РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (13 червня 2008) 

 • 60 років – на варті здоров`я


  колектив терапевтичного відділення ДКЛ-2

  Нещодавно в дорожній клінічній лікарні №2 станції Київ-Пасажирський відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання терапії». Захід було присвячено 60-річчю створення терапевтичного відділення цього відомого на Південно-Західній залізниці лікувального закладу. Без сумніву, літопис терапевтичного відділення - це частина історії столичної магістралі, лікарні. Це, звісно, люди: їхні долі, радощі й тривоги, надії й сподівання.

  Відкриваючи конференцію, головний лікар ДКЛ-2, заслужений лікар України Олександр КАНЕВСЬКИЙ зазначив, що 60-річчя відділення терапії - це не просто свято. Урочистостям передував процес із підбиття підсумків охорони та відновлення здоров`я залізничників і транспортних будівельників, членів їхніх сімей.

  Про історію терапевтичного відділення розповів його завідувач, досвідчений лікар-практик Олександр ДІДКОВ.


  завідувач відділенням, лікар вищої категорії Олександр ДІДКОВ

  - А починалось все, - зауважив Олександр Михайлович, - ще в позаминулому столітті з п`яти ліжок у маленькій дерев`яній хатині поруч з вокзалом. Саме там надавалась медична допомога тим, хто захворів у дорозі, потерпілим при залізничних аваріях, робітникам та службовцям залізниці.

  На той час в терапевтичному відділенні працювали завідувач, три фельдшери та три санітарки. А вже в 1905 р. у відділенні до послуг пацієнтів представлено 40 ліжок. У 1948 р. два лікувальні заклади об`єднались у Дорожню лікарню №2. Тоді в складі центральної поліклініки Південно-Західної залізниці було відкрито терапевтичне відділення на 50 ліжок. Першим його завідувачем став Михайло ЗАСЛАВСЬКИЙ. Протягом наступного періоду в різні роки відділення очолювали лікарі: Дара СУЛІМА, Юхим МЕДВИНСЬКИЙ, Борис КИТАЙГОРОДСЬКИЙ, Тамара СУХОМЛИН, Ізраїль СТАРОСІЛЬСЬКИЙ, Олександра МЕЛЕХОВА, Людмила ГАЛЬ. Колектив співробітників приділяв значну увагу удосконаленню методик з надання медичної допомоги, створенню кращих умов для лікування хворих.


  лікар-терапевт Вікторія ПОТАСКАЛОВА

  Укомплектованість поліклініки медичним обладнанням та усіма видами лабораторної діагностики сприяла швидкому становленню якісного лікувально-діагностичного процесу. З розвитком стаціонару в лікарні удосконалювалось і технічне обладнання відділення.

  Проводилась велика робота з підготовки кадрів, поглиблення знань лікарів з терапії, гематології, гастроентерології, нефрології. Сформувалась і спеціалізація ліжок безпосередньо у відділенні. Значну увагу приділяли реабілітації хворих ординатори БРУСІЛОВСЬКА, КОЗЛЮК, ОСЛОН, ТИСНОВА, ЧЕРНЯВСЬКА, МОІСЕЄВА, БУРКУНОВА.

  З перших днів створення відділення було налагоджено тісний зв`язок із кафедрами Київського медичного інституту. У перші роки постійними консультантами були професори ЕЛЬБЕРТ, ПОРТАШНІКОВ. Відділення стало базою кафедри терапії санітарно-гігієнічного факультету на чолі з професорами НЕСТОРОВИМ, РЕВУЦЬКИМ. З 1989 р. і до сьогодні відділення співпрацює з кафедрою пропедевтики внутрішніх хвороб лікувального факультету на чолі з професором В. НЕТЯЖЕНКОМ.

  Завданням терапевтичного відділення залишається діагностування і лікування хворих різноманітного профілю: із недугами органів травлення, дихання, кровообігу, а також нирок тощо. Вміють тут допомогти також хворим з алергічними проявами організма.

  Всі працівники відділення мають високий рівень професійної кваліфікації.

  У 2002 р. у терапевтичному відділенні встановлено перший комп`ютер. Відтоді розпочалось ведення «Архіва хворих лікувально-діагностичного відділення». Протягом останніх років об`єктивні дані при первинному огляді хворих, які поступають у відділення, заносяться до комп`ютера. Можна прослідкувати перебіг захворювання, побачивши в динаміці дані обстежень при виписці. Багато хронічних хворих, які лікуються щорічно, або навіть по декілька разів на рік. Літопис їхньої недуги зберігається в базі даних не лише в комп`ютері, а й на зовнішніх носіях інформації (дисках). Отже, робота проводиться на сучасному рівні.

  На конференції з доповідями виступили доктор медичних наук Ольга БАРНА, кандидат медичних наук Алла ГОНТАР, лікар Вікторія ПОТАСКАЛОВА. Оплесками зустріли учасники науково-практичної конференції виступ ветерана терапевтичного відділення Марії БУРКУНОВОЇ. Мірилом для медиків було і залишається здоров`я пацієнтів.

  На завершення цього змістовного заходу заступник головного лікаря ДКЛ-2 ст. Київ з лікувальної роботи, заслужений лікар України Леся ДРОФА ознайомила гостей з лікувальною базою медичної установи.

  Всім стало зрозуміло: праця і тільки праця - наполеглива і самовіддана - перетворює звичайний робочий процес на свято, допомагає писати історію славних справ протягом багатьох десятиліть і навіть століть.

  Володимир ЦАСЮК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05