РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 21 (6 червня 2014) 

 • Фільм спогадів для майбутніх поколінь

  Ветеранська організація локомотивного депо Козятин об’єднує понад вісім з половиною сотень ветеранів війни та праці. І лише 25 з них є учасниками бойових дій Великої Вітчизняної війни.

  Саме вони, ветерани-фронтовики, цими днями були у центрі уваги ветеранської організації. Разом з керівництвом та профспілковим комітетом депо рада ветеранів організувала для них низку заходів, присвячених 69-ій річниці Великої Перемоги. Особливо заслуговує на увагу турбота про фронтовиків, які за станом здоров’я не змогли прийти на ці урочистості, що проводилися у депо.


  Деповчани Олександр ГОРАЛЮК, Володимир РАКОВСЬКИЙ та Віталій ЧАПАЙДА вітають ветерана-фронтовика Валентина КЛІМОВА.

  - Тому до кожного ветерана-фронтовика завітали наші колеги, - говорить голова ради ветеранів депо Валентин Радецький. - Провідали, привітали зі святом, вручили подарунки. Та, безумовно, найкращим для них стало саме спілкування.

  - Хлопці, що там нового у нас? - щиро цікавився подіями у депо колишній старший майстер цеху Петро Мерзлий. Ветеран війни та праці вже понад три десятиліття як на заслуженому відпочинку, однак зв’язок з колективом не втрачає. Дуже хотів й цього разу прийти в депо на урочистості, та вже здоров’я підводить. Роки невблаганні. Тому й радіє кожній зустрічі зі своїми деповчанами.

  Не менше раділи такій зустрічі й інші фронтовики. За цієї нагоди дехто з них одягнув святковий піджак з нагородами, інші - дістали альбоми з фронтовими фотографіями. Розповідали на лише про воєнні часи, а й про роки відбудови народного господарства.

  - А для мене війна не завершилася у 1945-му, - розповідав колишній оператор при черговому по депо Валентин Ковтуненко. - Я служив у морській піхоті. Воював на Далекому Сході проти мілітаристської Японії, звільняв Корею. А потім впродовж п’яти років - на мінному тральщику розміновував морські шляхи поблизу Нової Землі, Діксону, Печори. Лише у 1950-му повернувся додому.

  Валентин Клімов воював на фронтах Великої Вітчизняної ще з 1941-го. Брав участь у боях під Москвою, на Північному Кавказі, у складі військ 3-го Білоруського фронту визволяв Вітебськ, Ліду, Гродно. Штурмував Кенігсберг. Там, у Східній Пруссії, й зустрів День Перемоги.

  Серед ветеранів-фронтовиків, кого провідали та привітали працівники локомотивного депо, були Тодос Третяк, Іван Якимець, Тетяна Кругових, Василь Коврига, Микола Ліпський, Антон Нікітюк…

  - Ми планували привітати за місцем проживання півтора десятка наших фронтовиків, тих, хто за станом здоров’я не зміг прийти до нас на урочистості у депо, - говорить голова профкому депо Василь Дзюбенко. - Крім привітань, квітів та подарунків кожен ветеран-фронтовик отримав ще й диск з документальним фільмом, в основі якого спогади наших фронтовиків. Його змонтував інженер депо Олександр Горалюк, який протягом останніх років побував у кожного фронтовика-деповчанина й зафільмував ці інтерв’ю. Аналізуючи перші відгуки звитяжців, їхніх рідних та знайомих, всіх тих, хто вже дивився цей фільм, він отримав чимало схвальних оцінок і припав до душі кожному з них. Тож приємно, що нам вдалося зробити для них такий цікавий та приємний подарунок.

  Від редакції. Приємний факт: на зміну професійним кінематографістам, які залежать від авторитаризму продюсера, приходять нові автори, які бажають об’єднати завдяки втіленню власних задумів якомога більше ровесників. Головна ж ідея подібних самодіяльних проектів - звернення кожного ветерана до майбутніх поколінь із побажаннями жити у мирний час.

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05