РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (8 травня 2014) 

 • Вік поважний, а справи добрі

  Із прихильністю ставимося до тих людей поважного віку, які сповідують життєствердну думку про те, що залишатись на одинці зі старістю - то нісенітниця. Навпаки, слід знаходити застосування своїм здібностям, досвіду та й силам. І не лише на садово-городніх ділянках, а й у громадському житті, щоб допомагати своїм товаришам. Приміром, так, як це роблять активісти ветеранської організації локомотивного депо Жмеринка, де головою Володимир ГОЦ. Тож про них - подальша розповідь.

  - На обліку в нашій організації перебуває понад шестисот ветеранів, - розповідає Володимир Миколайович. - Це люди різного віку. Від тих, хто недавно вийшов на пенсію, до дев’яносторічних і старших. Як, скажімо, танкіст-фронтовик Федір Тимофійович ОТЧЕНКО, якому нещодавно виповнилось 92 роки, чи фронтовий розвідник Анатолій Антонович МЕЛЬНИК, котрому незабаром буде також 92 роки. А учасників бойових дій під час Великої Вітчизняної війни у нас залишилось ще 16 чоловіків та одна жінка. Це колишня фронтова медсестра Олена Яківна КРАВЕЦЬ, яка довгий час трудилась у лабораторії депо. Серед них й Іван Кіндратович КУХАРЧУК, який піхотинцем фронтовими дорогами пройшов від Сталінграда до Берліна, а після війни ще довго трудився у нашому депо на різних посадах. Фронтовики, а також інваліди, таких у нас понад 60, перебувають на особливому обліку. Ними опікується наша ветеранська рада, профспілкова організація та керівництво депо.

  Коли зайшла мова про ветеранську раду, то варто назвати цих людей, адже це і є ті активісти, завдяки яким колишні працівники локомотивного депо не залишаються забутими, на одинці зі своїми бідами та болячками.

  Тож очолює раду вже четвертий рік Володимир Гоц - в недалекому минулому інженер-теплотехнік депо. А розпочинав трудитись у цьому структурному підрозділі помічником машиніста вже далекого 1968 р. Працював він машиністом, машиністом-інструктором, трудився й на виборних посадах… Здобутий досвід і керівної, і громадської роботи дозволяє йому згуртовувати навколо себе ветеранів і, в першу чергу, членів ради. А до її складу увійшли не менш заслужені та відомі у депо люди. Це Любов ШКОЛЯР, Петро КУЛЬПА, Василь МУКОВОЗ, Сергій СКУЛЬСЬКИЙ та Борис БАРАНОВСЬКИЙ. Усі вони, за словами голови ради, доволі активні, небайдужі до вирішення чужих проблем люди. І важливо й таке - вони проживають у різних мікрорайонах Жмеринки. Тож добре знають усіх ветеранів, які мешкають неподалік, причому їм відомо й про їхній стан здоров’я, умови проживання, життєві потреби. І не лише знають, а й належним чином реагують - підтримують словом і ділом. А коли потрібно, то й разом із головою ради ветеранів звертаються до голови профспілкового комітету Леонтія ПОЛІВОДСЬКОГО чи й начальника депо Миколи САМОЙЛЮКА за матеріальною допомогою. І ті, хто її потребує, отримують. Приміром, минулого року на лікування, оперування, оздоровлення та до ювілейних дат 154 ветеранам було надано грошову допомога на суму понад 68 тис. грн. Не меншою вона буде й нинішнього року. Крім того ще 32 ветерани торік отримали матеріальну допомогу на суму 6200 грн. від правління ветеранської організації Жмеринської дирекції залізничних перевезень, яке очолює Лариса ФУРМАН.

  - У нас уже стало доброю традицією, - продовжує свою розповідь голова ради, - у ветеранському колі відзначати Міжнародний жіночий день, День Перемоги, Міжнародний день людей похилого віку, День залізничника, Міжнародний день інваліда. До цих свят профспілковий комітет та керівництво депо виділяють кошти на вшанування наших ветеранів. А це - подарунки, продуктові набори, які вручаємо ветеранам війни та праці разом із поздоровленням. Вітаємо ми наших товаришів і з ювілейними датами. Тим, кому виповнилось 70, 80, 90 років, відповідно до наказу начальника залізниці, керівництво депо надає й грошову винагороду. А тим ветеранам, у кого ювілеї з цифрою «5», за нашої ініціативи та підтримки профспілкового комітету, ми направляємо вітальні листівки. Думається, це їм приємно.

  Звичайно, кожній людині приємно, коли її не забувають колишні співпрацівники та й керівники структурних підрозділів. Та значно більше позитивних емоцій, щасливих переживань викликають знаки уваги від керівництва залізниці. А річ не лише про виділення грошових винагород та подарунків до ювілеїв та свят. Справжня турбота про ветеранів проявляється в тому, що і їм, як і працюючим залізничникам, виділяються путівки в медично-оздоровчі заклади. І цю турботу вже відчули й у локомотивному депо Жмеринка. Минулого року 26 ветеранів отримали такі путівки. А нинішнього вже троє з колишніх працівників депо пройшли лікування у спеціалізованій залізничній лікарні в Клубівці, ще семеро оздоровились у Центрі реабілітації залізничників на курорті Хмільник та 46 - у пансіонаті «Променистий». Про колишніх працівників залізниці з боку її керівництва відчувається турбота й на рівні відокремленого структурного підрозділу. Так сталось, що у Жмеринці закрили соціальний заклад - лазню. Залишились лише приватні, ціни в яких зависокі для пенсіонерів. Тож рада ветеранів звернулась до керівництва депо з проханням - дозволити колишнім працівникам щоп’ятниці відвідувати місцеву лазню у депо. Найшли спільну згоду. Тепер ветерани мають можливість не лише прийняти душ, а й добру нагоду зустрітись, поспілкуватись. А це й привносить ті радісні хвилини у буденне життя людей зрілого віку.

  На жаль, далеко не всі ветерани можуть завітати до депо, навіть заради того, щоб попаритись у лазні. Багатьох хвороби «ув’язнили» в чотирьох стінах рідних осель, а то і прикували до ліжок - дає ознаки важка робота машиністів. Але й про таких не забувають активісти ветеранської організації. Окрім членів правління Микола ГОСТЮМІНСЬКИЙ, Григорій ДОЛИНСЬКИЙ, Іван ДУКОВ та й інші активісти провідують хворих у лікарнях чи дома, допомагають їм по мірі можливостей. Словом, підставляють своє ветеранське плече. І така допомога сприймається із вдячністю. Адже літні та ще й хворі люди потребують не лише матеріальної, а й моральної підтримки. Вона й надходить від їх побратимів, які об’єднані, згуртовані ветеранською організацією. А гуртом і в старості веселіше.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05