РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 22 (13 червня 2014) 

 • Чому головному лікарю до душі фіалки?

  Розпізнати основну рису характеру людини, яка займає відповідальну посаду у галузевій медицині, допоміг випадок. Після тривалої серцевої хвороби нашому колезі була необхідна реабілітація. Далі - звернення до головного лікаря вузлової лікарні ст. Дарниця Південно-Західної магістралі Галини СИДОРЕНКО та її колег, а згодом після лікування у терапевтичному відділенні кров’яний тиск у молодого чоловіка у нормі.

  Сьогодні напередодні галузевого свята - Дня медичного працівника - ми вирішили обговорити актуальні питання, з якими стикається саме головний лікар.

  - Галино Григорівно, Вам, керівникові величезного медичного закладу, голові Асоціації медиків залізничного транспорту України, мимоволі приходиться розпоряджатися власним часом не на користь родині. Як вдається залишати проблеми сім’ї, як кажуть, на потім?

  - Пропоную відійти від газетних штампів про те, що якщо ти керівник, приміром, медичного закладу, то мусиш забути про родинні обов’язки. Будь-що думати лише про проблеми, з якими зустрічаєшся щоранку з метою розв’язати їх якомога скоріше?! Для мене, колишнього цехового терапевта, яка пропрацювала у локомотивному депо ст. Дарниця, поточні проблеми зі здоров’ям залізничників та сучасними методиками лікування їхніх недуг, то, як кажуть, справжні будні.

  Коли дев’ять років тому мені запропонували очолити колектив однієї із найстаріших лікарень столичної магістралі (85-річчя відмічали у минулому році), зрозуміла головне: галузева медицина має рухатися вперед. Крок за кроком. Але як це робити, якщо без матеріальної підтримки з боку колективу Південно-Західної залізниці не обійтись? І ось тоді, отримуючи певні інвестиції із галузевого бюджету столичної магістралі на користь переобладнання медичної бази, мої колеги відчули впевненість у тому, що сучасні методики лікування наших пацієнтів - це не віддалена перспектива. Із закупівлею сучасного обладнання для четвертої операційної, що функціонує у хірургічному відділенні, можемо оперувати тих хворих, які страждають від складних недуг на спинному хребті. Приміром, завдяки застосуванню сучасної лапароскопічної установки кандидат медичних наук Ігор СУХІН ставить на ноги важких хворих. Пліч-о-пліч із Ігорем Анатолійовичем працюють нейрохірург Роман ЧЕТВЕРУС, уролог Сергій МАЙДАН. І Роман Віталійович, і Сергій Борисович впроваджують нові лікувальні методики у повсякденне життя нашого медичного закладу. Окремо варто наголосити, що нам під силу вирішення проблем із загальної хірургії, нейрохірургії, урології, гінекології, хвороб у сфері отоларингології. Між іншим, наш штат складається з фахівців 26 медичних спеціальностей. Поруч зі мною працюють дев’ять кандидатів медичних наук, 31 лікар вищої категорії.

  - Галино Григорівно, не часто газета залізничників розповідає про переваги лапароскопічного втручання в організм хворих. Будь ласка, розкажіть докладніше про цю лікарську методику.

  - Майже 65% операцій на органах черевної порожнини виконуються за застосування саме лапароскопічного методу. Уявіть, допомагаємо і при жовчно-кам’яній хворобі, ліквідовуємо грижі у стравохідному отворі діафрагми, лікуємо від кісти у нирках, вдало проводимо операції на внутрішніх жіночих статевих органах. Крім того, у разі захворювання хребта, а саме - грижі міжхребцевих дисків потрібно звертатися до нашої лікарні.

