РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 4 (24 січня 2014) 

 • На уклін до Меморіалу Слави

  У Коростені, біля військово-історичного комплексу «Скеля», з нагоди пам’ятної дати - 70-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників - було відкрито Меморіал Слави. Його відкриття - оберіг пам’яті нинішнього покоління коростенців про захисників та визволителів міста у роки Великої Вітчизняної війни.


  День 29 грудня 1943 р., коли після важких років окупації та жорстоких боїв прийшов мир, залишається особливим в історії міста на берегах р. Вужа. Про ці події нагадують братські могили, пам’ятники, що дбайливо зберігаються. За визволення коростенської землі разом боролись регулярні частини Радянської Армії, партизани та підпільники. Почесне звання «Коростенських» отримали 6 військових частин, які були в епіцентрі тодішніх подій. Це 112-а, 143-а і 280-а стрілецькі дивізії, 150-а танкова бригада, 316-й мінометний та 130-й протитанковий полки. На фронтах Великої Вітчизняної війни, в підпіллі та партизанських загонах боролися з фашизмом понад сім тисяч коростенців, 1598 людей за роки війни нагороджено орденами і медалями.

  Коростенці з нагоди річниці визволення міста вшановували фронтовиків, котрі думками повертались узимку 43-го. Саме у ті дні війська 1-го Українського фронту визволили місто під час Житомирсько-Бердичівської операції. І, тепер це було нагодою, щоб згадати уславлені імена. З коростенською землею пов’язані долі багатьох Героїв Радянського Союзу. Одні з них народилися на ній, а інші - загинули під час визволення. Ось імена героїв: Т.А. Краля, П.К. Козаченко, М.І. Яневич, В.Г. Єкимов, П.Ф. Жмаченко, П.Ф. Захарченко, І.М. Поляков, І.А. Тернавський, О.В. Трипольський.

  Серед них є і залізничники. Петро Костянтинович Козаченко народився в Коростені в сім’ї робітника в 1914 р. Після школи пішов працювати слюсарем у паровозне депо. А далі його призвано до війська, і так склалося, що паровози довелося змінити на літаки. У грізні роки Великої Вітчизняної він командував полком, який нищив ворога у повітряних боях. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 травня 1943 р. за «мужність і героїзм, проявлені в повітряних боях з німецькими загарбниками» майора Петра Козаченка було удостоєно високого звання Героя Радянського Союзу.

  Ще один залізничник-герой - Микола Яневич. Микола Іванович пройшов великий і складний бойовий шлях, його було п’ять разів поранено. Він воював із фашистськими загарбниками в лісах Білорусі, у степах рідної України, проривав оборону ворога на Сандомирському плацдармі, громив фашистів на їх землі. За подвиг при форсуванні р. Одер командир стрілецького взводу 248-го стрілецького полку 31-ї Сталінградської стрілецької дивізії Микола Яневич Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 квітня 1945 р. удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Після війни Микола Іванович працював черговим по станції Шатрище.

  У літописі пам’яті коростенців - імена ще багатьох мужніх воїнів. Про подвиг льотчика Полякова сьогодні згадується в багатьох книгах, про нього розповідають школярам під час уроків мужності. Завдяки ж чому ця людина лишилася в пам’яті поколінь коростенців? Ось про що свідчить історична довідка. «…Німецький літак-розвідник Ю-88 був помічений на підльоті до залізничного вузла Коростень. На його перехоплення з польового аеродрому під Коростенем злетів літак старшого лейтенанта І.М. Полякова. На висоті 8000 метрів Іван Матвійович виявив супротивника і двома кулеметними чергами збив ворожий літак. Це була перша особиста перемога льотчика. 1 червня 1944-го інший німецький Ю-88 зумів прорватися до Київського залізничного вузла і, ухилившись майстерним маневром від зенітного вогню, зробив фотографії важливих військових об’єктів. Упустити літака-розвідника не можна було. На його перехоплення піднявся літак І.М. Полякова. Згодом поблизу села Базар Народицького району Житомирської області Поляков вступив з ним у бій. «Юнкерс», ведений досвідченим екіпажем, кілька разів ухилявся від пострілів з гармат. Намагаючись відірватися від Ла-5, німецький льотчик повів свою машину в піке. Поляков кинувся за ним, однак боєзапас закінчився. Коли обидва літаки вийшли з піке, Поляков зробив «гірку» і обрушив свою машину на ворожий літак. Уламки Ла-5 і Ю-88 впали біля хутора Росовський. Екіпаж німецького літака і радянський льотчик загинули». Однополчани поховали Івана Матвійовича в парку імені М. Островського в Коростені…

  Пам’ять... Вона дивиться на нас не лише із книг, а й зі старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і кровопролитних боїв. Отож відкриття Меморіалу Слави в Коростені - ще один крок для збереження пам’яті воєнних літ, пам’яті про мужніх захисників.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05