РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 5 (31 січня 2014) 

 • Краще не зволікати з лікуванням

  - Пийте ось ці ліки, дві пігулки тричі на день, - говорить усміхнена фармацевт в аптеці, підсовуючи мені, застудженій, противірусний препарат. Скромна упаковка, коштує недорого. Правда, для повного курсу необхідно дві упаковки, а це вже більше.

  Як і всі, я намагаюся скоріше встати на ноги і вийти на роботу. У вихідні дні за рецептом приймаю диво-пігулку, яка повинна знищити вірус в моєму організмі. Разом з цим у великих кількостях п’ю чай з лимоном і малиновим варенням, їм мед і аскорбінову кислоту. До початку робочого тижня мені дійсно стає краще.

  Кожного разу я розмірковую: пігулки спрацювали або організм сам завдяки домашньому режиму впорався із застудою?

  Так, чому ж комусь допомагають противірусні препарати при перших же ознаках застуди, а комусь - ні?

  Щоб зрозуміти, як влаштований вірус грипу і як працює противірусний препарат, спрямований на його знищення, потрібно знати ось що. Вірус використовує клітину організму людини для розмноження і складання нових вірусних частинок, які згодом вийдуть в позаклітинний простір, щоб окупувати інші клітини. Таким чином вірус поширюється в організмі. Дія будь-якого противірусного препарату базується на пошкодженні ланок вірусу. Проте варто зрозуміти, що противірусні препарати володіють вузьким спектром дії. Вони не можуть бути однаково ефективними при всіх вірусних захворюваннях. Так, ремантадин не ефективний відносно грипу H1N1, в той час, як інші типи вірусу грипу А він знищує.

  Противірусні препарати, які направлені на лікування грипу, працюють по-різному. Вони можуть не дати вірусу грипу прикріпитися до клітини, а можуть не дозволити йому розмножуватися вже після того, як вірусу вдалося проникнути в клітину.

  Арбідол знешкоджує віруси грипу А і B, пригнічуючи процес злиття оболонки вірусу з клітиною. Вірус не може окупувати клітину.

  Таміфлю гальмує процес проникнення вірусу в клітину і пригнічує процес вивільнення вже утворених вірусних частинок. Він запобігає розмноженню вірусу грипу H1N1 і його поширення в організмі. Препарат також ефективний відносно інших видів грипу A і B.

  Ремантадин (флумадін, полірем) пригнічує розмноження вірусу грипу на ранній стадії і вихід вірусних часток із клітини. Цей препарат досить часто призначають для лікування середніх і важких форм грипу.

  У будь-якому випадку всі ці препарати - індуктори інтерферону. Саме вони змушують організм виробляти власний інтерферон в набагато більшій кількості, ніж зазвичай. Але вони будуть малоефективні, якщо власний імунітет людини знижений.

  Віруси, що викликають гострі респіраторні інфекції, потрапляють в організм через верхні дихальні шляхи. Але ми хворіємо не кожен раз, коли на нас хтось чхнув. Імунна система здорової людини здатна ефективно протистояти вірусам. При сильному імунітеті хвороби може не виникнути або вона буде протікати в більш легкій формі. Якщо ж імунітет ослаблений, можуть розвиватися важкі бактеріальні ураження бронхів і легенів, загостритися хронічні захворювання.

  Противірусний препарат, його дозування та точні схеми прийому індивідуальні. Їх треба підбирати разом з лікарем. Противірусні з обережністю призначають вагітним і годуючим матерям, а також маленьким дітям.

  Припустимо, вам колись допоміг противірусний препарат, а в цей раз ні. Нічого дивного: вас міг атакувати зовсім інший вірус.

  Має значення те, наскільки рано ви почали приймати ліки. З ядра гинучої клітини, в яку увійшов вірус, вже через 10 хвилин з’являється 100 свіжих. Тому краще не зволікати з лікуванням.

  Деякі люди бояться застосовувати противірусні препарати, мотивуючи це тим, що свій імунітет знизиться. Але він у кожному разі буде пригнічений після хвороби. Сучасні препарати допомагають нам зберігати здоров’я, адже віруси з кожним роком стають все більш агресивними, тому рекомендується захищатися від них за допомогою сучасних противірусних засобів, стверджують спеціалісти.

  Валентина КОЛЯДА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05