РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 5 (31 січня 2014) 

 • Кредо «Фортуни»

  «Ad libitum», чоловічий вокальний ансамбль Будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень, - досить відомий колектив. Був неодноразовим лауреатом залізничних оглядів самодіяльності в Києві та Харкові, виступає на міській та обласній сценах, намірився здобути звання народного.


  Виступає жіночий вокальний ансамбль Будинку науки і техніки
  Конотопської дирекції залізничних перевезень «Фортуна».

  Жіночий же, хоч і називається багатообіцяючим словом «Фортуна», поряд із ними почувається скромніше. Не стільки грамот і нагород та і в народні поки що не прагне. Принаймні, Лана ЛОГВИНЕНКО, керівник колективу, про це у розмові не згадувала.

  - Ансамбль наш, - розповідала вона, - створено у 2001 році. Склад змінювався, кількість теж - було і сім, і вісім солісток. Останнім часом - секстет, тобто в ансамблі шість співачок. Хто зі старого складу залишився? Валентина ПАРЕНАГО та, зрозуміло, я.

  Лана Логвиненко, випускниця музично-педагогічного училища міста Ростов Великий Ярославської області, роботу в Будинку науки і техніки розпочала керівником дитячої вокальної студії. Згодом - жіночої.

  Студія - це навчання. Так воно й було. Вчилися і співали. Або навпаки. Бо що-що, а співати начебто ми всі уміємо. Нині ситуація в ансамблі інша. На сцену разом із Ланою виходять її колеги за освітою - Ірина ЖУК, Галина ШЕРЕМЕТ, Віолета АВДІЄНКО та Зоя ЛОГВИНЕНКО, дочка Лани Вікторівни, яка навчає співів та музики дітей в одній із приміських шкіл.

  Щодо порівняння з «Ad libitum», то Лана говорить:

  - Хлопці розпочинали на хвилі популярності акапельного чоловічого співу. Тоді вже виступали і «Піккардійська терція», і «Хор Турецького»… Співають вони добре, і нам приємно, що є такий колектив у Будинку науки і техніки. Та «Фортуна» має інші пріоритети. Ми просто любимо творити, вкладати в пісню частку своєї душі. І коли все це, - вона показує на стіни кімнати у Будинку науки і техніки, - відійде в інші руки, перепрофілюється, не уявляю, що ми будемо робити.

  І з нею важко не погодитися. Художня самодіяльність, коли не приноситиме прибутку, у жорстке прокрустове ложе ринкових відносин не впишеться. Але чи з’явиться альтернатива? Напевне, тільки в період змін за бортом залишиться не одна сотня аматорів співу, хореографії й іншої непрофесійної творчості.

  Та годі про невеселе. Кредо ансамблю - точність і відповідальність. «Відповідальність?». - «Відповідальність, - пояснює Лана Логвиненко, - це серйозний підхід до кожного виходу на сцену». Так, зрозуміло. І тепер стає зрозумілим, чому в репертуарі з’явилися пісні, розраховані на вибагливого слухача, - «Аве Марія» Баха-Гуно, «Херувимська» та ще кілька подібних творів місцевого композитора Германа СОЛОВЙОВА. Але в репертуарі аматорок гарна українська естрадна пісня переважає, традиційна, якщо можна так висловитися. Також виконують пісні воєнних років і пісні патріотичного характеру.

  Хто добирає репертуар? Не одноосібно? «Я можу запропонувати пісню, хтось із дівчат, - говорить керівник ансамблю, - але обов’язково обговорюємо, пробуємо, зважаємо на наші можливості, вокальні, звісно. А тоді вже я розписую голоси…»

  Завершився рік. «Фортуна», як і вся вузлова залізнична самодіяльність, брала участь у новорічно-різдвяних торжествах. А далі - звітний концерт, в якому треба показати нові твори. Звітний концерт в Будинку науки і техніки припадає на березень, та підготовка вже розпочалася. Бо - точність і відповідальність. А що? Це якраз по-залізничному.

  Микола ПАЦАК, Фото з архіву Будинку науки і техніки
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05