РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 1-2 (1 січня 2014) 

 • Як інженер Антон Колесник став Свиридом Голохвастим

  Одного славнозвісного дня у 1961 р. в історію кіномистецтва стрімко увірвався фільм «За двома зайцями» за мотивами однойменної комедії Михайла Старицького. І ось вже декілька поколінь глядачів вдячні Віктору Іванову (сценарист та режисер кінострічки). Адже шанувальники талантів українських акторів (кіностудія ім. О. Довженка) не втомлюються зачаровано вдивлятись в обличчя Олега Борисова (Свирид Голохвастий), Маргарити Кринициної (Проня Сірко), Миколи Яковченка (Прокіп Сірко), Нонни Копержинської (Секлета Лимариха). Ця кінострічка твердо закріпилася у переліку «старих-добрих» улюблених фільмів, розлетілася на цитати, стала знаковою в біографії акторів, які знімалися в ній.


  Розкажу вам ще одну історію… Одного не менш славнозвісного дня, в акурат до 70-літньої річниці з моменту заснування Будівельно-монтажного експлуатаційного управління №1 (Київ), що відмічався на початку листопада 2013 р., в актовій залі цього підрозділу столичної магістралі сталося непередбачуване людом, який зібрався поздоровити передовиків праці. Завдяки творчим зусиллям фахівців БМЕУ-1 на урочисту сцену увірвався досить вдалий ремейк вищезгаданого кінофільму під однойменною назвою «За двома зайцями» (режисер-постановник - заступник головного бухгалтера Любов Бурим). Можна навіть сказати, що запальна комедія ситуацій Михайла Старицького в театральному аматорському просторі пережила ще один злет. Звичайно, після фільму, усім відомого, «винайти велосипед» - завдання нелегке і навіть нездійсненне. Тож не дивно, що на сцені з’явилися такі старі знайомі, як борисовський Голохвастий (інженер виробничо-технічного відділу Антон Колесник), криницинська Проня Прокопівна (начальник виробничо-технічного відділу Світлана Ситник), яковченський Прокіп Сірко (начальник відділу водопостачання та водовідведення Віктор Сухов), дружина Сірка Євдокія Пилипівна (інженер відділу експлуатації будівель і споруд Марина Будзан). Дещо від Нонни Копержинської залишила в образі Лимарихи старший інспектор з кадрів Алла Сорока. А ще милоока та прутка Галя (донька Лимарихи - бухгалтер Тетяна Граждан) та інші достойні герої та героїні. Тому для багатьох глядачів (залу було, між іншим, заповнено, як кажуть, по самісінькі додаткові стільці) весела історія з перевдяганнями, казусами, переживаннями, возз’єднаними закоханими і, звісно, хепі ендом проходила у відчутті ненав’язливого дежавю. Причому, такий ефект в будь-якому разі позитивно вплинув на загальне враження від вистави. Ті, хто не бачив кінофільму (а чи є такі?), мали змогу скласти про нього точне уявлення. А ті, хто давно з ним знайомий, в жодному разі не був розчарованим. Завдяки роботі звукорежисера (інженер виробничо-технічного відділу Тетяна Колтунова) та художника-оформлювача (бухгалтер Катерина Ємельянова) вистава мала власний творчий стиль. Декорації та звукове і музичне супроводження допомогли не на одну мить пригадати старий кінофільм.  Отже, Голохвастий намагається «підчепити» милу серцю дівчину із простої родини, щоб зробити її коханкою. Однак п’янкі почуття до бідної красуні обертаються конфузом: думаючи, що у цирульника є чудова перспектива і гроші, адже виявляв себе забезпеченим паном, мати дівчини влаштовує заручини.

  Правда в усьому. Аматори можуть щиросердно і переконливо діяти в обставинах, що пропонуються автором, отже і режисером. Родина Проні тим часом щосили готується до весілля. Все, як ведеться - багате вбрання, прикраси, придане. Ось-ось і план хитрого Голохвастова (так він себе рекомендує - ред.) спрацює. Що ж задумав горе-підприємець? Оженитися на дурній, некрасивій, але зате заможній Проні (за сценарієм Михайла Старицького - авт.), щоб потім на власний штиб і смак промотувати солідний посаг, що незабаром належатиме їй. Але на весіллі афера розкривається: на «цирюльника» претендують відразу обидві родини, а крім того, є кредитори, яким Свирид Петрович заборгував вже не одну тисячу карбованців. Розв’язка цілком логічна - невдаха наречений відразу втрачає й милу серцю Галю, і вигідну наречену. Організатором акції з розкриття підступних планів Голохвастого є справжній коханий Галі - слюсар Степан (інженер Дмитро Омельчук).

  Яким же було (ну, у всякому разі, у мене) здивування, коли замість очікуваної в ролі чорниці Меронії Людмили Алфімової 52-річної давнини (яка протягом цієї історії перетворюється із статечної самітниці у моторну й веселу молодичку) на сцені з’явилася бухгалтер Олена Білуха. Увійти в образ Химки вдалося, так, як і Таїсії Литвиненко (1961 р.), інженерові Альоні Захарчук.

  У ролі Голохвастого прославився у свій час видатний український актор Панас Саксаганський. З листопада 1883 р., коли комедію вперше показали в Києві, вона не сходить зі сцен вітчизняних театрів. Так сталося і рівно через 130 років на аматорській сцені у залізничних будівельників. За посадою інженер, а на сцені талановитий актор Антон Колесник точнісінько відтворив запальну манеру гри, яка характерна для лицедіїв на кшталт народного артиста колишнього СРСР Олега Борисова. Яскраво відображені реакції на неочікувані повороти сюжету - все було до болю знайомим, з одного боку, та органічним й новим, з іншого. Звісно, що такий знаковий образ «цірюльника з-за канави», як називав його свого часу герой коміка Миколи Яковченка, обов’язково має бути підтриманий не менш яскравими партнерами. І варто наголосити: вірне плече побратимів по сцені не примусило довго чекати. Жодна чоловіча роль не загубилася у всезахоплюючому урагані від Свирида Петровича Голохвастого, ну, пам’ятаєте? Того, який почасти «собственной персоною» поїдав серце Проньки-падлюки.

  Разом з фотокореспондентом ми ні на мить не пожалкували з приводу того, що особисто оцінили чудовий акторський склад, талановито втілений український побут, барвисті декорації, веселі пісні й танці - всі складені компоненти цієї чудової вистави, що перетворюють дійство, яке розвертається на сцені, у воістину неповторну феєрію. Як зазначила у розмові із вашими кореспондентами гордовита Секлета Пилипівна Лимариха, вибачте, Алла Андріївна Сорока (старший інспектор з кадрів БМЕУ-1), репетиції перед прем’єрою тривали протягом місяця в обідні перерви. Хочеться поздоровити аматорів не лише з прем’єрою. З Новоріччям! Хай в у 2014 р. у вас побільшає глядачів!

  Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05