РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (20 червня 2014) 

 • За профспілковими стандартами

  Дорожній колектив профспілки залізничників і транспортних будівельників завджи сприяє забезпеченню прав та гарантій залізничників. Навіть сьогодні, незважаючи на економічні негаразди, профспілки не знижують рівень своїх стандартів щодо соціальної захищеності працівників. Бо тут завжди працює колективний договір, який укладено між адміністрацією Південно-Західної залізниці та Дорожнім колективом профспілки залізничників і транспортних будівельників. І це допомогає залізничникам відчувати, що про них піклуються.

  Про те, як посилювати позиції профспілки і бути актуальним в сьогоденні, ми ведемо розмову з Юлею ПРОКОПЕЦЬ - головою первинної профспілкової організації відокремленого підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень.

  - Пані Юліє, чи може на нинішньому етапі профспілковий лідер вплинути на керівника? Власне саме на профспілки зараз є надія?

  - Так, не тільки може, а й треба впливати на керівництво. Адже повністю контрольовані та залежні профспілки нікому не потрібні. Час вносить свої корективи, і, швидше за все, в область суспільно-виробничих відносин. Зрозуміло, що не все можуть вирішити профспілки, але доповнювати, підказувати і направляти керівництво необхідно. Ми завжди відкрито свою позицію озвучуємо. До честі начальника дирекції Володимира ПАЩЕНКА - він завжди слухає доводи профспілки. Бо для того, щоб досягнути реальних результатів, потрібно працювати в тандемі з керівником. У запезпеченні залізничників безпечними умовами праці голова профкому і керівник мають бути єдині. Сенс від соціального партнерства полягає в тому, щоб домагатися наміченої мети. З іншого боку сьогодні через скорочення навантаження й обсягів роботи залізниці, викликаних погіршенням економічної ситуації, дирекція стоїть перед прийняттям нелегкого рішення: скоротити частину працівників. Для більшості це болюче питання, і для керівництва теж. Тут треба підходити до кожної людини індивідуально. Тому для збереження соціальної стабільності у трудових колективах необхідно спільно з профкомом проводити узгоджену політику і виробляти заходи, які в ситуації, що склалася, влаштували б обидві сторони.

  - Почасти в організаціях запитують: «Навіщо нам потрібні профспілки?»

  - Я б не сказала, що це питання носить масовий характер. Сьогодні у нашій організацій таких людей, які так думають, семеро. Такою є людська природа. Вони вважають, що їм від профспілки уже нічого не потрібно: діти виросли, путівки на оздоровлення не треба. Буває невдоволення від роботи профспілки тоді, коли підприємство проводить непопулярні заходи, особливо на хвилі реформ. Звичайно, падає авторитет серед молоді. Їм складно сприймати взагалі якість новоутворення. Та все ж там, де іде активна профспілкова робота, таких проблем не виникає. Водночас ми сприймаємо конструктивну критику. Це стимулює і допомогає шукати нові, цікаві форми роботи.

  - Чи все ж визначальним для організції є посада лідера профспілкової організації. І хто такий, на Вашу думку, профспілковий лідер?

  - Так. Справді дуже багато залежить від особистості голови профкому. Сьогодні профспілковий лідер не повинен сидіти в кабінеті і чекати, поки до нього звернуться з проханням члени профспілки. Він має бути в курсі всіх справ, виїжджати на лінію. Там можна почути не завжди приємні речі, але ці виїзди багато в чому допомогають. Особистість голови профкому характеризується тим, настільки своєчасно і конструктивно реагує він на тимчасові зміни в рамках сучасного трудового колективу, задовольняючи нагальні потреби кожного працівника.

  - Юліє Віталіївно, два роки тому Вам колектив довірив стати головою первинної профспілкової організації. Чи складно захищати інтереси залізничників?

