РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (8 травня 2014) 

 • І зрілість, і молодість

  Кожний пункт технічного огляду (ПТО) - а їх у Конотопському експлуатаційно-ремонтному депо сім - на конкурс професійної майстерності оглядачів-ремонтників вагонів делегував двох учасників. Вдивляюся в обличчя, та знайомих не бачу. За винятком Олександра Парковського, який світить у гурті сивиною. Помітна, до речі, ознака: вік більшості - років так на тридцять, якраз та пора, коли знання і практика дають міцний сплав майстерності.

  Розпочинається конкурс теоретичною частиною. Інженер із підготовки кадрів Руслан Двойнос роздає завдання та запускає секундомір. Пригадую, що в минулому році найпершим справився саме О. Парковський, оглядач-ремонтник із Бахмача. Сімнадцяти хвилин йому вистачило, аби відповісти на тестові завдання й заповнити довідку ВУ-45. Так і цього разу - Бахмач попереду. Правда, у відповідях можуть бути неточності, які впливатимуть на суму балів, та навряд чи у Степановича, як шанобливо називають О. Парковського колеги. Третій раз він бере участь у деповському конкурсі професійної майстерності. Словом, зубр у цій справі. Про що й кажу Олександрові Степановичу. «Та який там зубр, - махнув рукою Парковський. - Просто вже двадцять чотири роки - на ПТО. Пора молодим давати дорогу…»

  А дорогу давати є кому. Аж тепер помічаю Максима Безпалого, оглядача, який у тринадцятому закінчив Вище профтехучилище №4 і серед кращих випускників училища був прийнятий на роботу в депо. За цей короткий час Максим устиг відзначитися двічі. Перший раз, коли при огляді виявив прихований дефект буксового вузла, удруге - у спорт-залі БНіТ Конотопської

  дирекції залізничних перевезень, піднявши 24-кілограмову гирю 149 разів - перше місце у ваговій категорії понад 90 кілограмів на спартакіаді транспортного регіону. І ось тепер він є учасником конкурсу професійної майстерності від ПТО Конотоп. Рано? Не думаю... Не думаю, що начальник ПТО Юрій Макаренко міг виставити на змагання слабкого учасника.

  Розбирання й збирання автозчепу - найбільш видовищні. Найкращий результат минулорічного деповського конкурсу становив 28 секунд. Цей результат записав собі Михайло Семенюта із ПТО Ворожба. Та в нинішньому році його рекорд перекриває колега зі Щорса Олексій Боровий - 25 секунд. А далі до автозчепу підходить Максим Безпалий - і відразу на три секунди поліпшує час. От вам і молодь! Пізніше Максим скаже, що бувало й краще. «Бувало, бувало, - підтверджує Олександр Ярошенко, помічник начальника із безпеки руху, який викладає в училищі. - В його групі автозчеп розбирали, як автомат в армії, із заплющеними очима».

  Найскладніший етап конкурсу - біля вагона, де за лічені хвилини треба виявити якомога більше обґрунтованих несправностей. А їх багато - вагон поставили не першої молодості. Особисто мені подобається, як рухається Олександр Примак, чітко, раціонально, словом, красиво. Він із Ніжина, оглядачем працює вісім років. Та й інші учасники конкурсу, помічаю, із вагоном на «ти» - бачать і приховані, і неприховані вади.

  Конкурсний день завершився. Комісія підбила підсумки. За результатами трьох етапів найбільшу кількість балів у конкурсі професійної майстерності набрали оглядачі-ремонт-ники Максим Безпалий (ПТО Конотоп), Олек-сандр Парковський (ПТО Бахмач) та Борис Демиденко (ПТО Щорс).


  швидко і точно розбирає автозчеп Максим БЕЗПАЛИЙ

  Фото автора

  (Продовження теми - у наступному номері)

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05