РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 48 (20 грудня 2013) 

 • До серця кожного

  Минулого тижня місто Харків перетворилось на столицю самодіяльної творчості залізничників. На заключний третій тур галузевого огляду-конкурсу народної творчості працівників залізничного транспорту до центрального будинку науки і техніки Південної залізниці приїхало 770 учасників. Їх зустрів святковий новорічний вокзал, а прекрасна організаційна підготовка з боку харківських залізничників вже з перших кроків додала гарного настрою, зокрема і самодіяльним артистам Південно-Західної магістралі, та налаштувала на вдалі виступи.

  І МОЛОДЬ, І ВЕТЕРАНИ

  Під час урочистого відкриття, після небагатослівних, але щирих промов та стислої інформації щодо програми огляду-конкурсу, голова журі - начальник головного управління кадрової та соціальної політики Укрзалізниці Михайло ГОЛОВАЦЬКИЙ зачитав привітання від генерального директора Укрзалізниці Сергія БОЛОБОЛІНА.

  Він наголосив на тому, що стало доброю традицією проводити на залізницях України огляд-конкурс народної творчості працівників залізничного транспорту для подальшої підтримки та збереження культурної спадщини нашої держави. От і поточного року у відбірних турах свої здібності показали майже три тисячі осіб. Кращі з них прибули до Харкова для того, щоб продемонструвати свою творчість у заключному концерті.


  Гурт «Струни серця»


  Танцювальний колектив «Браво»


  Музикальний ансамбль «Троїсті музики»


  Ансамбль «Ad libitum»


  Ольга та Анастасія ШИМАНСЬКІ

  Слід зазначити, що виступ, навіть і на такому конкурсі, - це не просто звичайний концерт. Самодіяльні артисти, зібрані не менш ніж професійні, повинні показати все, на що здатні. Адже система відбору була досить жорсткою, але об’єктивною. З усіх учасників потрібно було вибрати у 25 номінаціях найкращих, а саме: серед хорових, хореографічних колективів, солістів інструментального жанру, вокально-інструментальних ансамблів та окремих виконавців естрадного жанру, окремих виконавців бальної хореографії тощо. Тож артисти із шести залізниць України намагались достукатись до серця кожного глядача, в тому числі і до членів журі. А воно було досить авторитетним. До його складу традиційно увійшли викладачі Харківської державної академії культури, музичні керівники, артисти, а також з цього року - начальники служб кадрової та соціальної політики залізниць України.

  Головна інтрига фестивалю розгорнулася під час конкурсних днів. Учасники не на жарт хвилювалися перед виступами. Кожна команда підготувала по 15 номерів, які мали якнайкраще презентувати здобуте на ниві творчості окремою залізницею. Ну, а те, що залізничники можуть бути красивими, граціозними, сильними і працездатними, доводив той факт, що до свого складу колективи включили представників різного віку - від маленьких танцюристів до ветеранів-залізничників. Слід підкреслити, що за 60 хвилин відведеного часу самодіяльні артисти з кожної залізниці зуміли представити свої таланти. І це підтвердили глядачі - протягом двох днів ущерть наповнений зал зустрічав оплесками конкурсантів.

  ПЕРЕМАГАВ ТАЛАНТ

  Першими на сцену вийшли залізничники Придніпровської залізниці, які задали тон наступним учасникам мистецького змагання. Південно-Західна виступала другою. Програма артистів-аматорів була насиченою, різнобарвною. Тут і хореографічна композиція «Давно это было, давно», яку виконав зразковий танцювальний колектив «Фламінго» Будинку науки і техніки ст. Жмеринка. Потім - чудове соло на саксофоні Ярослава Цися (3 місце) з клубу санаторію «Медичний центр реабілітації залізничників». Традиційно цікаво і талановито виступив Вадим Куколевський із Жмеринки (3 місце) з українською народною піснею «Зіронька». Також завоював схвальні відгуки ансамбль «Ретро-класік» Будинку науки і техніки ст. Жмеринка (1 місце) з композицією «Sing, sing, sing».

