РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41-42 (1 листопада 2013) 

 • «135 років. Це вражає!»

  Таку думку висловлювали колеги козятинців, які прибули на свято з
  нагоди заснування місцевого залізничного училища

  Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту (МВПУЗТ) відсвяткувало 135-ту річницю з дня заснування. Цей державний професійно-технічний навчальний заклад є одним з найстарших із підготовки кваліфікованих фахівців для залізниць України та держав СНД.

  Його було відкрито 1878-го р. на базі місцевого паровозного депо.

  ЦІКАВА СТАТИСТИКА

  У довіднику-путівнику Південно-Західних залізниць, що вийшов у світ ще наприкінці позаминулого століття, згадується про залізничне училище у Козятині. «Число служащих на станции Казатин, в местном депо и мастерских составляет около 5000 человек. Столь значительное скопление лиц, состоящих у одного дела, связанных однородным интересом, общими нуждами и потребностями, вызвало возникновение в Казатине железнодорожного народного училища, в котором обучается 200 мальчиков и девочек. Училище основано в 1878 году. Размещается при железнодорожной станции и содержится за счет Юго-Западных железных дорог. Отсюда выпускается 60 людей в год».

  Це історичні цифри, а сьогодні тут навчаються понад 1600 учнів, які опановують 25 робітничих професій.


  У фойє святкової зали.

  За роки існування училище підготувало для залізниці та інших галузей народного господарства країни понад 50 тисяч кваліфікованих робітників. Щороку майже 200 випускників училища працевлаштовуються безпосередньо на підприємствах залізничного транспорту, у тому числі й на Південно-Західній залізниці.

  Сьогодні на ринку праці існує висока конкуренція. Саме тому важливо мати не лише потрібні знання, уміння та навички, а також відповідні документи про здобуту кваліфікацію. Більшість професійно-технічних навчальних закладів країни надають своїм випускникам після завершення навчання стандартні документи - свідоцтво чи диплом. Козятинські ж випускники за 12 робітничими професіями, а це майже половина з тих, які вони опановують в училищі, отримують ще й міжнародний сертифікат IES. Цей документ, що надається англійською та державною мовами, надає перевагу його власнику на міжнародному та місцевому ринку праці, бо дає роботодавцю поглиблену інформацію, яка не міститься у класичному атестаті чи дипломі. Термін дії сертифікату необмежений.

  З нагоди 135-ї річниці заснування училища цими днями у Козятині відбулися урочистості. Привітати козятинців завітали їхні колеги із залізничних училищ та коледжів України, Росії, Білорусі, Молдови, Узбекистану та Словаччини, а також представники Державної академії транспорту України, керівництва Дорпрофсожу та Південно-Західної залізниці, департаменту освіти та науки Вінницької облдержадміністрації, керівники міста та Козятинського району, ветерани училища та колишні його випускники. Було сказано чимало добрих теплих слів, вручено багато подарунків та сувенірів. Кращі працівники училища були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками. Зокрема, наказом начальника Південно-Західної залізниці знаком «За доблесну працю на Південно-Західній залізниці» нагороджено директора училища Андрія СТЕЦЮКА. Медаллю «Кращому працівнику» - заступника директора училища Анжелу РИБІЦЬКУ. Почесною грамотою - майстра виробничого навчання Юрія БЄЛОШИЦЬКОГО та викладача Олександра ПРЖЕВАЛЬСЬКОГО. Годинником від начальника залізниці - майстрів виробничого навчання Софію СУШКО, В’ячеслава ЛАЗАРЧУКА, викладача Бориса СТАРКОВА та заступника директора училища Маргариту МІСЬКОВУ. Від імені начальника столичної залізниці ці нагороди вручив начальник адміністративної служби - помічник начальника залізниці Олексій КОНОВАЛ. Велика група працівників училища отримала нагороди від керівництва Дорпрофсожу, Козятинської дирекції залізничних перевезень та теркому профспілок дирекції, департаменту освіти та науки облдержадміністрації, виконкому міської ради Козятина, Козятинської райдержадміністрації.

  На завершення учасників свята чекав чудовий концерт. Козятинське МВПУЗТ вже тривалий час є учасником міжнародної програми «Освіта без кордонів», участь в якій беруть залізничні училища із 15 країн світу. Така співпраця відкриває великі можливості для розвитку української профтехосвіти, наближає її до європейських стандартів. А найвагомішим її результатом є широке впровадження інформаційних технологій та новітніх методів навчання, обмін досвідом щодо проведення виробничої практики для учнів споріднених професій, відрядження учнів для стажування за кордон. За активне впровадження інноваційних технологій в навчально-виховному процесі училище неодноразово нагороджувалося почесними грамотами Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, має чимало нагород і як переможець міжнародних проектів та виставок-презентацій. На базі Козятинського МВПУЗТ за ініціативи 14 залізничних училищ України зареєстровано Асоціацію державних закладів профтехосвіти України залізничного профілю. А в 2009 р. за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України училище отримало почесне звання «Флагман освіти і науки України».

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото Лариси КРИВОШЕЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05