РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (23 травня 2014) 

 • Оптимізм, якому позаздрить молодь

  Нинішнього року минає сторіччя з початку будівництва ст. Коростень-Подільський і виникнення одноіменного мікрорайону. Відрадно, що тут живе чимало цікавих особистостей, які стали свідками не лише розвитку мікрорайону і залізничних підрозділів, а й загалом багатьох найтрагічніших сторінок нашої історії. Ось тут, неподалік станції, у своєму будинку мешкають 95-річна Віра Михайлівна ЛАНСЬКА і її сестра - 87-річна Олена Михайлівна ЧЕРВІНСЬКА. Попри солідний вік вони залишаються активними, оптимістичними людьми й цікавими співрозмовницями.

  Віра Михайлівна й Олена Михайлівна свою трудову діяльність розпочинали колись працівницями локомотивного депо. Їхній батько працював машиністом, тож і доньки вирішили трудитися в депо. Та почалася Велика Вітчизняна війна, і в ці тяжкі роки трагічні випробування випали на їхню родину. Втім, хіба лиш на їхню?

  Віра Михайлівна у перші дні війни проводила на фронт свого чоловіка, з яким лише недавно одружилися. Вона все сподівалася, що розлука буде недовгою і її коханий, мужній воїн-захисник, невдовзі повернеться додому. Та сталося інакше. Не судилося їм більше зустрітися. Загинув її чоловік смертю хоробрих… Так і залишилася Віра Михайлівна солдатською вдовою, усе життя зберігаючи у серці любов і світлу пам’ять про нього.

  Війна забрала і, молодшого брата моїх співрозмовниць, який поклав своє життя у боях з ворогом під Москвою. І навіть на цьому горі випробування для родини не закінчилися. Ще одна біда прийшла, звідки її ніхто й не чекав. За чиїмось підступним доносом їхнього батька заарештували і засудили як ворога народу. І лише через кілька десятиріч його реабілітували.

  Мужнім жінкам довелося увесь цей моральний тягар, душевну травму пережити. А потім ще була розлука з матір’ю і важка робота в тилу, в Кіровській області трудилися на лісозаготівлі. Молоді жінки працювали попри всі надзвичайно складні умови з ентузіазмом, адже знали, що їхня праця дуже потрібна країні, яка бореться з ворогом.

  Після закінчення війни повернулися додому. Віра Михайлівна пішла трудитися в залізничну лікарню санітаркою. Згодом стала працювати в реєстратурі залізничної поліклініки. Нинішнє покоління медпрацівників відділкової лікарні ст. Коростень з великою повагою ставиться до В.М. Ланської - вона найстарший, найповажніший їхній ветеран, приклад порядності і людяності. Тож без уваги не залишають. Вона для них - людина-легенда, в якої є чому повчитися.

  Як уже згадувалося на початку, Віра Михайлівна зараз мешкає зі своєю сестрою. Олена Михайлівна усю свою післявоєнну діяльність присвятила культурі. Працювала в робітничому клубі, в будинку піонерів, а також в Будинку культури залізничників, де вела танцювальні гуртки. Вона нині гордиться тим, що має багатьох талановитих учнів у Коростені і за його межами, які продовжили її справу. Любов до мистецтва, до прекрасного притаманні і Вірі Михайлівні, і Олені Михайлівні. Вони дуже витончені - і в своїх словах, і в манерах. Інтелігентність - саме та риса, яку хочеться підкреслити насамперед, розповідаючи про цих чудових жінок. А ще вони дуже позитивні і щирі, усміхнені і привітні. Лише під час спогадів про трагічні роки воєнного періоду їхні обличчя вкриває сум. І все ж і в тих нелюдських умовах вони лишилися справжніми людьми - чорна хмара війни, яка забрала в них рідних, шматувала їхні молоді долі, не зламала сестер. І нині приємно вражає оптимізм і життєлюбність 95-річної В.М. Ланської і 87-річної О.М. Червінської. Це саме те, що хочеться в них запозичити і поставити в приклад для наслідування.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05