастів, Гречани, вузлової поліклініки станцій Житомир та Ніжин, які здійснюють організацію трансфузіологічної служби, як однієї із вагомих складових системи охорони здоров’я, із забезпечення компонентами і препаратами крові лікувально-профілактичних закладів. Все це сприяє зниженню смертності, інвалідності хворих від гострих та хронічних захворювань, важких травм і так далі. Не можна не згадати січневі-лютневі події цього року, коли станція активно забезпечувала компонентами та препаратами крові медичні заклади столиці для лікування поранених та постраждалих під час подій на Майдані Незалежності. І зараз, коли у Центральному шпиталі Міністерства оборони України перебуває понад 60 поранених зі сходу України, ми надаємо їм всебічну допомогу.

  - Яка ситуація з матеріально-технічним обладнанням?

  - З метою поліпшення донорства крові, інфекційної безпеки, для впровадження нових технологій заготівлі крові, зберігання і переробки крові адміністрація ДТГО «Південно-Західна залізниця» вже придбала обладнання для ПЛР - лабораторії, що дозволить розширити спектр виявлення вірусних інфекцій та повністю виключити вірогідність інфікування пацієнтів та медичного персоналу. Для збереження фізіологічних властивостей компонентів крові придбано швидкозаморожувач плазми, повністю оновлено клінічну, бактеріологічну лабораторії, відділ діагностики СНІДу. Варто зазначити, що тільки завдяки налагодженій тісній співпраці між донором та медичними працівниками можливе вирішення проблем збільшення обсягів заготівлі крові для лікування невідкладних станів.

  - Дякую за відверту розмову!

  Сергій ГУК, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05