РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (17 січня 2014) 

 • Бережуть дбайливо, примножують сумлінно

  У м. Новограді-Волинському Житомирської області восени відбулось Міжнародне свято літератури та мистецтв «Лесині джерела».

  Без перебільшення Новоград-Волинський можна назвати перлиною українського Полісся. Сюди приводять десятки доріг, аби побувати у чудовому місті, яке подарувало світу геніальну поетесу Лесю Українку. Славні звичаї та традиції своїх пращурів примножують майже 56 тисяч новоград-волинців, дбайливо бережуть історичні місця, пов’язані із іменами Лесі Українки та сім’ї Косачів. Найвизначніші історичні та архітектурні пам’ятки - поштова станція, в якій зупинявся Т.Г. Шевченко, літературно-меморіальний музей Лесі Українки, будинок-музей родини Косачів, пам’ятники Лесі Українці та Т.Г. Шевченку.

  І цього разу місто стало центром відродження національних традицій поліського краю, місцем збору аматорських фольклорних колективів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, шанувальників творчості видатної Лесі Українки на Міжнародному святі літератури і мистецтва «Лесині джерела».

  Програма свята була надзвичайно яскравою й багатою на цікаві літературно-мистецькі події. Серед них - Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім. Лесі Українки, виставки, а також літературні зустрічі за участю лауреатів державної і обласної премії ім. Лесі Українки у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки. У музеї родини Косачів відбувся Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки».

  Щороку яскравою стрічкою програми свята «Лесині джерела» проходить демонстрація творчості народних умільців у «містечку майстрів», яке збирає велику кількість шанувальників. У святковій ході учасників та гостей свята та урочистому покладанні квітів до пам’ятника Лесі Українці взяли участь делегації з Грузії, Польщі, Білорусії, Росії, Іспанії…

  Відбувалось чимало цікавих заходів, кожен міг обрати, що йому ближче до душі. Це творча акція «Поліська вишиванка», в якій було відображено історію вишиванки і проведено конкурс на кращу вишиванку; народне театралізоване дійство «Деревлянська хата дивами багата»; «Свято книги»; «Народна вертівка» за участю кращих аматорських колективів України, яка відбувалась на різних концертних майданчиках міста.

  Головною подією офіційної частини стала вистава творчих побратимів Звягеля - Львівського драматичного театру імені Лесі Українки. Цей колектив вже вдруге презентує увазі звягельчан свій творчий доробок. Слід зауважити, що обидві вистави - минулорічна «І все-таки я тебе зраджу» та цьогорічна «Лісова пісня» - залишили багато яскравих вражень.

  Приїзд професійних акторів дав привід глядачам по-новому осягнути і «Лісову пісню», і талант Лесі Українки загалом. Оригінальна постановка драми-феєрії, з новим режисерським поглядом, не залишила у залі байдужих, а наприкінці вистави розчулені та вражені глядачі аплодували стоячи, зі сльозами на очах.

  Багато бажаючих здійснили екскурсію в державний літературно-меморіальний музей Лесі Українки. Адже саме тут, у Новограді-Волинському, в білій хатині над Случчю, 25 лютого 1871 р. народилася Лариса Петрівна Косач-Квітка, відома світові як велика українська поетеса, драматург, громадська діячка Леся Українка.

  Родина Косачів прожила у Новограді-Волинському 11 років, зокрема, у цьому будинкові - 2 роки. Маленький білий будиночок уцілів, не зважаючи на усі війни І-ої половини ХХ ст., і у 1963 р., з нагоди 50-річчя пам’яті поетеси, у ньому відкрито музей-бібліотеку. 25 лютого 1971 р. на відзначення 100-річного ювілею Лесі Українки на правах відділу Житомирського обласного краєзнавчого музею тут відкрито літературно-меморіальний музей Лесі Українки.

  У меморіальній частині, його трьох кімнатах, відтворено життя Косачів у Звягелі: документи, картини, фотознімки, книги, меблі тих часів. Найсвятіше місце - дитяча кімната Лариси Петрівни. У куточку - віночок із стрічками, живі квіти та муляж метричної книги, розкритої на сторінці із записом про день і місце народження Лариси Петрівни Косач. Тут представлені особисті речі письменниці. Окрема кімната зберігає реліквії сім’ї Косачів та її оточення, людей, які часто спілкувалися з ними. Серед реліквій родини Драгоманових-Косачів - побутові речі, рушник, присвячений М.П. Драгоманову, вишиванка, яку подарувала музею Ольга Петрова-Лютон, онука наймолодшої сестри Лесі Українки Ізидори Петрівни, корсетка та інші унікальні речі родини…

  Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела» увійшло у душі звягельчан та палких шанувальників поетеси з інших країв яскравим спалахом, незгасною любов’ю до слова Лесі Українки, народної пісні, чудових звичаїв наших предків, історії України. А Новоград-Волинський у ці дні став серцем поезії та запального танцю, місцем високого духовного спілкування гарних та творчих людей України, гостей із далекого та близького зарубіжжя.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05