  Усіх зачарувало оригінальне виконання а капело української народної пісні «Сонце низенько» в обробці Тетяни Коломієць, яку виконав гурт із Козятина «Струни серця» (1 місце). Хотілося якнайдовше слухати цю пісню-сповідь. Відчувалося, що є душа в колективі. Посилив враження талановитий виступ музикального ансамблю «Троїсті музики» Будинку науки і техніки ст. Жмеринка (1 місце). Під керівництвом В’ячеслава Круглицького аматори виконали українську народну пісню «Мій друг».

  Як завжди неперевершеним був виступ Анастасії Шиманської. В її виконанні акробатичний етюд «Тропіки» (1 місце) доведений до такої майстерності, що ні в кого не було іншої думки: перше місце - Анастасії, а ще її мамі, яка працює на станції Бердичів. Саме мама, не покладаючи своїх сил - фізичних і душевних, - допомагає дівчинці досягати високих результатів. Цьогорічний виступ чоловічого ансамблю «Ad libitum» із Конотопа заграв новими фарбами. Додала гурту впевненості солістка - Віолетта Авдієнко. В їх виконанні пісня «Пустельник» на слова Д. Сумарук та на музику В. Якимця принесла колективу 1 місце. І ще одне призове 2 місце до скарбнички столичної магістралі приніс виступ Заслуженої хорової капели управління Південно-Західної залізниці за арію Андрія з опери П. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», соліст Анатолій Погрібний.

  Серйозна боротьба розгорнулася серед фольклорних колективів. Вони яскраво демонстрували свою самобутність, зокрема, за допомогою концертних костюмів та фольклору, характерних для їхніх областей. Поза тим журі, нараховуючи бали, віддавало перевагу таланту. Особливо було складно визначитися з різножанровими танцювальними композиціями. Вокально-хореографічні композиції Львівської залізниці «Карпатські візерунки», Донецької - «Деревня» та виступ середньої групи Південно-Західної «Офісна метушня» завоювали серця глядачів та журі не тільки антуражем, скільки запальністю і енергетикою і звичайно професіоналізмом.

  Загалом всі учасники концерту довели, що вони недаремно приїхали до Харкова. Серед найбільш талановитих учасників, котрі під час фестивалю продемонстрували гідний рівень майстерності, можна відзначити також Одеську, При-дніпровську магістралі. Спільними зусиллями учасники конкурсу показали, що залізничники можуть не тільки працювати, а й, даруючи свій талант, приносити радість. А те, що не всі повернулись додому переможцями, - не біда. Безперечно, професійний рівень учасників усіх залізниць України є високим.

  ***

  Кульмінацією музичного свята став гала-концерт. А моментом найбільшого хвилювання - оголошення переможців. Урочиста церемонія нагородження була логічним завершенням цього дійства. Призерами були представники всіх залізниць, яких відзначили дипломами і грошовими винагородами.

  КОМЕНТАР

  Алла ДРОНОВА, начальник служби кадрової та соціальної політики Південно-Західної залізниці:

  - Цьогоріч журі було досить складно визначити переможців. Адже рівень виконавців справді високий. І те, що нам довелося ділити і другі, і треті премії між конкурсантами, підтверджує цей факт. І все-таки у нас - вісім призових місць. П’ять - перших, одне - друге та два третіх. Безперечно - це результат діяльності всього колективу столичної магістралі. Однак, вважаю, що планку майстерності потрібно підіймати. Підготувати номер - це півсправи, найважливіше - пробудити і у глядача, й у того ж журі позитивні емоції. Тому всім нам потрібно починати підготовку до наступного конкурсу вже сьогодні. По-друге, один із ключових факторів, який може допомогти нам у подальшому, - це хороша режисерська робота. По-третє, потрібно оновити багатьом учасникам свої концертні костюми. А головне - дуже ретельно підбирати репертуар. Наостанок, хотілось би сказати слова вдячності організаторам фестивалю за їх теплий прийом. А керівництву столичної магістралі - спасибі за підтримку: як моральну, так і фінансову.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ, Київ - Харків - Київ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05