РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (23 травня 2014) 

 • Живі квіти лягають на папір…, або ПРО ТАЛАНТИ у родині ДИТИНЧУКІВ

  У фойє Будинку науки і техніки, а шепетівчанам цей заклад і досі більш знаний, як колишній Клуб залізничників імені Войкова, якось я побачив невеличку виставку картин. Усього з десяток, але розглядав їх з годину. Вже й, наче, закінчив оглядати, а таки до першої повернувся…

  - Не шкодуємо, - наголосив директор закладу Вадим СВІНЦІЦЬКИЙ, - що облаштували виставку. Бо хто до нас не завітає, обов’язково зупиняється, щоб їх оглянути.


  Дізнаюся, що автор картини - Віта ДИТИНЧУК (на фото). Її батько, Віталій Олександрович, працює головним інженером станції Шепетівка, а мама, Галина Миколаївна, - квитковим касиром на залізничному вокзалі. Отож, не випадково залізнична родина вирішила «виставитися» у клубі місцевих залізничників. Після першого ж огляду картин дирекція охоче погодилася на це.

  Віта Дитинчук закінчила відділ декоративно-прикладного мистецтва, що вже чимало років функціонує у міській музичній школі. До речі, його очолює від дня започаткування талановитий художник Володимир МОНТАЧ. Володимир Васильович при зустрічі розповів, що відразу помітив в учениці творчий дар. «Вона вміє, - каже майстер, - майбутній твір побачити в уяві, а потім на вістрі пензля перенести на папір».

  Після закінчення ліцею і названого вище відділу здійснилася мрія юнки - вона вступила до Вижницького коледжу декоративно-прикладного мистецтва. До речі, містечко Вижниця на Чернівеччині здавна є одним із найбільших та авторитетних центрів декоративно-прикладного мистецтва. У коледжі працюють відділи художньої обробки дерева, металу, килимарства і ткацтва та інші. Віта здобула тут фах за спеціальністю «Художня вишивка і моделювання та конструювання одягу». До слова, її дипломну роботу - вишиту сорочку - залишено на зберігання в Музеї коледжу.

  Після закінчення коледжу у Вижниці шепетівчанка торує шлях до Львівської академії мистецтв, де у відділенні «Художній текстиль» («Батик») розписує тканини, на них малює картини. В Україні цей вид ужиткового мистецтва тільки віднедавна широко увійшов у моду. Так що для творчості - непочатий край.

  Однак і про традиційний живопис не забуває. Полюбляє малювати пейзажі і портрети, а найбільше - квіти. Вони на полотнах немов живі і, здається, навіть пахнуть. А втім перепитую Галину Миколаївну Дитинчук: «Від кого ж такий талант і у Віти, і в іншої доньки, Богдани?».

  - У нашій рідній Кіндратці, - усміхається, - майже у кожній хаті вишивальниця живе, а то й художник. Моя мама дуже гарно мережила. Та і я, коли у технікумі навчалася, усе оформляла… Мріяла про те, щоб передати комусь власні здобутки. Здається, мрії збуваються.

  Подібна творча біографія і в Богдани Дитинчук. Пройшла ту ж саму школу у Володимира Монтача. У Львівській академії мистецтв навчалася на відділі художньої кераміки. А ще займається не зовсім звичним для жінок мистецтвом - гончарством.

  До речі, у кабінеті В.О. Дитинчука ваблять зір дві її картини. І знову ж таки - квіти. Я навмисно не називаю роботи Віти та Богдани, бо самі назви нічого не дадуть навіть в уяві. Їх просто треба побачити.

  Найменша з родини Дитинчуків, Люба, теж зачарована мистецтвом. У міському Центрі дитячої та юнацької творчості школярів вона відвідувала впродовж двох років гурток декоративно-ужиткового мистецтва. І хоча навчилася під керівництвом Наталії АНТОНЮК виготовляти миски, вироби з пап’є-маше, останнім часом захопилася петриківським розписом. А ще навчається у музичній школі, грає на фортепіано.

  Ось такі талановиті дівчата у родині Дитинчуків. Вони торують свій шлях у велике мистецтво.

  Олександр ЦАРИК, на фото твори художниць Віти та Богдани ДИТИНЧУКІВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05