РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (20 червня 2014) 

 • Багата ІСТОРІЯ, трудове СЬОГОДЕННЯ й обнадійливі ПЕРСПЕКТИВИ

  Житомирський колійний ремонтно-механічний завод відзначив своє 75-річчя. З нагоди славної дати в історії підрозділу столичної магістралі відбулися урочистості. Перегорнути разом із колективом ювілейну сторінку в житті колективу прибули представники керівництва Укрзалізниці, столичної магістралі, багатьох залізничних підрозділів, міста Житомира. Зокрема, перший заступник начальника головного управління колійного господарства Укрзалізниці Олексій ВІННІЧУК, заступник начальника залізниці з рухомого складу і матеріально-технічного забезпечення Іван АНТОНЮК, головний інженер галузевої служби колії з ремонту Руслан КОВАЛЬЧУК, голова Дорпрофсожу Орест ЛОГОШНЯК.

  На початку урочистостей звернувся до присутніх у залі керівник заводу Іван СОЛОВЕЙ. Вітаючи з ювілеєм працівників, ветеранів, Іван Миколайович наголосив, що підрозділом пройдено складний, але плідний шлях розвитку та удосконалення на всіх дільницях. Колектив постійно працює над освоєнням ремонту нових типів машин, які поповнюють парк залізниці. З кожним роком освоюється випуск нового виду продукції, запчастин для ремонту колійних машин та утримання колійного і станційного господарств. Значна увага приділяється, за вагомої підтримки з боку керівництва залізниці, технічному переоснащенню виробництва. Протягом останніх кількох років завод поповнено новим верстатним обладнанням. Ковальську дільницю оснащено сучасним індукційним нагрівачем, проведено модернізацію системи електронно-обчислювального управління координатно-розточувальним верстатом… Зрозуміло, що технічні оновлення сприяють не лише освоєнню випуску нових видів продукції, але й поліпшують умови праці людей. Водночас адміністрація разом з профспілковим комітетом дбає про створення безпечних умов праці, про соціальний захист заводчан, зазначив директор. А ще докладають зусиль до того, щоб ветерани постійно відчували турботу з боку колективу. Адже вони власною звитяжною працею заклали міцний підмурок для створення нових потужностей заводу.

  …А ПОЧИНАЛОСЬ ВСЕ У ЖМЕРИНЦІ

  Датою народження заводу вважається 1 травня 1939 р., саме тоді начальником Південно-Західної залізниці було видано наказ: на ст. Жмеринка механічні майстерні виділяються на самостійний баланс. Тоді у двох дерев’яних та двох цегляних будиночках розміщувалося 4 цехи, де працювало понад 40 чоловік. Вони виготовляли вагонетки, протиугони, стрілочні болти, вузькоколійні стрілки, колійні шаблони та інше. Також проводився ремонт машин важкого типу.


  Ветерану заводу, колишньому інженеру з охорони праці Ельвіду КАЛІНОВСЬКОМУ
  галузеву нагороду вручив заступник начальника столичної магістралі Іван АНТОНЮК.

  З початком Великої Вітчизняної війни майстерні було евакуйовано на Пензенську залізницю, де, окрім колійної, ремонтували й автомобільну техніку для фронту. Люди звитяжно працювали у дві зміни, по 11 годин… З неменшою самовідданістю трудилися вони і після повернення з евакуації.

  У 1953 р. колійні дорожні майстерні підпорядковуються службі колії та переводяться на ст. Вінниця. Колійники отримують перші колієукладальні крани, дизельні, моторні платформи, електробаластери. Для збільшення потужності ремонтної бази в 1961 р. Дорожні механічні майстерні переведено на ст. Житомир. Тут поліпшувалася ремонтна база машин важкого типу, водночас зростали обсяги ремонту машин і механізмів. У 1980-х рр. розпочалось будівництво об’єктів соціально-побутової сфери, реконструкція допоміжних цехів. У 1988 р. Дорожні механічні майстерні служби колії реорганізовані в колійну машинну станцію (КМС-295). У подальші роки формувалася потужна база для капітального ремонту колійних машин важкого типу, створювалися нові цехи, сім’ї трудівників отримували житло…


  Директор Житомирського колійного ремонтно-механічного заводу Іван СОЛОВЕЙ.


  З когорти нагороджених відзнаками за сумлінну працю - начальник виробничо-технічного відділу Володимир ЗЕЛІНСЬКИЙ,
  слюсар-електрик Сергій БАГІНСЬКИЙ, слюсар-бригадир Микола ЖЕНЖЕРА,
  коваль Микола НЕСТЕРЧУК, головний інженер Микола ШАВЛОВСЬКИЙ,
  майстер дільниці з ремонту агрегатів Роман МІЩЕНКО, слюсар-електрик Сергій ОДНОРОГ,
  формувальник Олександр ОРЛІКОВСЬКИЙ, електромонтер з ремонту обмоток та ізоляції Антон ЩИРСЬКИЙ.

  ТЕПЛІ СЛОВА І НАГОРОДИ ЮВІЛЯРАМ

  Того урочистого дня багато говорили про трудові звершення попередніх і нинішнього поколінь трудівників. Організатори подбали й про те, щоб присутні переглянули слайди з фотографіями різних років, отримавши нагоду прослідкувати за перебігом історичних подій. Водночас згадували людей, які очолювали колектив, починаючи з 1939-го… Одинадцять керівників за цей час стояли біля керма підрозділу. Дванадцятий, нинішній директор І. М. Соловей достойно несе цю естафету, втілюючи в життя багато ідей з розвитку підрозділу і маючи ще не менше планів на подальше вдосконалення виробництва, наголошували присутні на урочистостях керівники колійного господарства.

  Було сказано багато теплих слів на адресу ювілярів. Гості висловлювали нинішньому колективу і ветеранам подяку за трудові досягнення, адже у завода багата історія, славне трудове сьогодення і гарні перспективи. Велика група працівників заводу отримала нагороди та відзнаки від Укрзалізниці, Південно-Західної залізниці, Житомирської міськради.

  Оксана КЛИМЧУК, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ та автора
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05