РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 4 (24 січня 2014) 

 • «Музей на колесах». Історія продовжується

  22 січня 2014 р. у День Соборності держави на станції Фастів Козятинської дирекції залізничних перевезень біля вагону-музею («Музей на колесах») відбулася урочиста церемонія з нагоди святкування 95-ї річниці від дня підписання Акту об’єднання (часто іменований «Акт Злуки») Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки. У церемонії взяли участь голова Київської обласної адміністрації Анатолій ПРИСЯЖНЮК, начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН.

  У вітальному слові до гостей заходу, духовенства Української Православної церкви та громади О. Кривопішин наголосив на тому, що єдиний в Україні вагон-музей, експонати якого відтворюють важливі сторінки цікавого літопису про створення нашої держави, був встановлений колективом столичної магістралі на прохання місцевої громади. Подальшу долю цього історико-культурного закладу було вирішено понад 12 років тому. Завдяки творчій ініціативі з боку краєзнавців Фастова про реставрацію вагона на їхнє прохання силами залізничників в день урочистостей з нагоди 10-ї річниці проголошення Незалежності України (грудень 2001 р.) на пероні вокзалу станції Фастів на вічну стоянку було встановлено відреставрований пасажирський вагон, що побудований на початку минулого століття. Згодом музей поповнився цікавою експозицією. З тих пір цей культурний заклад відвідали тисячі екскурсантів.

  Існує ідея значно розширити кількість експонатів «Музею на колесах», удосконалити архітектурний ансамбль в межах навколишньої території. Вже у цьому році в ознаменування відзначення Дня Незалежності нашої держави поруч із вагоном-музеєм буде встановлено відреставрований паровоз. Цей символ епохи створення єдиної України, данина пам’яті тим, хто виборював державну цілісність в ім’я прийдешніх поколінь.

  Олексій Кривопішин поділився іще одним задумом, який має здійснитися до Дня Незалежності. Поруч із «Музеєм на колесах» постане православна каплиця, де свої подячні і прохальні молитви до Всевишнього зможуть підносити мешканці Фастова та гості міста на берегах Унави.

  «Я впевнений, що сквер біля «Музею на колесах» стане архітектурною пам’яткою, вартою уваги для багатьох поколінь українців» - сказав начальник столичної магістралі.

  Згодом начальник Південно-Західної залізниці вручив нагороди місцевим активістам, які є членами громадської ради «Музею на колесах» та роблять посильний внесок у подальше удосконалення експозицій. Почесні грамоти від імені начальника залізниці отримали Віктор БОЙКО - співзасновник «Музею на колесах», Володимир ПЛЮТА - автор експозиції «Фастів залізничний» Державного краєзнавчого музею м. Фастів та Тетяна НЕЛІНА - директор Державного краєзнавчого музею м. Фастів.

  Фоторепортаж про цю подію - у наступному номері нашого видання.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05