РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 11 (14 березня 2014) 

 • Сповідь, або Коли мовчання більше, ніж слова

  Дитячий майданчик - завжди місце гомінке: дітлахи, здається, зовсім забули про власних батьків, всі у своїх іграх та заняттях. «Рожевий балабончик» ледь ворушиться під лавкою, розглядаючи, мабуть, братів наших менших. «Блакитний комбінезон» весь час вперто підіймається назустріч малюкам, які спускаються з гірки. Біля ніг «продудукав» на чотирьох невеличкий паровозик. Моя донечка швидко знайшла подружку, і грались вони чудово. Поруч підсіла старенька бабуся. На вигляд років 70-ти. Маленька, худорлява, доглянуте сиве волосся, скручене в акуратний вузлик, вона поправляла час від часу. Одяг простенький, та підібраний зі смаком. Довго сиділи мовчки. Думали кожен про своє. Якось інтуїтивно я відчувала, що бабуся хоче поговорити, та не наважується. А я не горіла бажанням вислуховувати чиїсь проблеми. Та раптом наші погляди зустрілись. І перед сумними очами, переповненими слізьми, я не змогла встояти.

  - У Вас щось сталося?

  - Так, доню, - здавленим голосом відповіла бабуся. - Сталося, мабуть, найстрашніше для матері…

  Її розповідь була довгою. Як народилась маленька Віра, як вимовила перше слово, її перші каракулі та величезні банти на тоненьких кісках, перше кохання та перші образливі слова. Коли ТЕ могло зародитись, ЩО сьогодні кричить її в обличчя, гримає посудом та дверима, забороняє дивитись телевізор, «стовбичити» на кухні та їсти за одним столом з онуками…

  Юзефа Миколаївна народилась у Кам’янці-Подільському. Через її дитинство пройшла війна, голод, важка праця. Рано вийшла заміж і рано стала вдовою. Одна радість була - донечка, яка теж рано покинула матусю та подалася у місто. Життя йшло своїм шляхом.

  …Як забирала донька Юзефу Миколаївну у столицю, вся вулиця зібралась. Машину вийшли проводжати навіть сусідські хлопчаки, які весь час передражнювали стареньку через її кульгавість. А їй тоді здалося, наче вона на власному похороні. Відганяла ці думки. Попрощалась із сусідами, підійшла до криниці, яблуньки, яку саджала разом з чоловіком і донькою...

  Вузлики з різним насінням донька викинула ще по дорозі. «У нас на 9-му поверсі і свого мотлоху вистачає!». Та не лише мамині вузлики стали у міській квартирі мотлохом, а й сама Юзефа Миколаївна.

  З того часу, як донька продала мамин будинок, пройшло п’ять років. Сива жінка більшість часу у теплу пору року проводить на лавці біля дитячого майданчику. Час від часу, розмовляючи з молодими матерями, вона пильно заглядає їм в очі, шукаючи відповідь на запитання, коли те ніжне «Мамо» перетворюється в зневажливе «Йди звідси, стара». Коли діти, дивлячись на незграбність, забудькуватість, надмірну цікавість стареньких батьків, дозволяють собі грубість, зневагу, командний тон? Коли забувають про… все, що дали їм батьки?

  Не хочу звертатись до сумління таких «дітей», не хочу більше моралізувати чи філософствувати на цю досить болючу тему. Адже знаю не один такий випадок «доживання віку» старенького батька чи матері з такими «дітьми», а то й взагалі виселення в будинок престарілих…

  Скажу лише: такі люди не знають, що з ними буде, коли вони стануть бабусями чи дідусями.

  P.S. Після розмови з Юзефою Миколаївною я запропонувала їй поговорити з донькою. Та вона відповіла «Найбільше, що я можу - це мовчати…»

  Валентина КОЛЯДА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05