РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (8 травня 2014) 

 • Творці невимовної краси

  Недостатньо знати, треба і застосовувати,
  недостатньо хотіти, треба і робити.
  Й.В. ГЕТЕ

  Приємно писати про людину умілу і талановиту. Такою є Марія Володимирівна КУЧИНСЬКА. Саме до неї з впевненістю можна застосувати слова, винесені в епіграф.

  Крізь скельця окулярів на мене дивляться теплі сіро-блакитні очі, а миловидне обличчя з ледь помітними ямочками на щоках осяяне легкою посмішкою. Руки тендітні і ніжні, навіть не віриться, що це вони створили справжній мистецький зразок - макет собору. І не тільки…

  - Усе життя прожила в рідному Коростені. Народилася в дружній сім’ї. Вечірні години матуся завжди присвячувала нам, дітям. Читала, розповідала казки, - згадує Марія Володимирівна.

  Одначе дівчинку з ранніх років понад усе цікавили ілюстрації до художніх творів. Годинами вона могла просиджувати над ними, детально роздивляючись і замислюючись над підбором кольорової гамми, архітектурними деталями. З молодших класів Марія почала займатися в гуртках, особливо багато приділяючи увагу образотворчому мистецтву, старші класи нагородили любов’ю до креслення, яке стало найулюбленішим предметом. Після закінчення школи Марія вступає до Харківського інституту інженерів транспорту, навчаючись у Київському філіалі на факультеті цивільного будівництва. Успішно закінчивши навчання у 1985 р., все своє життя присвятила залізниці, працюючи за фахом у будівельно-монтажному поїзді №650. Робота, діти, щоденні клопоти не залишали вільного часу для занять образотворчим мистецтвом, архітектурними виробами. Непомітно плинув час…

  І ось настала пора для заслуженого відпочинку, з’явились вільні години. Тож і почала займатися улюбленою справою. Як же прийшла ідея створити макет чудового собору? - запитую свою співбесідницю.

  - Це давня мрія, яку я плекала з молодих років. А тут якраз розпочалось будівництво Ольгинського собору в нашому місті. Я довго ходила, придивлялась, зважувала свої можливості… Після деяких роздумів твердо вирішила - виготовляю церкву, - розповідає Марія Володимирівна.

  Тож почала майстриня збирати певні малюнки, фотографії з зображенням храмів, на основі яких і розробила проект. Але все ж таки основним зразком став коростенський Ольгинський собор. Не один і не два рази ходила Марія до нього, дивилась на співвідношення поверхів, вікон, висоту та форму куполів. На виготовлення креслень пішло два місяці. А потім збирала картон високої якості, клей, олійну фарбу, лак, фурнітуру для оздоблення. Довгих вісім місяців пішло на виготовлення - склеювання, фарбування, установку, виконання по-справжньому ювелірної роботи зі встановлення хрестів, огорожі, «дерев»… І, нарешті, неперевершений витвір талановитих людських рук готовий!

  А потім пішли все нові та нові роботи: багатоповерхові будинки, коттеджі, середньовічні палаци… Таке диво!

  Вся ця краса неодноразово експонувалася на виставках народного мистецтва як у нашому місті, так і в обласному центрі, збираючи величезні натовпи народу й викликаючи непомірний інтерес та захоплення.

  Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА

  Віолетта ЧУМЕЛЬ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05