РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (28 березня 2014) 

 • Бісерні мережива Тетяни КОБИЛЯНСЬКОЇ

  Героїв наших публікацій допомагає знаходити саме життя. Іноді заплановано, а буває несподівано. Ось і цього разу у телефонній розмові з головою молодіжної ради Південно-Західної магістралі Євгенією ОЛІЙНИК, обговорюючи захоплення залізничників, прозвучало прізвище Тетяни КОБИЛЯНСЬКОЇ. Тож наступного дня (а відбулася наша зустріч напередодні 8 березня) ми вже з неприхованою цікавістю роздивлялися результати творчості чергової по парку ст. Київ-Пасажирський Тетяни Кобилянської.

  Усі, напевно, чули про бісер, і багато хто хоч раз брав бісер до рук і думав, щоб таке гарне зробити. А ось Тетяна Любомирівна вже років 7 поспіль за допомогою скляних намистинок вишиває чудові картини. Ще зі шкільних років вишивала хрестиком, а коли побачила бісер, то одразу ж взялась за роботу. Вважає бісер «живим», а ще це дуже гарний, міцний і стійкий матеріал. Він не псується від часу, як тканина, наприклад, не занадто чутливий до світла, тобто не вигорає так сильно, як нитки, папір, тканина або фарба, і не ламається, якщо, звичайно, не пасти на бісерних виробах, приміром, коней або слонів. Вона усміхається цьому жарту і цікаво розповідає про власне хобі.


  - Яскраві бісерні мережива, - говорить пані Тетяна, - вважаються носіями магічних сил. За цю роботу можна братися тільки з чистими намірами й «легкою рукою», тоді тепло твоєї енергії, спрямоване на чутливе бісерне зерно, передається до інших людей.

  Власні роботи майстриня дарує друзям, знайомим, родичам, колегам. А починається все з вибору. Спочатку молода жінка обирає малюнок, тобто купує заготовку, до якої припала душа. Далі - колір намистинок підбирає з найбільшим задоволенням. Це вже її політ фантазії та відчуття краси. Улюблений - синій, як неба блакить, як озера синь, як квітів синій бархат. До речі, мабуть зі мною погодяться чоловіки, жінки дуже схожі на квіти. Саме такою є і моя співрозмовниця - ніжна, тендітна, чутлива. Мабуть, саме тому у переліку її робіт найбільше вишитих квітів. У моїх руках великі яскраві квіти дещо незвичної форми, що дарують впевненість та відданість - сині іриси вишиті бісером. Та все ж найулюбленішою роботою Тетяна Кобилянська вважає найпершу - це чотири картини під назвою «Пори року».

  «Пам’ятаю, як намагалась швидко зробити всю хатню роботу й, коли засне маленька Софійка, одразу ж сідала шити. Хотілося швидше закінчити, щоб побачити результат». А ще така робота приносить велику насолоду, естетичне задоволення і утвердження себе як особистості, запевняє нас наша співрозмовниця. Та до кінцевого результату вишите полотно обрамлюється, вставляється скло. Через немаленьку ціну на рамки, у Тетяни великий стос неоформлених робіт і до 20-ти завершених.

  - Скільки ж часу витрачається на одну картину, ось на цю, наприклад, - показую на пару вовків, що символізують сімейні вузи.

  - Тижнів зо два, а деколи три. Залежно від того, коли є змога шити: вдень чи ввечері. Але, зауважу, час я не витрачаю. Я його наповнюю - стриманістю, терпінням, старанністю. За допомогою цих малюсіньких бусинок можна вилікувати, наприклад, лінь, жадібність, сум і поганий настрій. Це доводить мій життєвий досвід.

  - Пані Тетяно, чи є у Вашому доробку вишиті бісером ікони?

  - Так є, але їх не багато. Щоб взятися за таку справу, потрібно сповідатися, отримати благословення, освятити Божий образ. До цього потрібно довго готуватися і, насамперед, готувати себе. Свій духовний світ та простір…

  Поштучно выделаны высями

  Плоды неясных нам затей,

  И горстка разноцветных бисерин

  Лежит в ладони… Не твоей…

  - В чому зараз застромлена голка?

  - Дошиваю велику картину під назвою «Каруселі» - маленька дівчинка гойдається. Безтурботна, весела. Її погляд радісний. Сподіваюсь, так і буде…

  - Дякуємо за розмову, Тетяно Любомирівно. Нехай краса, яку творять ваші руки, дає силу жити!

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05