РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (16 травня 2014) 

 • В ім’я світлого завтра

  О, Світе мій!
  Будь мудрим, Світе!
  Не дай озлобленій імлі
  Своїм безумством осліпити
  Життя і сонце на Землі!

  Вадим КРИЩЕНКО  Їхні погляди зосереджені та уважні, натомлені старенькі руки, які у молодості тримали й гвинтівку, й лопату, бережно огортають стебла червоних гвоздик. Коли дивишся на ветеранів, мимоволі опускаєш голову, ніби подумки приходиш на сповідь. Чому?! Щоб вклонитися і тим, хто загинув, і тим, хто сьогодні в строю. Усвідомлення того, що ми - останнє покоління, яке бачить їх живими, відгукується щемом у серці…
  Начальник Південно-Західної залізниці Олексій Мефодійович КРИВОПІШИН вручає знак «Почесний залізничник» колишньому головному механіку галузевої служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Георгію Івановичу ІВАШКЕВИЧУ. Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА

  Сьомого травня в актовій залі Українського центру з обслуговування пасажирів (УЦОП) відбулася зустріч ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни і праці Київського залізничного регіону, апарату управління столичної магістралі, УЦОП та ІОЦ із керівництвом залізниці та Дорпрофсожу. До речі, у ці травневі дні заходи зі вшанування ветеранів було проведено в усіх дирекціях Південно-Західної.

  Із теплих слів подяки розпочав власне звернення до сивочолих ветеранів начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН. «Мир і спокій, який ви подарували нам, неоціненні. І ми ніколи не забуваємо і не забудемо про це, - запевнив Олексій Мефодійович. - Турбота з боку керівництва, Дорпрофсожу, ветеранських, молодіжних рад завжди була на високому рівні і підтверджувалась реальними вчинками: це і матеріальна допомога, і медичне страхування, і оздоровлення ветеранів.

  До військових та трудових нагород присутніх того дня додалися й залізничні, які вручили особисто начальник столичної магістралі Олексій КРИВОПІШИН та голова Дорпрофсожу Орест ЛОГОШНЯК.

  Відеохроніка військових подій тих років, що демонструвалася у велелюдній залі, нагадувала про страшне полум’я, яке палало на українській землі впродовж понад 40 місяців.

  ...Територія України стала ареною найзапеклішого збройного протиборства. Буквально кожен клаптик нашої землі був переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров’ю. Тут відбувалися найжорстокіші битви війни. Підступний ворог виношував план перетворити на рабів слов’ян та інші народи, віднесені нацистами до так званої «нижчої» раси. 80% населення західних областей України підлягали знищенню, решта - 20% - мали виконувати рабську працю…

  День пам’яті та скорботи для ветеранів-залізничників - це десятки мільйонів людських життів. Наша країна втратила кожного другого (!) свого громадянина. І працівники столичної магістралі, як ніхто інший, розуміють, що людська пам’ять не старіє з роками. Вона стукає у наші серця дзвоном, обелісками у ратному полі і хвилиною, яка є найдовшою. Хоча в ній, як і в інших, - 60 секунд. І та хвилина в актовій залі була, мабуть, найтихішою, найсумнішою, найтяжчою і найшановнішою хвилиною скорботи.

  Якби кожного, хто не повернувся з війни, вшановувати однією хвилиною мовчання, то людство мовчало б 90 років! Так вважають статисти.

  Обличчя ветеранів враз посвітлішали, їх очі і вуста залоскотали зморшки від чудових мелодій, які йшли від самого серця та, вибачайте за тавтологію, з уст самодіяльного гурту Будинку науки і техніки ст. Козятин під назвою «Струни серця».

  Підбірка воєнних пісень, естрадних творів радянської пори, перлини українських народних зворушливо переплітались і змінювали настрій присутніх: від грайливо-весняного до сумно-журливого.

  А яку приємну несподіванку вніс до сценарію Іван Сидорович КОМАЩЕНКО - колишній слюсар механоскладальних робіт локомотивного депо Київ-Пасажирський, коли запропонував присутнім прослухати гуморески у власному виконанні. Так, є таки ще порох у порохівницях, не старіють душею ветерани…

  Південно-Західна магістраль - невід’ємна складова національної транспортної системи нашої країни, а залізничники - невід’ємна частина української нації. Народу, який і сьогодні не шкодує свого життя за мир і спокій Батьківщини. В унісон цим словам прозвучала пісня - код української нації, лемківська пісня часів визвольних війн «Пливе кача», що стала поминальним славнем Героїв Небесної сотні. Доволі простий зміст і прекрасне виконання, від якого просто перехоплює дихання:

  ...Як же мені, синку, не жаль,

  Ти ж у мене під серцем лежав!...

  У коротких Інтерв’ю з ветеранами ми чули щире «Дякуємо!» і впевнено-спонукальне «Бережіть мир!»

  Анатолій Петрович ДРОСЬ - колишній помічник машиніста зі ст. Фастів, 91 рік:

  - Цей день ніколи не буде стертий із пам’яті нашого народу. Це підтверджує моя залізниця, моя країна!

  Марія Семенівна МАХИНЯ - колишня оператор поста централізації, сигналізації та блокування ст. Дарниця, 83 роки:

  - 69-та весна миру ніколи не буде затьмарена. Жінки, наречені, матері не повинні це пережити знову!

  Василь Сергійович ХОПЕРСЬКИЙ - колишній провідний інженер галузевої служби колії, 95 років:

  - Майбутнє - у наших дітях, онуках. Я хочу, щоб вони ніколи не чули зловісної музики війни, не жахалися божевільного цвіту пожарищ.

  Олександра Іванівна РОМАНЧИКОВА - колишня провідний інспектор служби капітальних вкладень, 83 роки:

  - Хочу подякувати і керівництву, і молоді, і вашій газеті. Особливо, службі кадрів, в якій нами опікуються, як рідними батьками. А ми намагаємось не старіти душею. В ім’я сьогодні і завтра!


  Валентина КОЛЯДА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05