РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (23 травня 2014) 

 • Вдячність долі

  Сьогодні мало говорять про покликання. Хіба що старше покоління згадує, як за покликанням ставало пілотами й машиністами, агрономами, геологами та лікарями. Тепер не до копирсання в душі: є робота - уже щастя. Олексій МАТІСЬКО, якому вже виповнилося сорок, теж не переконує, що ріс і мріяв, як працюватиме на залізниці. Тільки доля розпорядилася так, що із середини дев’яностих він, технік-механік за освітою, прийшов на станцію Конотоп. І він вдячний долі за вибір.


  Старший черговий по станції Конотоп Олексій МАТІСЬКО.

  Шість років Олексій працював складачем поїздів, маневровим диспетчером, і вже ось дев’ятий рік - черговим по станції. Не на якійсь лінійній та маленькій, а в Конотопі, де, здається, тісно від поїздів і локомотивів. За сумлінну й бездоганну роботу Олексій Матісько у 2010 р. був нагороджений знаком «Залізнична слава» третього ступеня, торік - «Славою» другого. Якщо утримає такий темп, то вже у шістнадцятому буде повним кавалером. Або й раніше.

  - Складачем мені подобалося працювати, - розповідає Олексій. - Це справжня чоловіча робота…

  І тут подобається, хоч відповідальність у рази вища. І за свої дії, і за дії підлеглих.

  Олексій Матісько - старший черговий. Поряд із ним працюють Олег Січка й Роман Пичик, трохи далі схилилася за комп’ютером Оксана Щербина - вона оператор. На Брянськ поїзди вже здано, тому поговорити вдається без напруження. Хіба що телефонні дзвінки обривають розмову.

  - А хто ваші наставники? Пам’ятаєте?

  - Звичайно. Коли прийшов - був Микола Гайдай. Він один із найдосвідченіших складачів станції. Маневровим став - Леонід Тіпунов. На посту електричної централізації - Віра Коротич.

  Віра Василівна Коротич нині - пенсіонерка. Писати про неї доводилося, тільки я тоді й гадки не мав, що героєм газетного матеріалу стане її, якщо можна так висловитися, учень. Але так розпорядилася доля моїх знайомих залізничників.

  Олексій Матісько - бахмачанин. Дружина Наталія працює у школі, дочка Світланка - першокласниця, і батькові доводиться допомагати вчити уроки, бо шкільна початкова ланка була й залишається, як співалося у шлягері вісімдесятих, «вроде института». Сім’я живе у власному будинку, тож є господарські клопоти. Захоплення? Шахи. Олексій брав участь у змаганнях і, за його словами, займав не останні місця.

  Любов до шахової гри не видається випадковою. Гра вимагає уміння чітко мислити, прогнозувати розвиток партії на кілька ходів наперед, витримки, тобто всього того, що і професія чергового. Тільки в чергового замість фігур - поїзди, а дошка - мереживо станційних колій.

  Та про шахи - іншим разом. Час чергового, хоч інтенсивність руху по станції відносно невисока - пожвавішає аж надвечір, є, в першу чергу, часом роботи. Тож запитую про плани. Скажете, газетний шаблон? Не заперечуватиму. Але повідом мені, що ти плануєш, і я скажу, хто ти.

  - Хочу, щоб у країні порядок був. Бо у державі щось не так - відразу поїздів меншає, - сказав Олексій Олександрович.

  Ось так - просто і зрозуміло. Не золоті гори, не утіхи на заморських пісках і не всякі витребеньки багатих, на кшталт палаццо, а порядок і робота потрібні.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05