РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (16 травня 2014) 

 • У першу чергу - особиста відповідальність

  Питання охорони праці на залізниці - одне з найважливіших. На цьому акцентував заступник начальника головного управління охорони і організації праці - начальник управління охорони праці Укрзалізниці Валерій СУСЛЕНКО під час проведення семінару-наради «Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві». Цей захід організував дорожній учбово-методичний центр з охорони праці столичної магістралі.

  На нараду скликано представників всіх галузевих служб, дирекцій залізничних перевезень, спеціалістів з охорони праці підрозділів, підпорядкованих столичній магістралі. Наразі проаналізовано стан профілактичної роботи з охорони праці і намічені додаткові заходи щодо попередження виробничого травматизму. Головна вимога семінару - привернення уваги керівників і кожного залізничника до усунення або досягнення мінімально можливого рівня виробничих ризиків, профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності, формування загальної культури охорони праці та свідомого ставлення працівників до цих питань. Окрім цього підвищення особистої відповідальності кожного залізничника, а особливо посадових осіб за забезпечення функціонування системи оперативного контролю за станом охорони праці на підприємстві.  Учасники семінару під час обговорення порядку денного. Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ

  За словами Валерія Сусленка, хоча й зменшилась кількість випадків виробничого травматизму порівняно з минулим роком, та все ж потрібно скорегувати дії керівництва та посилити контроль на тих дільницях, де потрібно змінити ситуацію на краще. Більше уваги приділяти питанням видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, на експлуатацію машин, механізмів та устаткування. Бо кожний випадок травматизму, який має місце, піддається глибокому аналізу. І в процесі перевірки виявляється, що є питання і до керівників, і до інженерів з охорони праці. Не секрет, що більша кількість залізничників травмовані через порушення трудової та виробничої дисципліни. Так званий людський фактор. Свій виступ Валерій Семенович закінчив побажанням: «Якщо не знаєте, як діяти, дійте за законом».

  Потім до виступу було запрошено заступника начальника служби охорони праці Південно-Західної залізниці Дмитра ПОЧТАРЬОВА: «Передусім зазначу, що здоров’я і життя наших працівників для нас є пріоритетним. Ми повинні створювати безпечні умови праці для залізничників і приділяти особливу увагу тим підрозділам, де було допущено випадки травматизму. Всі вони повинні бути під нашим контролем та під пильним оком з боку керівництва. Крім того, недоцільно відразу ж звинувачувати у проблемі травмованих. Напевно, це було б дуже просто. Можливо, з нашого боку допущені помилки, недостатньо проведено профілактичну роботу з попередження травматизму. Також під постійним наглядом - створення безпечних і нормальних санітарно-гігієнічних умов праці та побуту для всіх залізничників на робочих місцях, безпечна робота устаткування підвищеної небезпеки. Ми весь час наголошуємо на наших семінарах, що проведення своєчасного технічного огляду, опосвідчень допоможе уникнути багатьох неприємних ситуацій».

  Дмитро Станіславович торкнувся й проблеми про порядок безплатної видачі молока та інших харчових продуктів робітникам і службовцям, які зайняті на роботах із шкідливими умовами праці.

  Після розгляду питань серед учасників семінару розпочалось жваве обговорення актуальних проблем, на які потрібно в першу чергу звернути увагу.

  Підбиваючи підсумки, начальник центру - начальник вагона охорони праці Раїса СОБОЛЬ відзначила, що такі семінари мають проходити постійно, адже на них виробляються спільні плани, визначаються перспективні завдання і методи для вирішення. Адже питання охорони праці є важливим для всіх залізничників, а там, де рух, - завжди можуть виникати проблеми. Однак без особистого бажання всіх без винятку - від простого робітника до високого керівництва - успіху не буде.


  Ольга ЛИХАЧОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05