РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 44 (22 листопада 2013) 

 • Коли народ СПІВАЄ і СМІЄТЬСЯ, то значить - в нім здорове СЕРЦЕ Б'ЄТЬСЯ!

  Виступи учасників ІІ туру огляду-конкурсу народної творчості Південно-Західної залізниці ми чекали у Києві з самого ранку. Щиро кажучи, тут, у залі, ми розраховуємо на високий рівень концерту, адже залізничники славні і голосами, і талантами. Різножанрові номери залізничних колективів та індивідуальних виконавців з усіх п'яти дирекцій залізничних перевезень - попереду.

  Розпочинається концерт. На сцені глядачів та виступаючих від імені керівництва залізниці вітають заступник начальника залізниці з економічних питань Сергій ГОРІЛЕЙ та голова Дорпрофсожу Орест ЛОГОШНЯК.  ЯК ОЖИВАЄ СЦЕНА

  Вже стало доброю традицією проводити на залізниці огляд-конкурс колективів, які працюють на Південно-Західній магістралі, з метою підтримки окремих виконавців та культурної спадщини нашої країни. Адже забезпечення культурно-естетичного розвитку без виявлення здібних і талановитих особистостей неможливе. Без їхньої участі не проводиться жодний захід на залізниці.

  Оцінювати творчу роботу та визначати переможців ІІ туру огляду-конкурсу прибуло професійне журі - заслужені артисти України - у складі: голова журі - Віктор Шуляк - музичний жанр, члени журі: Лідія Вернигор - хореографічний жанр, Володимир Марунич - театральний жанр, Юрій Алексик - цирковий жанр.

  Практично з перших акордів підняла святковий настрій Заслужена хорова капела Південно-Західної залізниці. У виконанні аматорів - арія Андрія з опери Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» (соліст Анатолій Погрібний). В їх виконанні прозвучала також чудова українська народна пісня в обробці Є. Козака «Мав я раз дівчиноньку».

  Творчий колектив відокремленого підрозділу КИЇВСЬКА дирекція залізничних перевезень розпочав свій виступ піснею «Україна» у виконанні Ніни Крутько. Завдяки неповторному і чудовому виконанню співачки хочеться любити нашу Україну ще сильніше і вірити в її світле прекрасне майбутнє. І де б ти не був, куди б не мандрував, завжди повертатися до прекрасної, святої Вітчизни. Цей номер залишив приємні враження.

  Залишив відгук у серцях багатьох присутніх і виступ Миколи Денисенка з піснею «Місяць на небі». Співак, хоч і немолодий роками, та володіє красивим, чистим голосом і чудовою сценічною зовнішністю. Про виконавця слід сказати, що ним був створений найбільш цілісний образ чоловіка-невдахи і під час декламування гуморески «Приймак».

  Вишукано-ліричний квартет «Цвіт калини» з Ніжина під керівництвом директора Будинку науки і техніки Юрія Дворника у складі Антоніни Примаченко, Віри Шевченко та Микола Андрусенка є виконавцями традиційного українського пісенного розмаїття. І в цей день, як і напередодні (брали участь у святкуванні 70-річчя від дня заснування Будівельно-монтажного експлуатаційного управління №1), музикант і співаки немов вирішили донести до слухача всі душевні градації закоханих у пісню людей. І їм це вдалося.

  РІК МИНУВ, ЯК НЕ ЧУЛИ МАЕСТРО

  Знову сцена оживає. Народну творчість привезла в колекції і КОЗЯТИНСЬКА дирекція залізничних перевезень. Чого тільки вартий виступ Євгенії Гаєвської. Пісня «Діві Марії» пройняла до душі, а в когось і сльози викликала. Запал пісні наче торкався твого серця, і воно летіло до неба... до самої Діви Марії...

  Доповнили свято та підняли настрій дотепною гуморескою П. Глазового «Про двох кумів» Богдан та Олександр Кривульки, чим викликали неабиякий шквал сміху всієї аудиторії.

  Спів ансамблю «Струни серця» (керівник Тетяна Коломієць) вкотре довів, що цей гурт є фантастично обдарованим, надзвичайно потужним у творчому плані. Неперевершений голос Володимира Іжицького - тому підтвердження.

  А ще зірвали шалені оплески дітлахи середньої групи танцювального колективу «Браво» концертним номером «Офісна метушня». Зачаровував їх артистизм, індивідуальність. До того ж вони пускали у хід весь свій по-справжньому артистичний арсенал - і погляд, і посмішку, і вміння легко змінити образ. Задоволені глядачі, яким стало якоїсь миті гаряче від сприйняття танцювальної майстерності виконавців, гучними оплесками і вигуками «браво» проводили гурт, який, на нашу думку, по-праву міг би завоювати приз глядацьких симпатій.

