РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (23 травня 2014) 

 • Допомагають переселенцям із Криму

  У Житомирі для того, аби допомогти людям, які залишили Крим, докладають зусиль і державні установи, і пересічні громадяни-волонтери. Свій внесок у цю справу роблять і на залізничному вокзалі, де, за потреби, проінформують переселенців, розкажуть, куди їм звертатися, щоб отримати тимчасове житло, оформити соціальні виплати і так далі. Робочі групи з надання допомоги переселенцям діють і в Житомирській міській раді, і в обласній адміністрації.


  Ольга Холченкова

  На сьогодні у Житомирській області вже проживає 138 кримчан. Усі вони звернулися до органів місцевого самоврядування або державної влади за допомогою. Ті, хто не має роботи, отримали статус безробітних, четверо людей вже працевлаштовані. Люди живуть у своїх родичів, друзів, знайомих - там, де їх готові прийняти. Близько 10% кримчан тимчасово перебувають у комунальних закладах.

  У кожного з переселенців своя життєва історія. Не всі вони хочуть розповідати про неї. Зрозуміло, це їхнє незаперечне право. Проте мені вдалося поговорити з однією кримчанкою, яка зверталася за інформаційною допомогою до органів влади. Це студентка із Сімферополя Ольга ХолЧенкова (на фото), яка вирішила переїхати з окупованого Криму. Як же вона планує далі влаштовувати своє життя, де буде вчитися і мешкати… Про це та інше запитала в неї особисто. Ольга каже, що вона хоче жити в Україні, у своїй державі. Саме задля того, щоб в державі сталися зміни на краще, вона зі своїми друзями брали участь в акціях на Майдані. Приїздили до Києва в січні, в лютому. Та їй прикро, що її патріотизм в близькому оточенні мало хто розуміє. Це і є причиною того, що Ольга лишила рідний дім у Сімферополі, облаштований побут і виїхала з півострова. Вона не може підтримати дії Росії, не може зрозуміти людей, яким імпонує така політика. Студентка притримується думки, що Батьківщина - лише одна, і для неї це - Україна.

  Зараз вона займається переведенням на навчання до Київського національного університету культури і мистецтв. Чому ж саме на Житомирщині шукає тимчасового прихистку? По-перше, у с. Словечне Овруцького району живуть родичі, ще й на Житомирщині має знайомих.

  - Приємно, що до моїх турбот з переселенням скрізь ставляться дуже уважно, - каже Ольга Холченкова. - В Житомирі і волонтери підставили плече, і в обласній адміністрації інформацію, яка мене цікавила, надали, і запропонували тимчасове житло.

  Ольга ще не визначилася, де вона зупиниться на постійне місце проживання. Попереду в студентки заочної форми навчання - складання сесії, під час якої дівчина мешкатиме в гуртожитку в столиці. Водночас займається пошуком роботи. І хоч у дівчини зараз багато різних турбот, це молоду, цілеспрямовану людину не лякає. Вона не шкодує, що переїхала, хоч з її сім’ї це не всім подобалося. Впевнена, що в її житті все налагодиться, вона успішно завершить навчання, працюватиме на благо своєї держави.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05