  - Як відстоювати інтереси працівників, я знаю з практики. До цього працювала бухгалтером у профкомі. А два роки тому, коли колектив дирекції мені виявив довіру і обрав на цю посаду, я практично з першого дня почала цю довіру виправдовувати. До речі, мені не потрібен був час, щоб увійти в курс справи: все було добре знайоме. Знаю, як і чим живуть члени профспілки. У нас достатньо велика організація - 2200 членів профспілки. Намагаюсь у повсякденному житті керуватися правилом - ніколи не відкладати справи у довгий ящик. Бо з досвіду знаю, що дрібниць, як у виробничому, так і в соціальних аспектах, не буває. Тому вирішую їх по мірі можливості, і це приносить моральне задоволення. Дійсно, у нас чимало проблем, але особливо дратівливих, які турбують людей, заважають працювати, немає. Так, питання є, але всі їх можна вирішити. Обстановка у нас ділова, і люди трудяться із зрозумінням.

  - Юліє Віталіївно, на кого Ви покладаєтеся, вирішуючи першочергові завдання?

  - Ми намагаємося підняти планку суспільного життя дирекції на високий рівень і, звичайно, робимо ставку на молодь, щоб дати їй можливість більш активно реалізуватися і проявити свою життєву позицію. У нас таких майже 60 відсотків. Але, щоб зацікавити дівчат та хлопців і пробудити добровільне бажання активно брати участь у профспілковому житті, потрібні конкретні кроки. Як у кожному колективі, у нас є молодіжна рада, з якою ми співпрацюємо. Колектив дирекції бере участь в різних нарадах, оглядах-конкурсах професійної майстерноті, спортивних змаганнях. І при цьому залізничники, як правило, домагаються в них вагомих успіхів. За участю активістів на високому художньо-естетичному рівні проходять огляди-конкурси. Ми ніколи не забуваємо привітати наших залізничників у газеті «Рабочее слово» із Днем народження, весілля чи народженням дитини. Стараємося, щоб кожний, хоч трішки, але відчув турботу профспілки. З особливою теплотою проводиться у нас День людей похилого віку, День залізничника, День захисту дітей. До 1 вересня кожний першокласник, дитина залізничника, також одержує невеличкий подарунок.

  - Цьогоріч надзвичайної актуальності набуло питання оздоровлення працівників та членів їхніх сімей. Чи закуплені у вас путівки для оздоровлення?

  - Для нас організація оздоровлення та відпочинку залізничників була і залишається одним з важливих напрямків діяльності. Всього з коштів профспілкового бюджету на літню оздоровчу компанію буде витрачено майже 300 тис. грн. Сюди входять путівки для дорослих і дітей. Великим попитом серед наших працівників користується будинок відпочинку «Остер» у Чернігівській області. Окрім цього ми відправляємо на відпочинкок дітей до Івано-Франківська, до Одеської області. Поза цим до послуг залізничників є пансіонат «Світязянка» та Медичний центр реалібітації залізничників у м. Хмільник. Зазвичай, не відмовляємо у придбанні путівки нашим залізничникам, тим більше, коли людина потребує санаторного лікування.

  - Кого з колег Ви хотіли б відзначити?

  - Дуже складне питання. Тому що більшість наших профспілкових лідерів гідні похвали. Але в першу чергу, хотілося б назвати профоргів станцій Київ-Жовтневий - Ніну МИКИТЕНКО, Київ-Волинський - Наталію КАРПЕНКО, Кагарлик - Володимира ГРАДІЛЯ, Київ-Петрівка - Олену ТАРАТОРІНУ, Ніжин - Людмилу ГИГІНЯК. Всіх не перерахуєш. Без них було б складно домогтися тих позитивних напрацювань, які ми маємо зараз. І ще хочу зазначити, що не існує поганих і хороших форм профспілкового управління. Все, зрештою, залежить від того, настільки вони підходять для того чи іншого колективу, тому ми цінуємо кожного нашого активіста, який має авторитет у своєму колективі.

  - Дякую Вам, що без вагань погодились на інтерв’ю.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05