РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 7 (14 лютого 2014) 

 • Турбота й підтримка. Хіба цього замало?

  Громадська організація - Рада об’єднання ветеранів війни та праці на Південно-Західній залізниці функціонує вже понад 20 років. У її складі майже 180 первинних, вузлових та регіональних ветеранських організацій. Одним із найбільш важливих напрямків діяльності цієї громадської структури є надання соціальної підтримки малозабезпеченим непрацюючим пенсіонерам, інвалідам, хворим, самотнім колишнім залізничникам.


  «Променистий». Ветерани-залізничники біля пам’ятника героям-чорноморцям.

  ПРИКЛАДІВ, ЩО СВІДЧАТЬ ПРО ВДАЛУ ДІЯЛЬНІСТЬ, ДОСТАТНЬО. Чого лише вартує для літніх людей можливість оздоровитися у санаторно-лікувальних закладах. Такий відпочинок певне число ветеранів щорічно отримували у Хмільнику, Клубівці, Євпаторії. Останні ж два роки (2012 та 2013 рр.), завдячуючи прийнятому спільному рішенню адміністрації та Дорпрофсожу, Рада об’єднання ветеранів війни та праці столичної магістралі змогла забезпечити такий відпочинок для незрівнянно більшої кількості пенсіонерів. І саме в пансіонаті Південно-Західної залізниці «Променистий», що в Євпаторії. У 2012 р. на мальовничий берег Криму було споряджено чотири спеціальні поїзди, а в минулому, 2013 р., їх було відправлено вже сім. Упродовж двох років оздоровилися й підлікувалися понад три тисячі чоловік.

  Дехто з ветеранів уже не вперше відпочиває в Євпаторії. Як відомо, до хорошого швидко звикають. Той позитив, яким оточені поважного віку люди у «Променистому», вже сприймається як належне. Надзвичайно ж емоційно увагу й тепло від працівників усіх підрозділів оздоровчого закладу переживають ті, хто вперше приїхав до пансіонату. Так, наприклад, Л. ВОРОПАЙ вийшла на пенсію ще за часів радянської влади. Вона працювала на залізничному вузлі станції Ворожба. Пропозицію поїхати на відпочинок (хоч це і був грудень) сприйняла з ентузіазмом. Адже тут можна не лише подихати морським повітрям, а й підлікуватися.

  Найбільше враження на Лідію Михайлівну справила зустріч з начальником Південно-Західної залізниці Олексієм КРИВОПІШИНИМ. У той час, коли група ветеранів чекала на автобус (який щодня в певні години відвозив їх до санаторію «Северный», а потім забирав назад), підійшов Олексій Мефодійович. Він тепло привітався, розпитав чи задоволені перебуванням у пансіонаті й побажав хорошого відпочинку. Жінка була приємно зворушеною, тому просила від імені ветеранів та від себе особисто за турботу про колишніх залізничників висловити найщирішу подяку керівництву столичної магістралі та всьому колективу «Променистого».

  ДЯКУВАТИ Є ЗА ЩО. Турботу пенсіонери-залізничники відчувають з моменту прибуття на столичний вокзал перед відправленням у далеку подорож. У спеціальному поїзді Київ - Євпаторія спокійно, без метушні кожен займає вказане у проїзному квитку місце. На Євпаторійському вокзалі на прибулих вже чекають автобуси, які доставляють безпосередньо на територію пансіонату. Зовсім небагато часу займає розселення в комфортабельних корпусах. Що ж стосується харчування, то без знаку оклику «!» про нього тут не говорять.

  Для людей літнього віку важливо все: як зустріли, як розмістили в корпусах, яке харчування запропонували. На жаль, людей поважного віку нерідко діймають як не одні хвороби, то інші. Та й ці обставини враховуються працівниками місцевого харчоблоку. Хворі на цукровий діабет, з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту отримують дієтичне харчування, чимало - вегетаріанське.

  Незважаючи на те, що «Променистий» не має власної санаторно-лікувальної бази, кожен, хто за станом здоров’я того потребує, отримує допомогу у повному обсязі. Відповідно до укладеного договору з колективом санаторію «Северный» залізничники можуть приймати різноманітні оздоровчі процедури (ванни, душові процедури), сакські грязі, фітонапої…. Та чи не найбільшою популярністю серед них користується басейн з природними мінеральними водами.

  ЯК-ТО КАЖУТЬ, НЕ ХЛІБОМ ЄДИНИМ ЖИВЕ ЛЮДИНА. Наприклад, для групи ветеранів війни та праці залізничного транспорту, яка відпочивала у грудні, було запропоновано надзвичайно насичену культурну програму. Це - екскурсійні поїздки до Севастополя, Балаклави, оглядові подорожі Євпаторією і таке інше. Майже кожного дня демонструвалися кінофільми. Великою популярністю користувалася програма «Караоке», де кожен бажаючий міг не лише продемонструвати свою пристрасть до співу, але й реалізувати власні здібності. За безпосередньої участі ветеранів-залізничників було підготовлено концерт художньої самодіяльності.

  Колоритною особистістю можна назвати колишнього машиніста Жмеринського локомотивного депо Василя ЛІКАРЕНКА. Цей чоловік, маючи вже д-у-ж-е поважний вік, був душею усього колективу ветеранів-залізничників протягом всього періоду відпочинку у грудні. Він був найактивнішим помічником організатора культурно-масової роботи «Променистого» Інни БІЛЬЧУК. Василь Степанович віртуозно грає на акордеоні, робить аранжування народних пісень. Він самотужки складає веселі сатиричні куплети. Сам їх виконує під власний акомпанемент. За словами самого куплетиста, коротких влучних творів у нього тисячі, і складає він їх, як кажуть, находу.

  Спомини А. М. ДОЛИНСЬКОГО сягнули аж у 1951 р. Тоді він, ще зовсім молодий робітник, на урочистих зборах, присвячених Дню залізничника, прочитав свій перший, може дещо наївний, але патріотичний вірш. У виконанні автора його почули і на одному з концертів у «Променистому»:

  «Висят часы на здании вокзала,

  Успей взглянуть на белый циферблат.

  На путь, который стрелка пробежала в одну минуту.

  …Так будем же трудиться для Отчизны,

  Минуты не теряя ни одной.

  Точнее часового механизма

  Пусть транспорт наш работает родной!»

  Ганна БОГОВІС, Київ - Євпаторія - Київ; Фото Бориса АНДРІЄНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05