РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 10 (7 березня 2014) 

 • Уроки на все життя

  21 лютого актову залу Вищого професійно-технічного залізничного училища, що у м. Києві, було заповнено вщент. Урок-лекцію, присвячену творчості Великого Кобзаря, організували і провели вчительки української мови та літератури Юлія Мазур та Наталія Ничипорук.


  Перед початком святкування 200-річного ювілею Т.Г. Шевченка.
  Останні режисерські настанови аматорам сцени Олександру НИКИТЧУКУ,
  Дмитру ШЕПЕТУНУ, Валерію СУХОДОЛЬСЬКОМУ надає вчителька Наталія НИЧИПОРУК.

  Мета позакласного заходу - довести аудиторії, що Тарас Шевченко «був живою людиною, а не параграфом з підручника». Найвидатніший національний Поет та Митець є душею України. І тому в той трагічний день бентежно звучало поетичне слово Кобзаря у виконанні учнів Ігоря Вигівського, Юрія Морука, Олександра Никитчука, Валерія Суходольського, Дмитра Шепетуна, Олексія Карпенка.

  «Мій Боже милий, як то мало

  Святих людей на світі стало.

  Один на другого кують

  Кайдани в серці. А словами,

  Медоточивими устами

  Цілуються і часу ждуть,

  Чи швидко брата в домовині

  З гостей на цвинтар понесуть?»

  Ці рядки із «Подражанія 11 псалму», які прочитав майбутній помічник машиніста Ігор Вигівський, налаштували особисто мене на доволі мінорний лад. Саме в той день був пік сутичок на київському Майдані. Про зростання кількості загиблих з обох боків барикад на Хрещатику, Грушевського, Інститутській, біля Михайлівського собору повідомлялось в інтернеті та на теле- і радіоканалах. А в актовій залі звучали слова Тараса Григоровича, що так перегукуються із нашою трагічною добою.


  Виконання пісень на слова Кобзаря майстром виробничого навчання
  Іваном МАЛЯРЧУКОМ був прихильно сприйнятий всією спільнотою.

  Тарас Шевченко власним словом привів нас до незалежної держави, в якій найдорожчою цінністю має бути людина, її життя, наголошували у своїх зверненнях до учнів вчителі Ю. Мазур та Н. Ничипорук.


  «Сіяти розумне, добре, вічне сьогодні непросто, - вважають вчительки української мови та літератури Юлія МАЗУР та Наталія НИЧИПОРУК.
  - Але урок-лекція, присвячений творчому шляху Великого Пророка, пройшов успішно для всієї чисельної аудиторії».


  Фото на згадку

  - На жаль, наша країна не має багатовікового досвіду державотворення. Бракує нам і любові один до одного, взаєморозуміння на основі Шевченкових заповітів, - звернувся до аудиторії майстер виробничого навчання Іван Малярчук. Володар чудового баритону, Іван Миколайович, до речі, уродженець Черкащини, батьківщини Пророка, запропонував спочатку прослухати аудіозаписи пісень та балад на вірші Т. Шевченка у виконанні незабутніх оперних співаків Бориса Гмирі, Юрія Гуляєва. Згодом у майстерному виконанні Івана Малярчука учасники заходу прослухали мелодійні «По діброві вітер віє», «Реве та стогне Дніпр широкий».

  Оплески завершуються. У залі ненадовго запанувала тиша.

  « …Та не однаково мені,

  Як Україну злії люде

  Присплять, лукаві, і в огні

  Її, окраденую, збудять…

  Ох, не однаково мені» - продекламував пам’ятні рядки майбутній залізничник Юрій Морук.

  - Настав час зрозуміти, що ми - самодостатній народ, як і кожен, який мешкає на маленькій планеті Земля, - звертаються зі сцени ведучі. - Ніхто нас не буде поважати у світі, коли ми самотужки не навчимося шанувати один одного, свою історію, мову, культуру, свою державу.

  Шевченко популярний не лише в Україні. Далі мовою телетайпу дізнаємося, що нещодавно у районі біля Кембриджського університету відкрито вулицю імені Шевченка. Це перше визнання у камені та металі українського Пророка у Лондоні. Тут же встановлено пам’ятний знак - 129-й пам’ятник на честь українського Кобзаря у світі, коментує ведучий. Протягом понад восьми років вивчають в оригіналі поезії Тараса Шевченка студенти факультету середньовічних та сучасних мов означеного університету. Стіни навчальних аудиторій прикрашають репродукції великого Митця.

  Не стала винятком і реконструкція Національного музею Тараса Шевченка у Києві.

  - І мертвих, і живих, і ненароджених об’єднав Тарас своїх земляків, адже закликає нас до порозуміння, єднання і любові, - вважає директор училища Олександр Мельник.

  Урок-лекція закінчився. Пролунали останні акорди на піаніно. Урочиста мелодія у виконанні учня із групи помічників машиніста поїздів метрополітену Тараса Омельченка не залишила нікого байдужим. У музичному супроводженні звучав «Заповіт»:

  «І мене в сім’ї великій,

  В сім’ї вольній, новій,

  Не забудьте пом’янути

  Незлим тихим словом».

  Пам’ятаємо, Тарасе!

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05