РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 43 (8 листопада 2013) 

 • Меморіалу на честь загиблих дарничан бути!

  Урочиста церемонія з нагоди відкриття парку біля залізничного вокзалу станції Дарниця розпочалася з молитви, яку возніс в ім'я Всевишнього вікарний архієрей Української Православної Церкви - єпископ Бородянський ВАРСОНОФІЙ. Згодом, освятивши пам'ятник та стели на честь загиблих 14 квітня 1944 р. майже трьох тисяч жертв бомбардування фашистською авіацією, Його Високопреосвященство звернувся до присутніх із проповіддю. В основу свого звернення він поклав думку про те, що керівництво та колектив Південно-Західної залізниці зробили святу справу. Увічнено у камені та металі подвиг багатьох залізничників - працівників другої зміни станції Дарниця. Це вони першими відчули на собі смертоносну силу від розривів фашистських бомб. Значить, наші сучасники та прийдешні покоління киян та гостей столиці не забуватимуть про 121 загиблого залізничника, імена яких викарбовано на стелах у новому парку. Ці імена вдалося відновити завдяки історичним джерелам про роботу станції-трудівниці.


  Квіти до підніжжя пам’ятника загиблим залізничникам поклали
  начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН
  та голова Дорпрофсожу Орест ЛОГОШНЯК.


  Стела із прізвищами загиблих залізничників на станції Дарниця.


  Начальник Південно-Західної магістралі Олексій КРИВОПІШИН від усього серця поздоровив
  колишнього закрійника автобази столичної магістралі Миколу ФЕДОРОВСЬКОГО.


  Фото на згадку.

  Подякувавши єпископові Варсонофію за зворушливі молитовні слова, начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН, розповів присутнім, що цей парк на честь загиблих залізничників, що відкрився у день 70-ліття визволення Києва від німецько-фашистських окупантів, розбудовано завдяки зусиллям з боку колективів багатьох підрозділів Південно-Західної магістралі. Таким чином відновлено історичну справедливість - віддано належне подвигу попередніх поколінь залізничників, які поклали власні життя за сьогоднішнє мирне небо над країною. Станція Дарниця - серце столичної магістралі у роки війни - перенесла протягом кривавої бійні понад 2600 бомбардувань. Атака фашистської авіації (понад 150 бомбардувальників)14 квітня 1944 року майже стерла з карти Києва та залізниці цю станцію. Братською могилою для трьох тисяч загиблих стала величезна, діаметром у 20 м воронка від розриву чергової авіаційної бомби. Трагедію переживала вся столична магістраль. Однак пульс транспортних артерій призупинився не на довгий час. Незабаром фабрика маршрутів відновила свою роботу. Тепер уже назавжди, акцентував увагу присутніх начальник Південно-Західної залізниці.

  Створення парку, встановлення тут моделі паровоза, як символу давньої воєнної пори, упорядкування скверу біля братської могили - то по-справжньому духовна справа - традиція дбайливого відношення до історичної пам’яті про невимовне горе українського народу за часів фашистської окупації. Дотримання заповідей Божих, що передаються з покоління в покоління. Через властивість душі кожного свідомого залізничника надавати перевагу духовним, моральним та інтелектуальним інтересам над матеріальними, 14 квітня 2014 р. поруч із братською могилою має постати Меморіал пам’яті загиблим від потужного бомбового удару на станції Дарниця.

  Від імені ветеранів Південно-Західної залізниці колишній інструктор з технічного навчання вагонного депо ст. Дарниця Федір СЕМЕНОВ подякував керівникові столичної магістралі за створення нового парку, за встановлення пам’ятника та трьох стел. У свою чергу Олексій Кривопішин подякував ветеранам за ратні подвиги, які вони здійснювали під час Великої Вітчизняної війни.

  Ще один факт з історії наших днів, про який розповів журналістам столичних ЗМІ Олексій Кривопішин. Свого часу горе-підприємці планували, використовуючи рейдерську методику, «прихватизувати» призалізничну територію. Це щоб зручно було розбудовувати поруч із братською могилою торгові ряди. Блюзнірство, чи не так? Бог суддя тим спритникам, які збиралися спиляти під корінь багатолітні дерева, що поруч із вокзалом ст. Дарниця. Встигли поглумитися лише над їхніми верхівками. Старі верби та тополі все одно житимуть, милуючи погляд тих, хто відвідуватиме парк, залізничники її облагородили. Отже, Південно-Західна для української столиці зробила ще одну добру справу.

  За сумлінну працю на залізничному транспорті, стійкість та мужність, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни, вагомий особистий внесок у справу виховання молоді та передачу досвіду молодим працівникам залізниці, з нагоди 70-ї річниці визволення м. Києва від фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні начальник Південно-Західної магістралі нагородив медаллю Південно-Західної залізниці «Кращому працівнику»:

  Миколу Яковича ВАЛЕНТИКА - колишнього інженера з нормування праці Дарницької дистанції колії;

  Іллю Якимовича ГУСЄВА - колишнього машиніста локомотивного депо Дарниця;

  Олексія Костянтиновича ЗАЙЧЕНКА - колишнього електромонтера Дарницької дистанції електропостачання;

  Семена Михайловича КОШЕЛЕНКА - колишнього старшого прийомоздавальника вантажу та багажу станції Дарниця;

  Володимира Лукича СОЛОДКОГО - колишнього сигналіста станції Дарниця;

  Федора Федоровича СЬОМІНА - колишнього інструктора технічного навчання вагонного депо Дарниця;

  Миколу Андрійовича ФЕДОРОВСЬКОГО - колишнього закрійника Центральної залізничної автобази.

   

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ та Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05