РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41-42 (1 листопада 2013) 

 • Яскраві світанки Івана Слуговіна

  Людина справи. Як часто чуємо це ємне за змістом словосполучення. І незавжди на згадку приходять імена справжніх достойників, наших сучасників, для яких доручене на роки діло є прерогативою понад усі перепони, що чатують на життєвому шляху. Сьогодні розповім про цікаву людину. Із почесним залізничником Іваном СЛУГОВІНИМ знайомі не один рік. Творчі відрядження часто-густо приводили мене на безліч об’єктів столичної магістралі, які так чи інакше відносяться до його службових інтересів. А їх у заступника начальника служби відомчої воєнізованої охорони - головного інспектора з пожежного нагляду Південно-Західної залізниці безліч.

  На залізницю уродженець села Старий Глибов, що на Остерщині (Чернігівська область), Іван Слуговін потрапив майже сорок років тому, після служби у війську. Трудовий шлях електромеханік радіозв’язку вирішив розпочати у Дарницькій дистанції сигналізації та зв’язку.

  Згодом ці навички знадобляться тоді вже старшому інструктору з технічних засобів відділу воєнізованої охорони столичної магістралі.

  - Нам пощастило в тому, що наш керівник має величезний досвід у справі удосконалення роботи всіх підрозділів воєнізованої охорони, - говорить начальник відділу пожежного нагляду та технічних засобів Віталій КОЛЕСНИК. - Ми говоримо завжди однією мовою. Завдання, які він ставить перед підлеглими, завжди є реальними та зрозумілими. Важлива риса керівника - вчасно реагувати на виклики часу. Останні, як відомо, нам, вогнеборцям, іноді підкидають гарячі сюрпризи. Так було, приміром, під час гасіння великої пожежі під Ожидовом, що на Львівській залізниці. Як лютував «червоний півень» між станціями Красне та Ожидів, читачі знають із телерепортажів. Непроста ситуація вимагала чітких дій з боку вогнеборців.

  Для ліквідації надзвичайної ситуації техногенного характеру з викидом небезпечних хімічних речовин, таких як «жовтий фосфор», на Львівській залізниці були задіяні пожежні поїзди на станціях Козятин, Фастів, Шепетівка, Гречани, Вінниця, Жмеринка, Коростень, Житомир (8 пожежних поїздів) та 70 чоловік особового складу. Завдяки організаційним діям з боку Івана Івановича всі пожежні поїзди були забезпечені необхідним пожежно-технічним обладнанням, засобами пожежогасіння, паливно-мастильними матеріалами, спеціальним одягом, спорядженням, інструментом, засобами зв’язку, індивідуальними засобами захисту органів дихання, зору та продуктами харчування. Особовий склад пожежних поїздів Південно-Західної залізниці показав злагоджені дії, належну професійну підготовку та впорався з поставленими завданнями на відмінно.

  Іван Слуговін разом із колегами не лише загасив страшне полум’я. Вони унеможливили розповсюдження величезної пожежі у бік житлового сектору. Тепер відомо, що при нагріванні всі цистерни з хімікатом могли б вибухнути.

  Вчені Львівського університету зробили модель наслідків такого вибуху. Якби у повітря із страшенною силою злетіли 10 цистерн із продуктами горіння, була б уражена територія радіусом 180 км і зона суцільного вогню - у радіусі 5 км. Уявляєте, які наслідки чекали б на місце пригоди, якби катастрофа поширилась на житловий сектор?!

  Після завершення по-справжньому бойової задачі не випадково Івана Івановича було нагороджено Почесною відзнакою Міністерства з надзвичайних ситуацій України.

  Відомий факт: завдяки проведеним організаційно-технічним заходам щодо підвищення рівня протипожежного захисту об’єктів і рухомого складу та посилення пожежно-профілактичної роботи на Південно-Західній залізниці вдалося зменшити кількість пожеж у порівнянні з минулими роками. Проведення профілактичних заходів не обходились без Івана Слуговіна та його колег. На даний час завершуються роботи з оновлення рухомого складу (вагононасосних станцій та цистерн водосховищ) пожежних поїздів залізниці.

