РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 6 (7 лютого 2014) 

 • Талант із поліської глибинки

  Про художницю з далекого поліського села Калинівка Олену КРАВЧЕНКО, напевно, мало б хто й знав, якби редактор Лугинської районної газети Степан Василюк не написав про неї хвилюючої статті. Про її вроджений самобутній талант. Талант, якому треба розвиватися, але складні умови життя поліської жінки цьому стають на заваді. Відрадно, що перші кроки для підтримки цього таланту роблять вже небайдужі люди. Ось житомирські журналісти, приміром, стали ініціаторами виставки картин художниці. Вони організували зустріч із місткинею, більше того, придбали її картину «Соняхи», яку подарували місцевій дитячій лікарні.


  Сестри Люба та Олена.


  Картина Олени КРАВЧЕНКО.

  ХТО Ж ВОНА, ЦЯ МАЛОВІДОМА ХУДОЖНИЦЯ, картини якої з першого погляду не лишають нікого байдужим? Олена Кравченко - звичайна сільська жінка, яка має лише середню освіту і ніколи не вчилась малювати у художній школі. Але вона творить дивовижні картини і без цього не може жити. На її картинах є і море, і гори. Вона там ніколи не була, про це тільки мріє. А найчастіше малює квіти, сільські краєвиди. В її доробку є й чимало портретів. Приміром, портрет японської жінки. Вона намалювала її під враженням від інформації по телебаченню про землетрус і цунамі в Японії…

  ХУДОЖНИЦЯ МЕШКАЄ В КАЛИНІВЦІ зі старенькою мамою і сестрою. Сім’я живе з того, що обробляє власний город. Працевлаштуватися ж у селі чи десь поблизу тут дуже складно, практично, нереально. Вони самотужки і ходять за плугом, і косять, словом, виконують усю важку сільську роботу. Сестра Олени Люба за вдачею надзвичайно активна й енергійна, понад усе хоче, щоб Олена могла розвивати свій талант. Скромна, небагатослівна художниця усі найтонші порухи своєї душі може відобразити саме на полотні. Але найчастіше - на папері. Бо навіть придбати необхідне приладдя для малювання, в тому числі і якісні фарби, їй непросто.

  Олену Кравченко порівнюють із Марією Приймаченко, Катериною Білокур, але в художньому аспекті порівняння неможливе, бо жінка з доробку художників лише бачила роботи Айвазовського. Англія, Іспанія, Італія - до цих країн вже відправились перші роботи невідомої поліської художниці, яка часто просто дарує свої картини. На виставці в Житомирі Олена розповіла журналістам, що у неї було понад 50 картин, а залишилось 15. «Коли немає чого подарувати родичам і знайомим, то дарую картини. Хоча витрачаю на одну роботу щонайменше три місяці, ніколи не жалкую за ними».

  А ЩЕ ВОНА ДУЖЕ ЛЮБИТЬ КОНЕЙ. Вона працює з конем у полі, зображує дивовижних коней на своїх картинах. Тридцятип’ятирічна жінка ще й народилася у рік Коня… Вона стримана, але сильна і вольова. Тож той дар, який дав їй Бог, вона зможе вповні реалізувати. У цьому вже допомагають їй шанувальники прекрасного. Віриться, що таких небайдужих людей ставатиме все більше. Картини Олени Кравченко на це надихають.

  Оксана КЛИМЧУК, Фото із сайту «Репортер Житомира»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05