РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 11 (14 березня 2014) 

 • Горизонти долі

  Начальника станції Київ-Волинський Валерія МЕЛЬНИКА вважають одним із найдосвідченіших керівників відокремленого підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень. Він завжди є прикладом для своїх підлеглих. Не любить метушні, бо добре знає свою справу. Цілеспрямований, принциповий, справедливий.

  4 березня цього року Валерій Мельник відсвяткував ювілей. Йому виповнилось 60 років, 42 з яких - трудовий стаж. Майже все своє життя працює на ст. Київ-Волинський. Прийшов на станцію ще тоді, коли вона носила назву Пост-Волинський. Має багато нагород, серед них - Знак «Почесному залізничнику».

  Валерій Мельник виріс у селі Квітневому, що на Хмельниччині. У майбутнього залізничника були свої горизонти: він хотів, як тато, працювати на тракторі. Було бажання реалізувати себе в такій цікавій, за юнацькими поглядами, професії тракториста якнайповніше. Хлопчик формувався як особистість і зростав у дружній, трудовій родині. І зовсім не збирався бути залізничником.

  Батько Валерія був беручким у будь-якій роботі, а мама - вчителем у місцевій школі. На ній - домашнє господарство і головне - виховання дітей, яких у родині було троє. Валерій добре навчався в школі, закінчив з однією четвіркою. На сімейній раді вирішили - буде вчитись у столиці. Певної орієнтації на вуз не було. І коли побачили на вокзалі оголошення про набір до технікуму залізничного транспорту, та ще й до того, де забезпечували студентів гуртожитком, - одразу й вирішилась і ця проблема.

  Оскільки Валерій з малечку був відповідальним і обов’язковим, то проблем із навчанням у юнака не було. Тим більше, що йому все в навчальному процесі подобалось. Особливо стало цікаво на практичному навчанні, яке він проходив вісім місяців на ст. Пост-Волинський. По закінченні технікуму отримав направлення на російську залізницю у Тюмень. Звідти його призвали до армії, а після звільнення в запас повернувся на ст. Київ-Волинський. Саме тут Валерій Мельник починав свою кар’єру зі стрілочника, регулювальника, потім чергового по станції. Практично пройшов щаблями усіх робочих професій. У1985 р. його призначено заступником начальника станції з оперативної роботи, а у 1996-му очолив її.

  Ще на початку трудової кар’єри він отримав достатньо управлінських прикладів від своїх численних вчителів. Гарним наставником, порадником був для нього колишній начальник станції Микола СТЕПУРА. «Це була уважна людина і досвідчений залізничник, який не скупився передавати молоді всі професійні секрети. Нерідко його стиль роботи мені дуже допомагає», - каже Валерій Васильович.

  Спілкуватися з паном Валерієм цікаво. Правду кажуть, якщо хочеш пізнати характер людини, то треба дізнатись, як пройшло її дитинство, або послухати, як вона про це розповідає. Бо саме тоді відкладається істинне в голові і душі, формується характер та життєва позиція.

  А життєва позиція у Валерія Мельника зрозуміла. Це професійність, досвід, уміння у відповідальні моменти прийняти вірне рішення. І ще, зауважує наш співрозмовник, роботу потрібно любити, а до людей треба ставитися так, як би ти хотів, щоб вони ставилися до тебе. Ці чесноти він успішно втілює в роботі з колективом, що суттєво допомагає загальній справі.

  Колектив станції налічує 128 чоловік. Щорічно сюди приходять молоді фахівці. Хтось хоче лише «розігрітися» перед кар’єрним стартом, а хтось залишається на довгі роки. Зазвичай кращих відбирають для роботи управління залізниці, Укрзалізниця. Є й ветерани. Залізничники станції неодноразово виборювали перемогу у галузевих змаганнях, як по Укрзалізниці, так і по Південно-Західній.

  - По тому, як ми працюємо, судять про всю станцію, - говорить Валерій Мельник. - Від усього колективу чекають на виконання планових завдань по залізниці. Тож нам доводиться прикладати максимум зусиль, щоб їх виконати.

  У бесіді з Валерієм Васильовичом з’являється відчуття впевненості. Такі люди є фундаментом кожного колективу. Фундамент у будові не помітний, але тримає всю споруду. У нашого героя бажання хизуватися, виставляти що-небудь напоказ немає. Він - справжній. Якось непомітно почали говорити про особисте.

  Пан Валерій подолав багато труднощів, пройшов складний шлях в особистому житті. На жаль, чотири року тому втратив дружину, з якою прожив не один десяток літ. Має двох синів: старший - Микола - теж залізничник, а менший - Василь - не прийняв естафету від батька, хоча свою роботу пов’язав із транспортом. Росте двоє онуків. Валерій Васильович не може спокійно відпочивати, бо весь час думає про справи на станції. Не змінює своєї звички, одна із них, впродовж сорока років, - щодня на роботі о сьомій ранку.

  А ще у пана Валерія є хобі. Він - запеклий рибалка. Особливе захоплення - посидіти взимку з вудкою на крижині. «Якщо знаходжу час, щоб відкинути всі поточні справи й податись на рибалку, то маю від цього задоволення. Хоча, на жаль, не завжди вдається, бо головне все ж таки - робота», - каже Валерій Мельник.

  Зараз, коли роки становлення позаду, він більш розважливо дивиться на багато речей. Йому хочеться, як і кожному батьку та дідусеві бачити своїх дітей і онуків щасливими. Вірить, що залізниця розвиватиметься, що люди матимуть роботу і достойну зарплату. І ще мріє, щоб за часи свого керування станцією покращити умови праці своїм працівникам, зробити ремонт станційних приміщень... Одним словом, є куди спрямувати свої сили.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05