РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (17 січня 2014) 

 • Черговий крок назустріч читачам зробила СТОЛИЧНА МАГІСТРАЛЬ

  Напередодні новорічних свят конференц-зала Центрального залізничного вокзалу столиці України зібрала чималу журналістську аудиторію. Привід - знайомство із черговою культурною акцією, яку підтримує Південно-Західна залізниця.

  Під час зустрічі із представниками ЗМІ директор, радник Посольства Республіки Польща в Україні Ярослав ГОДУН зазначив: «Акція «Книжкові мандри» розпочинається в експресах, що з’єднують Київ та Варшаву. Ініціатива Польського інституту в Києві надає можливість пасажирам протягом місяця читати в дорозі твори українських письменників. А саме: Тетяни МАЛЯРЧУК, Наталки СНЯДАНКО, Сергія ЖАДАНА, Тараса ПРОХАСЬКА. Усі четверо - лауреати Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку один раз на два роки вручає Польський Інститут у Києві».

  Як згодом пересвідчилися на власні очі кореспонденти газети залізничників, книги із творами розміщено у кожному купе. Інтрига від видавця (харківське видавництво «Фоліо») - надання цікавого чтива для користування безкоштовно. Додатковою родзинкою проекту мають стати твори польських авторів у перекладі українською, а також «польський» номер часопису «Критика», присвячений новим соціальним та культурно-мистецьким проектам у Польщі. «Література, театр, кіно, історія, нові громадянські рухи, становище інтелігенції, філософія. Що культура може полякам сказати про них сьогоднішніх, що відійшло в минуле, а чого ми ще не знаємо?» - ось так пропагує це видання у соціальних мережах його редколегія. Голова журі премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського-20131 Ярослав Годун висловив щиру подяку заступникові начальника Південно-Західної залізниці Сергію ГОРІЛЕЮ за підтримку творчої ініціативи від польських дипломатів та культурологів.

  «Південно-Західна залізниця завжди з радістю підтримує подібні ініціативи, адже це не тільки приємний сюрприз для пасажирів, а й допомога розвитку вітчизняної літератури, - сказав заступник начальника Південно-Західної залізниці Сергій Горілей.

  - У пасажирських поїздах формування столичної магістралі вже проводилися літературні читання. Отже просвітницький досвід поширюється завдяки співпраці майстрів художнього слова і залізничників. Зробити подібні заходи доброю традицією - найближча перспектива. Атмосфера подорожі сталевими коліями, особливо у міжнародному сполученні, коли їхати потрібно протягом 11 годин, сприяє проведенню цікавого дозвілля, як кажуть, на колесах.

  - Тож ми сподіваємося, що такий сервіс припаде до душі нашим пасажирам. Південно-Західна магістраль зі свого боку докладе всіх зусиль, аби така чудова акція пройшла вдало та сприяла укріпленню міжнародної співпраці між Україною та Польщею», - зауважив С. Горілей.

  «Активними помічниками в пізнанні необмеженого світу духовних цінностей, розвитку художніх і творчих здібностей, підтримки інтересу до читання книжок є бібліотеки, що обслуговують читацьку аудиторію, зазначив генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр КРАСОВИЦЬКИЙ. Саме вони сьогодні створюють комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування, сприяють поповненню інформаційного багажу, надають творчий простір для проведення дозвілля. Скориставшись послугами бібліотеки на колесах (поїзди за маршрутом Київ - Варшава - Київ - ред.), вважає О. Красовицький, український читач, очевидно, повернеться обличчям до вітчизняних книгарень. Вітчизняну та польську літературу варто знати зблизька. Те, що Укрзалізниця і Південно-Західна залізниця займаються цим питанням підтверджує: українська книжка вже найближчим часом перебуватиме на підйомі. В нашій країні дійсно дуже мало книгарень, і це єдине, що заважає українським письменникам мати чималі наклади, подібні до тих, які є у письменників з Польщі», - наголосив О. Красовицький.

  На думку провідника пасажирського вагона поїзда Київ - Варшава Олександра ШКУЛІПИ, який працює у Київській вагонній дільниці протягом 10 років, подібна акція дозволить пасажирам обрати корисне заняття під час подорожі. Зустріч один на один із цікавою книгою. Що може бути кращим у затишному купе?

  1Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована у 2007 р. Польським Інститутом у Києві. Кожні два роки премія присуджується українському письменникові віком до 40 років не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.
   

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05