  За ініціативою Івана Івановича на Південно-Західній залізниці створено спеціалізовану дільницю з протипожежних робіт, де щорічно проводиться технічне обслуговування понад 27 тисяч вогнегасників. Також тут налагоджено виробництво самоспрацьовуючих модулів порошкового пожежогасіння «СПРУТ». До речі, у поточному році проведено обстеження рухомого складу щодо розміщення означених модулів у шафах та відсіках з обладнанням, яке необхідно захищати від можливих пожеж. До того ж впроваджено в дослідну експлуатацію модулі порошкового пожежогасіння «СПРУТ-1» на електровозах серій ЧС-4 та ЧС-8 приписки локомотивного депо ст. Київ-Пасажирський та на електропоїздах приписки моторвагонного депо ст. Фастів. Крім цього проведено обладнання щитів управління електрообладнанням пасажирських вагонів модулями порошкового пожежогасіння на заміну застарілих самоспрацьовуючих вогнегасників (ОСП-1 - огнетушитель само-срабатывающий порошковый - рос.). Дана дільниця в першу чергу працює на безпеку та бюджет залізниці. Цей перелік добрих справ лише на перший погляд переобтяжено технічними термінами. За ними - кропітка робота з метою унеможливлення виникнення пожежі, наголошує В. Колесник. І продовжує ділитися думками: «Наш керівник, з одного боку, рахує гроші залізниці, з іншого - думає на перспективу й готовий заради цього ризикнути. Щоправда, кожна його ідея має економічне обгрунтування. Ми звітуємо про впровадження тільки тоді, коли нововведений агрегат, обладнання вже працює не в експериментальному варіанті, а в промисловій експлуатації, щоби будь-хто з колег або просто зацікавлена людина могли приїхати й побачити все на власні очі».

  Неодноразово, перебуваючи у пожежному поїзді станції Дарниця, наші журналісти пересвідчувалися, як вправно тут працюють вогнеборці, використовуючи різнофункціональні стволи з економічним розпилювачем, піноутворюючим картриджем, що здатні працювати протягом 15 - 30 хвилин та за використання потужного піногенератора. До речі, різновиди розпилювачів, які застосовуються для гасіння пожеж та охолодження - також заслуга колег Івана Слуговіна. Протягом кількох років у Київському загоні відомчої воєнізованої охорони діє добре оснащений технічними засобами навчально-методичний центр. Тут функціонує комп’ютерний клас із сервером, де розміщено всі законодавчі та відомчі акти щодо проведення всіх видів пожежно-профілактичної роботи на об’єктах та в рухомому складі залізниці при проведенні всіх видів ремонту рухомого складу. За всім цим стоїть вимогливий до себе керівник, який є прикладом для кожного залізничного вогнеборця.

  - Нам пощастило працювати в єдиній команді під керівництвом Івана Івановича, - продовжує розмову старший інструктор з пожежної техніки та автотранспорту Володимир ТИМОШЕНКО. - Слуговін - це залізничник - у серці, педагог та керівник - за духом і вищою освітою.

  В ювілейні для нього дні, коли дата означає, що життя виставляє вищі оцінки за основні досягнення, за які Івана Івановича удостоєно знаками: «Почесному залізничнику», «Відмінник воєнізованої охорони Укрзалізниці» та «За доблесну працю на Південно-Західній залізниці», а також подаровано годинник від генерального директора Укрзалізниці, його добрих справ не перелічити. Та й не любить він цим хизуватись. Чому? Перелік буде дуже довгим. А він, і це не заради красномовства, людина вельми поміркована. Через брак місця на шпальтах скажемо і про таке. В нього прекрасна родина.

  З нагоди ювілею - 60-річчя від дня народження - колектив відомчої воєнізованої охорони столичної магістралі від щирого серця вітає Івана Івановича Слуговіна.

  Бажаєм Вам, щоб кожне привітання

  Було успішно втілене в життя!

  Нехай людська повага та визнання

  Крокують поруч з Вами в майбуття!

  Здоров’я Вам, любові й сили,

  Безмежно світлих небосхилів!

  Світанків яскравих, без смутку в очах

  І успіхів справжніх у творчих ділах!

  Хай Бог оберігає від біди,

  Сьогодні, завтра і завжди!

  Іван СОТНИКОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05