  А ще нам під силу допомагати хворим заради усунення нестабільності хребта. Використовуючи сучасні імплантанційні системи фіксації, досягаємо певних успіхів. Також вдало лікуємо від захворювань переферійних нервів, у тому числі від ускладнень щодо цукрового діабету. Приємний факт: робота залізничних медиків відома не лише на столичній магістралі. Завдяки співробітництву зі страховими компаніями України надаємо медичні послуги не лише працівникам, які застраховані у СК « Нафтагазстрах», «Раритет». У нас активно лікуються не лише залізничники та члени їхніх сімей, а і пацієнти з багатьох куточків України.

  - Як там не є, а будь-який хворий пов’язує хірургічне втручання із чималою втратою крові. Як заспокоїти людей у цьому разі?

  - Розумію, що потрібно й надалі знайомити вас із сучасною медичною апаратурою і відповідними технологіями, які застосовуються у нашій лікарні.

  Мініінвазійні втручання, іншими словами, малокровні оперативні втручання, що застосовуються у лікарні, - запорука того, що жодної зайвої краплі крові наш пацієнт не втратить. Уявіть собі, що використовуючи енергетичну платформу «Форс Тріад» (США) за системою «Ліга Шу», наші хірурги «зварюють» судини будь-якого діаметру. В історію пішли усілякі нитки, кліпси, затискачі.

  - А якщо потрібно розсікти тканину?

  - Для цього використовуємо так званий плазмовий скальпель. Цей інструмент дозволяє розділяти тканини без крововтрати та надійно зупиняти випадкову кровотечу. Подібні технології використовуються в роботі хірургічного відділення. Запевняю, ці методики дозволяють значно покращити період видужання у післяопераційний період. Більше того - практично унеможливлюється виникнення післяопераційних ускладнень. Таким чином значно скорочуються терміни перебування хворого у стаціонарі. У нашому фаховому використанні - біохімічний аналізатор, фіброгастроскоп. А сьогодні лікарня отримала сучасний наркозно-дихальний апарат. Отже, що стосується діагностики та лікування, тут ми, як кажуть, задніх не пасемо.

  - Оглядаючи територію лікарні, помітив, що кількість квітів, взагалі зелених насаджень, перевищує, як би сказали статисти, середнє число по країні. Щось мені підказує, що тут без головного лікаря знову не обходиться. Чи мали Ви у молоді роки мрії, які скеровували Вас на досягнення мети?

  - Мета стати кваліфікованим лікарем збулася, коли пропрацювала певний час терапевтом при локомотивному депо ст. Дарниця. Проте мені, уродженці українського села, завжди до душі була робота у квітнику, на городі. Саме з тих пір, коли бачу, що у тому або іншому місці могли би квітувати розмарин або матіола, ромашка або троянда, обов’язково беруся за роботу і саджу красу. До того ж залучаю колег.

  - Наша розмова відбувається напередодні свята Трійці. Галино Григорівно, перед входом до будівлі лікарні побачив «Анютины глазки» - це квітка Трійці. Вам до душі фіалки?

  - Відомо: у християнському світі існує легенда про те, що ці квіти виникли із радісних сліз Адама, якому архангел Гавриїл приніс новину про прощення Богом всіх його гріхів. З тих пір три кольри фіалки вважаються трьома обличчями Святої Трійці - Отця, Сина та Святого Духа. Чому б територію нашої лікарні не прикрасити цими квітами?! Тим паче, що ці ніжні рослини мають чудовий зовнішній вигляд, солодкуватий свіжий, ледь вловимий аромат. Це так доречно у величезному мегаполісі, яким є Київ. Є місце й іншим декоративним рослинам на нашому подвір’ї. Краса має жити в усьому!

  - Розумію, що у Вас, як головного лікаря вільного часу небагато. Проте, чому віддаєте перевагу, коли випадає вихідний?

  - З дитинства люблю вишивати. Методика вишивання кольорових картин хрестиком, бісером - справжнє хобі для мене.

  - Галино Григорівно, користуючись нагодою, поздоровляю Вас і весь колектив із святом. Нехай подароване людям здоров’я, а нерідко і життя, повертається до Вас і Ваших колег в якості особистого щастя!

  Спілкувався Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05