РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 10 (7 березня 2014) 

 • Віталій КАЛЮЖНИЙ: начальник галузевої служби колії: «Усі переїзди безпечні»

  - Шановний Віталіє Володимировичу, остання трагічна подія на Південній залізниці знов висунула на порядок денний питання безпеки на залізничних переїздах. Яка статистика дорожніх транспортних пригод (ДТП) на переїздах нашої залізниці за минулий рік?

  - За 2013 рік на залізничних переїздах (та поза межами переїздів) сталося 22 випадки дорожньо-транспортних пригод проти 17 за аналогічний період 2012 року. Всі випадки стали можливими внаслідок грубого порушення водіями транспортних засобів правил проїзду залізничних переїздів. Внаслідок допущених ДТП загинули 4 людини. При цьому 14 випадків із загальної кількості допущено на переїздах без чергового із сигналізацією.

  З усіх ДТП у структурних підрозділах проведено детальний розгляд, матеріали оформлено у відповідності до вимог «Методичних вказівок із службового розслідування випадків дорожньо-транспортних пригод на залізничних переїздах і автошляхах», затверджених наказом від 23.12.2002 №655-Ц, та Інструкції про Порядок службового розслідування та розбору дорожньо-транспортних пригод.

  - Що зроблено і що ще планується зробити для посилення безпеки на залізничних переїздах? Які кошти виділяються на це у поточному році?

  - Переоблаштування залізничних переїздів, у тому числі їх обладнання сучасними засобами безпеки, здійснюється у плановому порядку згідно з відповідними Державними програмами, виходячи з аналізу інтенсивності руху поїздів, автотранспорту, наявності автобусного руху на переїзді і так далі. Залізницею щороку витрачаються значні кошти на обладнання переїздів засобами безпеки руху. Зокрема, лише у поточному році заплановано освоїти понад чотири мільйони гривень для ремонту й переобладнання залізничних переїздів.

  Окрім ремонту й переобладнання переїздів засобами безпеки руху, нами активно проводиться профілактична робота з метою недопущення ДТП на переїздах: організовуються рейди із співробітниками ДАІ щодо виявлення порушників при проїзді залізничних переїздів, черговими по переїздах постійно фіксуються порушники, інформація про яких потім передається в органи ДАІ. Також проводяться інструктажі як для водіїв відомчого автотранспорту, так і на залізничних переїздах, розповсюджуються відповідні пам’ятки. Також фахівці залізниці відвідують автотранспортні підприємства, автошколи, де проводять відповідну роз’яснювальну роботу. Профілактична робота також проходить в усіх регіонах через місцеві ЗМІ.

  - Чи реально всі залізничні переїзди зробити безпечними, повністю виключаючи ДТП на них?

  - Усі переїзди з технічної точки зору є безпечними до експлуатації. Їхніх технічний стан постійно перевіряється, контролюється відповідними фахівцями. Як свідчить статистика, всі ДТП, які сталися на залізниці за останні роки, були допущені через порушення водіями правил проїзду залізничних переїздів, а саме - нехтування ними показань світлофорної та звукової сигналізацій, ігнорування дорожніх знаків. Отже, без усвідомлення водіями тієї небезпеки, на яку вони наражають себе й оточуючих, порушуючи Правила дорожнього руху, стан безпеки руху на залізничних переїздах, попри зусилля залізничників, покращити неможливо. Проте це не означає, що заходи з удосконалення транспортної інфраструктури на цьому завершуються.

  - Дякую за змістовну інформацію.

  Спілкувався Сергій ГУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05