РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (23 травня 2014) 

 • Діабет. Гіппократ згадував. Сучасні медики вчаться лікувати

  Залізниця і цукровий діабет: що спільного? Саме це цікавило автора цих рядків, коли дізнався про проведення науково-практичної конференції з проблем лікування цукрового діабету на базі вузлової клінічної лікарні ст. Вінниця, де головним лікарем Наталя ШУТКЕВИЧ.

  - Діабет - одна із найпоширеніших хвороб в Україні, - зазначила в розмові Наталя Григорівна. - Вона посідає третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань. В нашій країні діагноз такого захворювання встановлено більш ніж у одного мільйона трьохсот тисяч людей. Це значний відсоток нашого населення. На жаль, цей сумний показник охоплює й працівників залізниці та членів їхніх родин. Тому лікування такої недуги актуальне й для залізничної медицини. Цим і зумовлено проведення науково-практичної конференції на базі нашої лікарні.

  Варто додати, що цей захід організовано за участю науковців Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова (ВНМУ), зокрема кафедри загальної хірургії. А участь у ній взяли провідні лікарі залізничних лікарень столичної магістралі, також медичні науковці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Полтави, які виступили із доповідями щодо теми обговорення.

  Звичайно, усе висловлене на конференції в одній публікації не передати. Тому звернусь лише до окремих виступів.

  З цікавістю присутні слухали про особливості лікування гострих гнійних захворювань м’яких тканин у людей з ожирінням та цукровим діабетом, про які розповів співголова оргкомітету конференції професор кафедри загальної хірургії ВНМУ Сергій ХІМІЧ, який практикує у вінницькій залізничній лікарні.

  Сергій Дмитрович розповів про те, що завдяки дослідженням, проведеним на 102 хворих у клініках Вінниці, в тому числі й у залізничній лікарні, можна констатувати: важче виявити на ранній стадії і лікувати гострі гнійні захворювання при цукровому діабеті у людей із надлишковою вагою. У пацієнтів з ожирінням є багато передумов для важчого розвитку та перебігу гнійно-некротичних процесів м’яких тканин. Лікування таких хворих потребує індивідуального підходу із застосуванням новітніх лікувальних технологій.

  Узагальнюючи інші виступи, варто зауважити, що вони містили доволі багато корисної інформації для лікарів-практиків, які працюють у залізничних лікарнях. Закрема, повчальними були наукові доповіді професора Сергія ВАСИЛЮКА із Івано-Франківська, професора Ігоря ГЕРИЧА зі Львова та ін. Усі ці доповіді зібрали і помістили у спеціальний збірник, виданий у Вінниці. Тож фахівці можуть з ними ознайомитись та почерпнути для себе чимало корисної інформації.

  Захворювання на цукровий діабет було виявлено дуже давно. Перші згадки про нього датуються 1550 роком до нашої ери. Древньогрецький лікар Аретей, що жив у першому столітті нашої ери, назвав це захворювання діабетом, що означає - «протікаючий». Захворювання, схоже на діабет, згадується у працях древньогрецьких лікарів Гіппократа та Галена. В арабських країнах велика заслуга у вивченні діабету належить Авіценні… Це захворювання вивчали протягом сімнадцятого - двадцятого століть. Однак переломним моментом у дослідженні цукрового діабету стали двадцяті роки минулого століття, коли виділили інсулін і почали його використовувати в медицині. На сьогодні є й нові сучасні препарати, які дозволяють боротись з цією недугою. Та важливо уникнути цього важкого захворювання, чи виявити на ранній стадії. Як це краще зробити? Запитання адресую Наталії Шуткевич.

  - В першу чергу необхідно покращити обов’язковий профілактичний огляд, - чую у відповідь. - Це дозволить виявити захворювання на ранній стадії. Особливо це необхідно для людей з хронічними серцево-судинними захворюваннями - гіпертонічною хворобою, атеросклерозом, адже вони відносяться до групи ризику розвитку цукрового діабету. Важливим є й раціональне харчування та подолання гіподинамії (мала рухливість та слабкі фізичні навантаження), що призводить до зайвої ваги тіла. Важливо й вести роз’яснювальну роботу, щоб якомога більше людей дізнались про причини захворювання на цукровий діабет та запобігання його появі. Власне, на це й була спрямована наша науково-практична конференція.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05