РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 5 (31 січня 2014) 

 • Вшанували побратимів

  «...Іще не зима, і вже не осінь: пожовкле листя злетіло з дерев, вкрило ковдрою холодну землю з щирою надією, що вона напровесні знов оживе квітучою зеленню і обдарує своїми щедрими дарами».

  Так думали січові стрільці у листопаді 95 літ тому, коли їхали з Білої Церкви до Фастова і далі до свого безсмертного подвигу в Мотовилівку. Їх було менше п’яти сотень, вони йшли на вірну смерть, вони були впевнені, що переможуть, якщо і загинуть. Повстане вільна Україна, почувши про їхню загибель, скине ненависне їй федеративне ярмо, яке їй накинули без її згоди.

  І сталося диво - стрільці в меншості перемогли більшість. В їхню честь у наших краях поставили меморіальні хрести, дошки, а 18 листопада 2008 р. в селищі Борова було освячено чудовий пам’ятник січовим стрільцям роботи скульптора Михайла Дмитріва.

  Все тоді відбувалось досить пишно, і нині багато людей, тих, хто пам’ятає про цю подію, знову завітали в центр Борової. У декого з учасників цього дійства склалося враження, що ніхто нічого не готував, не писав ніякого сценарію, все відбувалося само собою. Повернулися легендарні січові стрільці і стали на варті біля своєї святині. Святі Отці Юрій і Леонід провели службу Божу на вшанування пам’яті полеглих героїв, які загинули за нас, за нашу Україну. Хор місцевого будинку культури разом з усіма виконав гімн України. Палкі щирі слова говорили господарі селища, гості з Києва, Фастова, Боярки, Великої Мотовилівки. А дзвінкоголосі хористки Борівського будинку культури в перервах між виступами виконували стрілецькі пісні.

  Приємним подарунком для борівчан і великомотовилівців стало озвучення думи, яку склали воїни УНР у 1919 р. - «Думи про Мотовилівку». Її виконав Тарас Компайніченко з Боярки - неперевершений музикознавець, кобзар-бандурист, людина, яку хочеться бачити і слухати кожен день. Він продовжив свій виступ біля символічної стрілецької могили між станціями Мотовилівка і Корчі. Туди разом із ним прийшли майже всі, хто був у Боровій.

  Стрільці, як годиться військовим, весь час стояли на варті, а по закінченні виконали триразовий залп із рушниць на вшанування своїх побратимів.

  На узліссі розпалили багаття, щоб зігрітись, розклали свій нехитрий фуршет та те, чим пригощала селищна Борівська рада. А чого ще щирій українській душі треба? Взаєморозуміння, єдності, бо мати-Україна у всіх нас одна.

  А. МОРОЗ, с. Борова
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05