РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 20 (30 травня 2014) 

 • Чим сучасні лікарі відрізняються від хірурга БАСКАКОВА

  Нет! Никогда не умирает тот,

  Чья жизнь прошла светло и беспорочно,

  Чья память незабвенная живет

  В сердцах людей укоренившись прочно.

  ЛОПЕ ДЕ ВЕГА

  Коростень дав світу багато відомих, талановитих людей, непересічних особистостей, які залишили вагомий слід у пам’яті вдячних потомків та прославили рідний край. Не лише на всю Україну, але й далеко за її межами. Про одного з таких визначних людей, талановитого хірурга Бориса БАСКАКОВА і піде мова.

  «Хворі у мене на першому плані», - писав свого часу відомий військовий хірург Микола Пирогов. Цей вислів ліг в основу усієї лікарської діяльності Бориса Опанасовича, який у 60-80-ті роки очолював хірургічне відділення Коростенської залізничної лікарні. Про його золоті руки і добре серце ходили легенди, про нього знали в усіх куточках України, а пацієнти приїздили за допомогою з Донецька й Житомира, Чернігова й Харкова, Сум і Полтави.

  Допомагаючи долати хворобу, піднятись прооперованому на ноги, Борис Опанасович віддавав йому не лише свої уміння і знання, але й частинку власної душі. Акуратність, пунктуальність, вимогливість до себе, до підлеглих, помножені на високу професійність, - таким і був лікар Баскаков.

  Народився він у 1912 р. у далекому сибірському Томську. Закінчивши Новосибірський медінститут, тривалий час працював флотським хірургом на Далекому Сході. За операційним столом простояв усю війну, а в 1945 р. його направили в Україну, в м. Бахмач Чернігівської області, де він теж залишив тільки добрі спогади. У 60-х роках лікар переїхав до Коростеня, де працював до самого виходу на заслужений відпочинок.

  Борис Опанасович зумів повернути життя багатьом людям, кожну вільну хвилину віддаючи пацієнтам. Навіть буденний обхід він робив незвичайно, намагаючись підбадьорити хворого, підняти пригнічений через недугу настрій. Часто декламував вірші, яких знав безліч, іноді читав уривки із книги спогадів відомого кардіолога Миколи Амосова «Думки і серце». До речі, славетний професор особисто подарував цю книгу лікарю Баскакову і до самої смерті підтримував з ним дружні стосунки.

  Корінні коростенці, представники старшого покоління пам’ятають, якого розквіту досягла в 70-ті роки залізнична лікарня. А її гордістю було хірургічне відділення, очолюване Б. Баскаковим. Широкі килимові доріжки, красуні-пальми, які підкорювали всіх своєю екзотичністю, картини на стінах, краса і затишок панували в приміщеннях. Зрозуміло, й ідеальна чистота, акуратність. І медперсонал у накрохмаленому до хрусту одязі, кришталево чистому й гарно випрасованому…

  Невмолимо швидко плине час… Немає серед нас лікаря Б. Баскакова, проте багато людей згадують його найтеплішими словами. Адже, навіть перебуваючи на пенсії, Борис Опанасович нікому ніколи не відмовляв у допомозі, причому робив це безкорисливо. Ця чеснота для нинішніх лікарів є великою рідкістю. Ось чому кожного разу люди-старожили, проходячи повз будинок Б. Баскакова, де до останнього билося серце талановитого хірурга, відчувають, як душу огортає почуття глибокої шани до людини, яка врятувала багато життів, залишивши добру пам’ять у свідомості вдячних коростенців.

  Віолетта ЧУМЕЛЬ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05