РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (28 лютого 2014) 

 • Залізниця підставляє плече

  Про діяльність Державного закладу «Відділкова лікарня станції Конотоп Південно-Західної залізниці» в сучасних умовах

  У період реформування залізничної галузі постає питання: чи вплинуть реформи на своєчасність, повноту та якість надання спеціалізованої та кваліфікованої медичної допомоги залізничникам?

  Хоча навколо реформування галузі охорони здоров’я виникає багато суперечок, воно, безперечно, необхідне. Для відділкової лікарні ст. Конотоп, яка на сьогодні є державним закладом, але державою протягом останніх років фінансується лише на 54 - 56% від потреби (при цьому понад 93% виділених коштів витрачається на виплату заробітної плати працівникам лікарні), реформування є життєво необхідним. Вкрай обмежене фінансування з державного бюджету призвело до виникнення цілого ряду проблем, що гальмують розвиток медичного закладу: не виділяються кошти на придбання обладнання і предметів довгострокового користування (медична апаратура, обладнання харчоблоку, пральні машини, холодильники, автотранспорт, твердий і м’який інвентар та ін.); не своєчасно проводяться капітальні ремонти будівель, побудованих 130 років тому. Згадаємо і про поточні ремонти, що проводяться за допомогою спонсорів і носять в основному косметичний характер через їхню дороговартість та через недостатність коштів. До того ж десятки років не фінансувались заходи на охорону праці та протипожежну безпеку. Недостатність коштів на проведення метрологічної повірки призвела до консервації частини медичної апаратури і обладнання. Не виділяються гроші для придбання спецодягу медпрацівникам. На жаль, жодна державна чи галузева медична програма державним бюджетом не фінансується в достатній мірі. Недостатнє бюджетне фінансування лікарні потребує збільшення матеріальної допомоги, яка надається залізницею. Так, тільки з 2009 до 2011 рр. фінансова допомога залізниці відділковій лікарні ст. Конотоп зросла з 241 тис. грн. до 1 млн. 194 тис. грн., в т.ч. на придбання сучасного медичного обладнання для лікарської експертної комісії - на 184,7 тис. грн.

  Першим етапом реформування лікарні стала оптимізація структури медичних закладів. З першого січня проведено реорганізацію поліклінічного відділення ст. Ворожба у лікарську амбулаторію з наданням функції обслуговування тільки працівників залізничного транспорту і пенсіонерів-залізничників, а органам місцевого самоврядування запропоновано використання звільнених приміщень будівлі лікарні для надання медичної допомоги населенню міста та відкриття пункту невідкладної медичної допомоги на правах оренди. Також проведено оптимізацію ліжкового фонду лікарні, скорочено 20 стаціонарних ліжок, при цьому показник забезпеченості ліжками наблизився до середнього по залізниці. З місцевою владою вирішено питання передачі частини прикріпленого населення на обслуговування Центральною районною лікарнею. Обслуговування працівників не транспортних підприємств і прикріпленого населення проводиться за умови повної фінансової компенсації витрат лікарні шляхом впровадження програм добровільного медичного страхування, в т.ч. короткострокового, та більш широкого залучення населення до членства у громадській організації «Лікарняна каса», а також заключення угод з органами місцевого самоврядування на відшкодування витрат за надані медичні послуги.

  Наступним етапом реформування впродовж 2014 р. буде скорочення пологових ліжок після введення в експлуатацію міжрайонного перинатального центру на базі Центральної районної лікарні та приєднання до відділкової лікарні ст. Конотоп на правах структурного підрозділу лінійної лікарні ст. Хутір Михайлівський. Техніко-економічне обгрунтування доцільності реорганізації лікарні ст. Хутір Михайлівський у лінійну поліклініку з ліжками денного стаціонару вже проведене. Разом з тим, зважаючи на віддаленість закладу від м. Конотопа та враховуючи відсутність у м. Дружба медичних закладів другого рівня надання медичної допомоги, розглядається питання збереження ліжок терапевтичного профілю для надання цілодобової стаціонарної допомоги, в першу чергу, працюючим залізничникам.

  При цьому основними функціями відділкової лікарні ст. Конотоп залишаються надання кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги залізничникам і прикріпленому населенню; медичне забезпечення безпеки руху поїздів і роботи залізничного транспорту; проведення експертизи професійної придатності, в т.ч. передрейсові медичні огляди певних категорій працівників залізничного транспорту, участь у професійному відборі кандидатів для роботи на залізничному транспорті, первинні (при прийомі на роботу) та періодичні медичні огляди працівників залізниці, тобто надання медичної допомоги працівникам залізниці, пенсіонерам-залізничникам і членам сімей залізничників залишається пріоритетним, адже майбутнє залізничного транспорту нерозривно пов’язане з галузевою медициною.

  Юрій ЗЛИДЕННИЙ, головний лікар відділкової лікарні ст. Конотоп
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05