РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 44 (22 листопада 2013) 

 • Головний показник якості роботи - довіра людей

  ХХХІ конференція Козятинської територіальної профспілкової організації, що відбулася нещодавно, підсумувала роботу теркому за звітний період. Як зазначалося у доповіді голови теркому профспілок Анатолія ВІЛЬЧИНСЬКОГО, головним показником цієї роботи стало зростання рівня довіри людей до діяльності профспілок.


  У президії звітної конференції - голова Козятинської територіальної профспілкової організації Анатолій ВІЛЬЧИНСЬКИЙ,
  голова первинної профспілкової організації локомотивного депо ст. Козятин Василь ДЗЮБЕНКО
  та перший заступник начальника Козятинської дирекції залізничних перевезень Василь МИКИТЕНКО.

  Місцевій профспілковій організації вдалося переконати багатьох залізничників, які не входили до жодної профспілки, вступити саме до цієї організації. Разом з тим вдалося значно зменшити кількість працівників, які вийшли з профспілки за власним бажанням. Прослідковується і стала динаміка зі зменшення кількості працівників, які перебували у лавах альтернативних профспілок. Тож все це свідчить, що пріоритети у роботі Козятинський терком галузевих профспілок визначив вірно.

  Перш за все, заслуговує на увагу робота теркому, направлена на захист трудових та соціально-економічних інтересів членів профспілки, членів їхніх сімей, непрацюючих пенсіонерів. Завдяки роботі правової інспекції та активізації громадського контролю люди відчули реальну турботу про них.

  Порядок укладання колективних договорів, надання працівникам щорічних оплачуваних відпусток, оплата за роботу у вихідні та святкові дні, понаднормові години роботи та їхня оплата. І це ще не всі турботи. Додайте до цього порядок застосування дисциплінарних стягнень, правомірність позбавлення працівників премій, оплату відряджень, дотримання термінів виплат працівникам відпускних, розрахунок із працівником при звільненні чи переводі - все це було предметом перевірок з боку правової інспекції. І як результат - працівникам повернуто майже 4,7 млн. гривень незаконно утриманих або недоплачених коштів. Більша частина з цієї суми становлять недоотримані працівниками кошти за роботу у понаднормові години, у тому числі за роботу у вихідні та святкові дні. Або ж у наслідок позбавлення преміальних виплат з порушенням вимог відповідних Положень про преміювання, чи матеріальних позбавлень у результаті безпідставних притягнень працівників до дисциплінарної відповідальності. Загалом за звітний період захищено трудові чи соціальні права майже 12500 залізничників - членів галузевої профспілки.

  Впродовж останніх років терком профспілок започаткував практику іменних персональних повідомлень спілчан про результати реагування на виявлені порушення та суми коштів, що повернуто їм в результаті роботи профспілки. Така практика дала надзвичайно позитивний ефект. Ці іменні повідомлення сприяють поінформованості спілчан про роботу профспілки, формують у працівників залізниці позитивний імідж щодо галузевої профспілки у цілому та теркому зокрема, а також, очевидно, заслуговують на те, щоб бути впровадженими в інших організаціях профспілок.

  Охорона праці - ще один важливий напрямок роботи профспілок. З метою створення дієвого громадського контролю за станом охорони праці у підрозділах дирекції терком профспілки виступив з ініціативою проведення навчання та перевірки знань серед членів профкомів та профактиву у сфері охорони праці. Ці заходи необхідні їм для реалізації повноважень і прав профспілок, визначених Законом України «Про охорону праці». Сьогодні всі вони пройшли таке навчання і отримали відповідні посвідчення. Таке нововведення стало добрим помічником профспілковому активу у здійсненні громадського контролю у цьому питанні.

  Є певні здобутки профспілок Козятинської дирекції залізничних перевезень й у питаннях забезпечення руху поїздів, і в організаційно-масовій та фізкультурно-оздоровчій роботі, й в роботі з ветеранами, й у сфері організації дозвілля та відпочинку. Про це говорили делегати звітної конференції, однак не забували вони і про чимало невирішених проблем, що турбують сьогодні спілчан. Передусім - це житло для працівників залізниці, що десятиліттями очікують у чергах. Є багато запитань щодо того, як стати учасником програми з будівництва молодіжного житла, яка нібито й існує, однак реалізувати свою мрію молоді сім’ї ніяк не можуть. Не все так просто з безкоштовним проїздом залізничників до віддалених місць роботи. Є прохання запровадити штатну посаду технічного інспектора, а не виконувати її на громадських засадах. Були побажання проводити більше спортивних змагань у віддалених регіонах (Шепетівка, Фастів, Миронівка), а не лише в Козятині, і саме так пропагувати масовий спорт серед своїх працівників. Словом, розмова відбулася відверта, критична та конструктивна.

  - Я щиро заздрю вам, що маєте такий профспілковий актив: дієвий, ініціативний, діловий, - поділився своїми думками гість конференції голова Дорпрофсожу Південно-Західної залізниці Орест ЛОГОШНЯК. - Усі ті питання, що ви тут підняли і які не можете вирішити на рівні своєї профспілкової організації, ми розглянемо у себе в Дорпрофсожі. І, наскільки це буде від нас залежати, будемо намагатися допомагати вам у їх вирішенні. А вам я зичу лише успіхів. Ми бачимо, що ваш терком набирає впевненості у своїй роботі. Це свідчить про дієвість кожного профспілкового активіста.

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото Дмитра ЖИВЧИКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05