РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (8 травня 2014) 

 • Хай не гасне світло у вікнах її домівки

  Пам’ятаєте відому російську народну казку «Царевна-лягушка»? У ній є такі слова: «Вколе голкою раз - троянди розквітають, вколе другий - лебеді летять…» Вони якнайкраще говорять про золоті руки Людмили Сергіївни ЯРОВОЇ - талановитої майстрині української національної вишивки, до речі, потомственної залізничниці, яка 40 років пропрацювала старшою ШЧ-7 (дистанція сигналізації та зв’язку) зміни телеграфу і нагороджена за доблесну працю орденом «Трудової Слави» III ступеня. Милуючись її чудовими роботами, подумалось: можливо, не всім пощастило подивитися, тож нехай прочитають…

  Народилась Людочка в дружній сім’ї залізничників: бабуся Надя працювала провідником на пасажирських поїздах, мама - Світлана Антонівна, жінка неабиякої краси - черговою по вокзалу ст. Коростень. Саме мама навчила своїх доньок Людмилу і Тамару вишивати, бо ж і сама у 14 років вправно орудувала голкою. Спочатку дівчатка вишивали ланцюжком, стеблівкою; і то були примітивні речі. Але з часом приходив досвід, розвивався смак, вдосконалювався зміст.

  - У багатьох містах Росії, Білорусі доводилось бувати, але кращих, ніж українські вишивки, ніде не бачила, бо наші - соковиті, різнобарвні, з продуманими узорами, образами, сюжетами, - ділиться майстриня.

  Майже 30 років займається Людмила Сергіївна улюбленою справою. Її творчі доробки успішно демонструються на виставках у Коростені, Житомирі, в столичному Музеї народної архітектури та побуту України. І всюди вони мають своїх прихильників. Особливе враження на всіх справляє портрет Великого Кобзаря, вишитий невтомними руками народної умілиці.

  Домівка Людмили Сергіївни чимось нагадує храм. Приємна тиша, спокій, навіть якийсь стан умиротворення панує в ній. На стінах - вишиті картини, ікони в розкішних художніх обрамленнях та чудових рушниках. І всюди - серветки, доріжки, скатертини, подушки і подушечки… Любо-дорого глянути. Від цієї краси очі розбігаються.

  Найбільш продуктивний у неї для роботи час - з 12-ої до третьої ночі. Тоді ніхто не ходить, не телефонує, одним словом - не заважає.

  - Якщо справа в руках спориться, забуваєш про все на світі, - усміхається жінка. - Скільки сковорідок і каструль через це згоріло - не злічити. Починаю згадувати про них тільки тоді, як у квартирі вже відчувається запах…

  «Ото вже Ярова вишиває», - кажу до себе…

  І дійсно, якщо вночі уважно поглянути довкола, то одразу помітиш: в усіх вікнах - темно, а в домівці Людмили Сергіївни - світло.

  Своєму чудовому ремеслу Людмила Ярова навчила багатьох знайомих, друзів, сусідів. Деякі картини подарувала церкві. Не цурається і громадської діяльності - довгий час була активісткою міської жіночої ради, підтримує тісний контакт зі своїм рідним підприємством. Всі добре знають, що Ярова готова завжди прийти на допомогу тим, хто її потребує.

  Хотілося б, щоб ще довго-довго радувала й чарувала нас Людмила Сергіївна своїми неповторними вишиванками. Тож нехай ніколи не болять умілі руки Ярової і не гасне світло у вікнах її ошатної, казково красивої домівки!

  Віолетта ЧУМЕЛЬ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05