  Просто мегапозитив отримали слухачі від гри скрипаля-віртуоза Вадима Свінціцького. Тільки-но він взяв до рук скрипку та смичок і дав, як то кажуть, жару, виконавши музичну композицію В. Монті «Чардаш». Виконання складного музичного твору пройшло дуже емоційно, вишукано-лірично та віртуозно. Наголосимо: Вадим Свінціцький, виконуючи класичні та народні твори, досягає особистісного стилю. Цей виконавець настільки надзвичайний, що його природну гру на складному інструменті сприймаєш як сповідь перед слухачем. Адже майже рік минув, як не чули ми Маестро. Звідси і щирі оплески на його честь. А також на честь керованих ним гумористичного народного гурту «Справжні козаки» та вокального дуету «Позитив» з Яною Перегоєдовою.

  Знайшов емоційний відгук у глядачів і видовищний виступ Анастасії Шиманської з пластичним етюдом «Тропіки». Зачарувала дівчинка розвинутою пластикою тіла, акторською майстерністю. У кожному з елементів проявлена була творча індивідуальність виконавиці.

  ГОЛОС З МУЗИЧНОГО ОЛІМПУ

  КОНОТОПСЬКА дирекція розпочала свій виступ яскравим хореографічним сюжетом із жартівливою назвою «Будеш мій!» у виконанні танцювального колективу «Веснянка» під керівництвом Наталії Ширіної. Барвисті та пишні платтячка в білий горошок у восьми дівчаток, оригінальні зачіски, які не повторювались, впевнені танцювальні рухи не лише одного соліста (до речі, у костюмі парубка виступила чарівна юнка - авт.) заганяють, як кажуть, «у глухий кут» і виносять танцювальний вирок: будеш мій!

  Шквал бурхливих оплесків викликав і виступ соліста Будинку науки і техніки ст. Конотоп Валерія Клименка. В його виконанні прозвучала пісня на слова Михайла Шевченка, а музика від Мар’яна Гаденка «Все минуло». Рядочок з неї і досі крутиться у пам’яті, нагадуючи щасливі і не дуже моменти кохання: «А життя так просто не проходить…» Звучання сповідей на цьому не припинилося.

  В унісон йому відтворив шлягер О. Пахмутової на слова М. Добронравова «Как молоды мы были» і керівник чоловічого вокального ансамблю «Ad libitum» Руслан Муштаєв. А виконана вже колективом цього ансамблю пісня «Пустельник» з репертуару «Пікардійської терції», на нашу думку, стала вершиною музичного олімпу для учасників з Конотопської дирекції. Звичайно, варто згадати і «не слабке» у порівнянні з чоловіками «Заклятье», що прозвучало з вуст солістки БНіТ Віолетти Авдієнко…

  СПРАВЖНЬОМУ МИСТЕЦТВУ - БУТИ!

  Вдале режисерське рішення. Поєднання відеоряду та відтворення життєвих сюжетів у танцювальних сценах. На екрані - кадри з фільмів про війну. Здавалось, у повітрі з’явився запах пороху, від перших акордів воєнного «Танго» завмирало серце. Юні виконавці з дитячого зразкового танцювального колективу «Фламінго» (керівник Тетяна Слюсар) зуміли в танці передати і драматизм, і радість подій 70-річної давнини. У залі затамували подих глядачі, а зрідка тишу пам’яті, яку створили своїм танцем жмеринчани, порушувало вповні зрозуміле всхлипування людей поважного віку.

  Вдалий старт забезпечив і такий же подальший виступ ЖМЕРИНСЬКОЇ дирекції, що складався з 12 номерів. І на кожному з них, за можливості, варто було б зупинитися. М’який український гумор з вуст Павла Британського за гуморескою Є. Дударя «Як чоловік жінку продавав» доповнювала народна пісня «Де є моя мила» у виконанні гурту «Кордон». Музичну композицію «Квіти Ромена» у виконанні саксофоніста з Медичного центру реабілітації залізничників м. Хмільник Ярослава Цися продовжив бальний хореографічний номер. Олександр Прохоров та Єлизавета Гриценко у ритмі швидкого фокстроту ніби й не торкались землі, виконуючи хореографічну виставу під назвою «Вона літала».

