РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 15 (18 квітня 2014) 

 • Ще й жартувати встигали

  Толоки, як пояснюють словники, є формою одноразової безоплатної гуртової праці. Усім відомі суботники були їх блідим аналогом. Бо не вбирали основного - атмосфери свята, єднання колективу для виконання великої за обсягом роботи. Додатковий трудовий день - та й усе.


  Конотопські вагонники на толоці.

  Доводилося спостерігати, як працювали односельці на толоках. Найчастіше людей запрошували лити хати - із соломи та глини. До речі, екологічно бездоганне житло, тепле й довговічне. Працювали легко, з піснею і жартами, весь день та без перерви. А ввечері вдячні господарі запрошували усіх за столи. А там знову пісня, а хто молодший, витанцьовував під гармошку та бубон до самого ранку. Наче й не стомилися.

  В експлуатаційно-ремонтному вагонному депо Конотоп весняна толока розпочинається мітингом, короткотривалим, на якому начальник депо Володимир ФЕДОРКО привітав присутніх та прозвучала мелодія державного гімну. Не зайва, коли взяти до уваги нинішній тривожний час. І закипіла робота. Швидко розумію, що вся вона чітко спланована і кожен знає своє місце. Жінки підбілюють бордюри, порядкують на квітниках - це на центральній алеї. Чоловіки ж беруться за лопати, щоб посадити кущі смородини та аґрусу поблизу альтанки.

  Територія депо завжди вражала чистотою й доглянутістю. Та вже через годину бачу, що вона стає зразковою. Без перебільшення.

  А в цехах? Також людно. Не ремонт, не основна робота - чепурять, фарбують, підмітають… Як ось токарі. За верстатами вони зосереджені, скуті відповідальністю - зайвий знятий шар металу не приклеїш, а тут… Тут - толока, свято праці. Тому й відповідний настрій! Ще й жартувати встигають. Ну а як же без цього!?

  І ще одна характерна для депо деталь - їдальня пригощала усіх учасників толоки смачними пиріжками та чаєм.

  Про результат? Цього дня в депо було прибрано 3,2 гектара площі, ліквідовано чотири несанкціоновані сміттєзвалища, вивезено 12 кубічних метрів сміття, висаджено 24 дерева та 10 кущів, упорядковано 280 квадратних метрів газонів та квітників. На екологічній толоці працювали 305 деповчан.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05