РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 48 (20 грудня 2013) 

 • Кар’єра за планом

  Ми продовжуємо знайомити читачів газети «Рабочее слово» з молодими спеціалістами, яких столична магістраль запросила на роботу в рамках пілотного проекту з підготовки фахівців у вищих навчальних закладах за підтримки підприємств залізничного транспорту України. Сьогодні герой нашої розповіді - випускник Державного економіко-технологічного університету транспорту (ДЕТУТ) Юрій ТКАЛЯ (на фото). Він одержав червоний диплом і гарантоване робоче місце у Дарницькій дистанції сигналізації та зв’язку згідно з двостороннім договором, за яким, зокрема, Південно-Західна залізниця, окрім гарантованого працевлаштування, виплачувала кандидату додаткову стипендію. Нині він проходить стажування на посаду електромеханіка зв’язку дільниці.

  Юрій Васильович запросив нас для знайомства на своє безпосереднє робоче місце на ст. Баришівка. За чотири місяці він уже адаптувався у колективі, однак, поки що, за його словами, не став тим спеціалістом, як більшість його нинішніх колег. Але вірить, що пройде небагато часу і він буде працювати на рівні з усіма.

  - Чи згадуєте університет, навчання в ньому? - запитую у Юрія Ткалі.

  - Так. Бо виробниче життя і навчання в університеті дуже різняться. У виші воно було більш безтурботним. Навіть незважаючи на те, що після укладання означеного договору нам додатково ввели лекції. У зв’язку з чим збільшилось навантаження. А от коли я вийшов на роботу, то швидко довелось включитись до зовсім іншого процесу. Між тим із вдячністю згадую лекції із застосування оптико-волоконних мереж, які були на третьому курсі університету. Сьогодні мені це допомагає у роботі. Адже на дільниці проходить заміна кабельної мережі на оптико-волоконну. Саме завдяки цьому забезпечується найвища інформаційна ємність каналу зв’язку, що дозволяє більш ефективно застосовувати такий кабель на високошвидкісних мережах для передачі даних.

  Поряд з цим відбувається технічне переоснащення дільниці - впровадження нового суперсучасного обладнання. Застосування цифрових систем на основі оптико-волоконного кабелю дасть можливість передавати інформацію з високою швидкістю та організувати їх автоматичне резервування. Тож Юрію Ткалі, як і його колегам, є над чим працювати.

  Спілкуючись із Юрієм Ткалею, розумієш, що недаремно столична магістраль уклала з ним двосторонній договір. Він серйозний, грамотний, добре вихований молодий чоловік. А ще достойний продовжувач традицій своєї родини. Адже його батько Василь Васильович, брат Олександр, його дружина - всі працюють на залізниці.

  - Ще на третьому курсі я проходив практику на ст. Дарниця, - розповідає Юрій. - Тоді я багато чому навчився, і на всі питання, які мене цікавили стосовно роботи, я одержував вичерпну відповідь. Хочу наголосити, що найбільш важливим вчителем у житті та й у роботі є мій батько, який теж працює на залізниці. Він брав наді мною шефство, як старший колега. Без сумніву, це - велика підтримка, коли в сім’ї ти можеш обговорити виробничі питання. Якщо говорити, що мені дало підписання на 4-му курсі двостороннього договору, то завдяки цьому процес навчання, як для мене, став цікавішим і успішним. Оскільки не було проблем з пошуком роботи, як у багатьох моїх однолітків. Окрім того, участь у проекті допомогла сконцентруватись на тих предметах, які обов’язково мені знадобились у роботі на дільниці. Навіть моя дипломна робота мала назву «Модернізація пристроїв СЦБ на станції», що є якраз дуже актуальною для нашої дільниці.

  Влітку, після захисту диплома, Юрій не став чекати місяць, який дається випускнику на відпочинок. Відразу оформився на роботу, тим більше, що було бажання проявити себе на новому місці. За словами Юрія, такі проекти потрібні залізниці, адже в цьому випадку підприємство не бере людину на роботу, не відаючи, на що вона спроможна, а конкретно знає, що випускник може робити у підрозділах залізниці.

  Юрій наголосив, що дуже важливі перші шість місяців, коли за спеціалістом закріплено наставника. Тоді молода людина бачить перспективи для власного фахового зростання, і є можливість трудитися з максимальною віддачею. Бо при плануванні ділової кар’єри молодого спеціаліста зорієнтувати допоможе саме наставник. І ще побажав майбутнім залізничникам, нинішнім студентам, щоб вони знали про пільги, які вони одержать при укладанні договору, і розуміли свою роль у загальному виробничому процесі залізниці.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05