  Упродовж усього часу проведення II туру народної творчості Південно-Західної не полишала думка про потрібність такого заходу для залізничників. Не зникало відчуття, як емоційно відкриваються душі машиністів, провідників, колійників. Яке вони отримують від цього задоволення, переборюючи хвилювання.

  Трохи незграбні рухи (виняток, на який не звертаєш прискіпливу увагу) видавали, що не щоденно виходять на сцену самодіяльні митці. Руки, які сьогодні втішаються грою на музичному інструменті, вчора тримали, наприклад, пульт управління локомотивом. Визнання художньої самодіяльності на такому рівні - то велика й гарна справа, - підтвердили цю думку і члени журі. Але про це згодом.

  У залі оголошується ім’я наступної учасниці - Наталія Куцевич з піснею А. Сафіна «Luna». Думається, про вибір і говорити не варто. Італійський тенор займається музикою з 9 років, співав в опері. Піснями в основному з поп-обробкою оперного матеріалу він підкорив Італію, Францію, Бельгію, США. СD-диски вийшли в 38 країнах світу понад мільйонним накладом. Вибачте, захопились. Дуже подобається цей талановитий артист та гарний чоловік з прекрасним почуттям гумору. Та повернемося на нашу сцену - маленьке тендітне дівча, мов порцелянова лялечка, заворожила зал усмішкою. І… Це просто треба чути! Здається, вона ще й стримує силу свого голосу, бо він може й розламати стіни палацу...

  Годі сміливих припущень. Так, Жмеринко, бути тобі у Харкові на галузевому мистецькому фестивалі! - такі думки не полишали і під час виступу ансамблю «Ретро-класік» БНіТ ст. Жмеринка під керівництвом Олександра Вусика. Однак глядачі, які сиділи за нами, виявились занадто активними: підстукували у такт і руками, і ногами. Але коли почули: «Ось, синку, дивись, наш дідусь!», усе стало зрозуміло: керівник ансамблю, який грав на баяні, Олександр Петрович Вусик - дідусь двох онуків, які прийшли з батьками на це музичне свято.

  ЗВІДКИ У ЧЛЕНІВ ЖУРІ ЗАДУМЛИВИЙ НАСТРІЙ?

  Останнім виступати, мабуть, найважче: емоційний накал спадає, й самим артистам вже можна «перегоріти». Цього разу представити у заключному відділенні свою програму для відбору самодіяльних талантів довелося КОРОСТЕНСЬКІЙ дирекції.

  Найстарший за віком з учасників хоровий колектив під керівництвом М. Дідівського та А. Стужука «Доля» представив дві пісні, які припали до душі глядачам. Серед пісенних подарунків став і твір Людмили Кучинської «Грішне моє кохання» у виконанні авторки слів та за аранжування Віталія Дідівського. Ансамбль народних інструментів «Коростенські музики» під керівництвом Анатолія Стужука додав запалу виконанням інструментальних творів.

  Юна Аліна Васильєва завершила виступ поліських аматорів прекрасною піснею на слова Вадима Крищенка на музику Володимира Куртяка «Мій рідний край». Про талант цієї молодої солістки та її мами наше видання повідає читачам окрему історію.

  Під час виступів намагались спостерігати за реакцією членів журі. Занадто суворим здавалися вирази їх обличчя, та й міміка була незворушною, навіть коли весь зал викрикував «Браво». Тож, підійшовши ближче, вирішили поцікавитись такою спокійною поведінкою.

  КОМЕНТАР

  Юрій Алексик - заслужений артист України, професор Національної музичної академії ім. П. Чайковського, відомий у мистецьких колах світу балалаєчник:

  - Усі наші емоції вирують всередині, а щоб правильно розставити акценти сьогодні і вирішити, хто представлятиме столичну магістраль на конкурсі у Харкові, варто бути зосередженим та пильним. Звідси і поява задумливого настрою. А без хвилювань не буває на жодному із конкурсів, адже справжні таланти - це не байдужі виконавці. Це ті, хто крізь серце пропускає кожен звук, кожен тон, напівтон… Хочу подякувати за запрошення до складу журі і наголосити, що збирати таких талановитих людей, які працюють в залізничній галузі, - то дуже оптимістичне рішення від ваших керівників, спрямоване справді на розвиток людської духовності.

  Під час подібних концертів мимоволі переконуєшся у правоті прислів’я «Коли народ співає і сміється, то значить - в нім здорове серце б’ється».

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Валентина КОЛЯДА, Тетяна ШЕМЧУК, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05