РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (28 березня 2014) 

 • Спільні дії - запорука забезпечення пільг та гарантій

  13 березня в Києві відбулась конференція трудового колективу столичної магістралі. На порядок денний винесено два питання: звіти адміністрації та Дорпрофсожу про виконання в 2013 р. зобов’язань Колективного договору та внесення змін до складу комісії з трудових спорів. Перед початком роботи учасники конференції хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час заворушень у Києві на Майдані Незалежності.

  Після виконання процедур, передбачених регламентом, слово надали начальнику дорожньої нормативно-дослідної станції з праці Андрію ЗЕЛЕНКУ. Він розповів про зміни та доповнення, які впродовж року було внесено до Колективного договору. Він підкреслив, що впродовж 2013 р. проводилася постійна робота по розгляду пропозицій щодо внесення змін та доповнень у Колективний договір у напрямку його вдосконалення та підвищення соціального захисту залізничників та їхніх сімей. В результаті проведеної роботи до Колективного договору внесено зміни та доповнення до 23-х пунктів, у тому числі норми, що позитивно впливають на інтереси працівників залізниці.
  В обговоренні звітів адміністрації та Дорпрофсожу взяли участь заступник голови Коростенського теркому профспілки Андрій ЖАБСЬКИЙ, начальник служби охорони праці - голова профспілкового комітету управління залізниці Алла ЛАЗЬКО, голова профспілкової організації Хутірмихайлівської дистанції колії Марина ДЕМЧЕНКО, черговий інструктор Козятинського загону відомчої воєнізованої охорони Андрій АБРАМЮК, голова профспілкової організації вагонного депо Дарниця Олена МИХАЙЛИК та голова Ради Об’єднання ветеранів війни та праці Юрій БІЛОУС. Вони розповіли про те, як в їх колективах виконуються положення Колективного договору, поділилися проблемами, які мають місце в підрозділах.

  Під час обговорення виступаючі не лише висловлювали подяку керівництву столичної магістралі, а й підіймали гострі питання щодо повноти виконання пунктів договору. Серед актуальних - заборгованість у наданні чергових відпусток складачам поїздів та іншим працівникам, які працюють позмінно, у декого вона сягає до трьох та більше відпусток. Виходом із цієї ситуації міг би стати, на думку виступаючих, дозвіл на виплату матеріальної компенсації за невикористану відпустку.

  Також є скарги від працівників щодо позбавлення премій за невиконання доведених, завищених планів, зменшення плану фонду оплати праці на 5% до факту минулого року. За рахунок чого? Керівники стоять перед вибором: відпустки без збереження, невиплата премій чи скорочення робочого часу.

  Питання забезпечення спец-одягом було під пильним наглядом служби охорони праці впродовж 2013 р. Проте існує досить багато нарікань із місць щодо якості такого одягу. Бавовняні брюки після першого прання перетворюються у шорти, плащі промокають після дрібного дощику наскрізь. Як запевнили відповідальні особи, у вагоні з охорони праці передбачається організація навчання комісій структурних підрозділів із приймання та перевірки якості зразків спецодягу, які пропонуються фірмами-виробниками.

  Запропоновано внести у колдоговір наступне: виплати на оздоровлення проводити в залежності від вислуги років.

  Виступ начальника Південно-Західної залізниці очікувався з нетерпінням. Усі учасники розуміли, що порушені питання болючі, але бачення ситуації і поведінка нашого керівництва на даному етапі - найголовніше. І не помилились. Олексій Мефодійович - керівник і господарник - професійним підходом до справ ще раз довів і запевнив, що стабільність роботи залізниці збережено.

  Не зважаючи на надзвичайно значне зниження обсягів перевезень та скрутне фінансове положення, Олексій КривопІшин заявив про збереження виконання усіх пунктів колдоговору та соціальних виплат і надбавок.

  Південно-Західна залізниця працює повний робочий тиждень, затримки виплати заробітної плати не було, буде нарахована 13-а зарплата, як це відбувалося і в минулі роки. Можливо, зі зміщенням місяця виплати - з квітня на травень.

  Звичайне розуміння становища на залізниці та й в країні в цілому потребує згуртованості, єдності, стійкості та стабільності. І найголовніше - збереження рівня соціального захисту залізничників та їхніх сімей разом зі збереженням виробничого процесу столичної магістралі. Заради праці - почесної та безпечної.

  Щодо другого питання порядку денного, делегати конференції одноголосно ввели до складу комісії по трудових спорах заступника начальника служби організації праці, заробітної плати і структур управління Олену ДЕНИСЕНКО та першого заступника головного ревізора залізниці з безпеки руху поїздів і автотранспорту Олексія СТЕПАНЕНКА.

  У постанові, прийнятій на Конференції трудового колективу, відзначається, що дорожній комітет профспілки разом з адміністрацією впродовж звітного періоду вирішували питання, пов’язані з практичною реалізацією соціально-економічних пільг і гарантій, передбачених договором. Це забезпечило нормальний морально-психологічний клімат у трудовому колективі, сприяло організації роботи з безперебійного функціонування залізниці. Також відзначається, що виконання зобов’язань здійснювалося в умовах зниження обсягів перевізної роботи. Проте працівники з розумінням сприймали ситуації та дії адміністрації з подолання наслідків зниження обсягів робіт. При цьому забезпечували виконання виробничих завдань, підвищення ефективності та якості своєї праці, дотримання трудової дисципліни. Керівництвом залізниці та дорожнього комітету профспілки визначено завдання щодо удосконалення подальшої роботи з вирішення питань соціально-економічних відносин, надання пільг і гарантій, передбачених законодавством, колективним договором. Спільні дії - заради впевненості у завтрашньому дні.

  Сергій ГУК, Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05