РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (28 лютого 2014) 

 • Повернення командира-легенди

  Володимир Бурківський, який працює машиністом у локомотивному депо Коростень, нещодавно довідався, що в Росії, біля міста Тихвин, знайшли могилу його родича. Петро Минович Тимошенко загинув в роки Великої Вітчизняної війни. Про нього йому ще давно розповідала мати: Петро Минович був братом її батька. В сімейному альбомі зберігалася фотокартка молодого воїна, якого призвали в армію в 1938 р. Рідня знала, що він за свою мужність мав високі нагороди і що пропав безвісти в роки війни, а де похований - невідомо. Однак нині, завдяки пошуковцям, воїн повернувся у своє рідне село Берестовець Коростенського району, де 22 січня п.р. його прах поховали за християнськими звичаями і з військовими почестями.

  Виявляється, в 1938-му Петро Тимошенко назавжди попрощався зі своїми батьками і пішов назустріч буремним подіям історії і своїй невблаганній долі. Не судилося йому більше зустрітися з рідними. Бо загинув він у листопаді 1941-го у жорстоких боях із фашистськими загарбниками в Ленінградській області. Могилу його не так давно пошуковці знайшли в селі Горушка. Як це відбувалося? Мені вдалося прочитати матеріал про ці пошукові роботи в електронній версії газети «Трудовая слава» м. Тихвин. Виявляється, у селі Горушка Бокситогорського району вже кілька десятиліть переповідалася легенда про уславленого командира, похованого в цьому населеному пункті. Люди, які були свідками історії про командира, розповідали про це своїм дітям. А вони - своїм. Проте за 70 літ ця легендарна історія не забулася. Більше того, намагання розшукати могилу воїна, з’ясувати, що ж це за людина, були неодноразовими. На початку 80-х рр. у 2000-му р. проводилися пошукові роботи. Та безрезультатно. І лише нещодавно пошуковий загін знайшов поховання. В ньому були останки воїна, залишки його речей - збереглися нарукавні військові знаки розрізнення командирського складу, петлиці, зірка з кашкета…

  Ретельна робота з архівними документами теж була успішною. Пошуковці знайшли документи, де зазначалося, що 27 листопада 1941 р. у бою за Філову Гору біля м. Тихвин був тяжко поранений у груди командир кулеметної роти Петро Минович Тимошенко. Його везли в медсанбат, але по дорозі він помер. Сталося це в селі Горушка, де солдати й поховали його. В документах було зазначено, що Петро Тимошенко брав участь і у радянсько-фінській війні 1939 - 1940 рр. його було нагороджено орденом Червоної Зірки. І зазначалося також звідки він і хто його батьки. Їм не судилося вже дізнатися, як загинув їхній син. Про це знають зараз вже тільки молодші представники роду.

  Запитую у Володимира Миколайовича Бурківського, які почуття його охоплювали, коли на мітингу у Берестовці розповідали про його родича? Коли віддавали Петру Миновичу Тимошенку військові почесті?

  Володимир Миколайович каже, що це була пам’ятна і хвилююча подія. І він, і рідня, на перепохованні був присутній і племінник воїна з Житомира Іван Тимошенко з дружиною, (на фото), гордяться мужнім представником свого роду. Їх усіх схвилювала доля командира кулеметної роти, який 23-річним загинув у жорстокому бою. І безіменним воїном був похований далеко від рідних країв… Отож родичі воїна дякували пошуковим загонам з Росії і України, усім небайдужим людям за те, що провели велику організаційну роботу, аби Петро Минович Тимошенко міг бути достойно похований у своєму селі, де берегтимуть пам’ять про мужнього захисника Вітчизни.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05