РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (4 жовтня 2013) 

 • МИКОЛА ЛИТВИНОВ: «Візьміть за звичку звертатися до лікарів вчасно»

  Як жартують чоловіки, уролог - лікар з дуже вузьким кругозором. На відміну від сексолога і сексопатолога розглядає чоловічу гідність винятково із точки зору побічних функцій. А якщо ж без жартів, то ще він лікує і жіночі захворювання сечової системи, серед яких, мабуть, «найпопулярніше» - цистит.

  Наша газета досить часто звертається на прохання читачів за консультацією до різних лікарів-спеціалістів. Сьогодні, приємно, що вже не вперше рекомендації надасть лікар-уролог Дорожньої клінічної лікарні №2 Микола ЛИТВИНОВ.

  - Миколо Борисовичу, за даними статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна четверта представниця прекрасної половини людства хоча б раз у житті хворіла на запалення сечового міхура - цистит. А кожна восьма страждає на це захворювання протягом усього життя. Чому ж саме жінки?

  - Дійсно, хворіють на цистит в основному жінки. Пояснюється це тим, що за своєю анатомією сечовидільний канал у них прямий та короткий.

  Збудники хвороби можуть потрапляти у нього з розташованих поряд органів. Крім того, у жінок цистит доволі часто може бути спровокований кольпітом або порушенням вагінальної мікрофлори. Наприклад, на фоні статевого дозрівання, вагітності, при клімаксі.

  Одним із головних чинників, що викликають захворювання у жінок, є і переохолодження. Досить буває і 10 хвилин сидіння на холодній лавці чи переохолодження ніг, щоб спровокувати початок захворювання. У чоловіків цистит хоча рідше, та все ж буває. І практично завжди у такому випадку можна говорити про наявність запалення передміхурової залози.

  - Скажіть, будь ласка, в якому віці частіше виникає цистит?

  - Виникає ця хвороба у підлітковому віці: коли довжина спідниці трохи більша за довжину пояса; а бажання виглядати модно переважає здоровий глузд. До того ж у деяких випадках звернення до лікаря відкладається, бо соромно. Ці фактори й закладають ту «міну» уповільненої дії, яка згодом переходить у хронічну форму, викликаючи тяжкі ускладнення - запалення нирок, для прикладу.

  - Миколо Борисовичу, побутує така думка, що через декілька днів все минеться...

  - Зрозумійте, цистит - це запалення слизової оболонки сечового міхура, при якому порушується його функція. Найчастіше це захворювання починається з хворобливого сечовипускання, болей внизу живота, свербіжу. Людина починає часто бігати до туалету, втім сеча виділяється маленькими порціями - по краплині. Так, через декілька днів ці симптоми можуть зникнути. Але це не завжди означає, що про захворювання можна забути. Зникли гострі ознаки, які згодом можуть нагадати про себе. Ми з вами вже говорили про наслідки ускладнень. Тож наголошую ще раз: при перших симптомах захворювання варто звертатися до лікаря-спеціаліста. У нас же, з власного досвіду знаю: 50% жінок лікують цистити за порадами матерів, сусідок, подруг, колег. Та чи завжди «методика» подруги підходить саме вам? Навіть інколи загальний аналіз сечі буває нормальним. У таких випадках площа запалення незначна. При ній потрібен спеціальний аналіз, який призначає уролог і в подальшому підбирає курс лікування. Здебільшого у таких випадках використовується так званий метод інсталяції, коли ліки безпосередньо вводять до місця запалення. Дана маніпуляція є досить ефективною у порівнянні з лікуванням, наприклад, антибіотиками, коли відсоток корисної дії незначний у даному випадку. Частина транзитом розноситься по тілу, викликаючи дисбактеріози, захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки. До того ж дана процедура не займає багато часу. Один лише мінус - присутність пацієнта (жартую).

  - Розкажіть, будь ласка, про дотримання режиму сечовипускання.

  - Існує так звана середня норма кількості сечовипускання: чоловіки - 4 - 6 разів у день, жінки - 3 - 4. Та багато залежить і від режиму харчування, споживання напоїв, та й індивідуальна природа кожної людини має свої біоритми. Тут головне, щоб не було насилля над нормальним фізіологічним сигналом. Затримка погано впливає на здоров’я.

  - А що робити у випадках протилежного характеру, коли сеча не утримується?

  - Сьогодні це, я б сказав, не лише медична, а й психологічна проблема. Якщо тільки-но з’являються перші ознаки нетримання, наприклад, при кашлі, чиханні, фізичних вправах, після пологів і так далі, негайно звертайтеся до лікаря. У подальшому, особливо у жінок після 40 років та поважного віку, це «виливається» не лише в захворювання. Тут додаються і психологічні проблеми, депресія. Так звана «мокра тема» тягне за собою страх, не дає людині почувати себе комфортно в соціальному середовищі. Раніше перенесені цистити, які лікувались за «методом «що порадять подруги та колеги», слабкість м’язів із віком, опущення сечового міхура, навіть розмір живота у жінок призводить до згину шийки сечовика і відповідно трусор, або так званий клапан, не спрацьовує. Сьогодні урологи розрізняють нетримання сечі, коли людина не відчуває процесу сечовиділення, не контролює його, і неутримання - коли, як кажуть у народі, не добігає. І у сучасній урології, на відміну від свідомості наших пацієнтів, 80% яких соромиться лікарів, відбулись значні зміни в плані методик лікування. Однією з провідних сучасних методик є операція TVT-O, коли вводиться спеціальна сітка, яка, завдяки своїм біофізичним властивостям, відновлює нормальну фізіологію сечового міхура. До того ж це втручання відбувається без скальпеля, тобто воно малоінвазивне. І в нашій лікарні такі операції проводяться під керівництвом завідувача урологічного відділення на вищому рівні, успішно та відповідно до стандартів Європейської асоціації урологів. Працюємо задля максимального скорочення часу лікування та швидкого відновлення працездатності залізничників.

  - Скажіть, будь ласка, як у наш вік інформації не піддатися впливу дії якоїсь «чудодійної» пігулки, про яку майже щохвилини нагадує нам телебачення, ЗМІ?

  - Чудодійні ліки справді є. Це професійність, чесність, добре слово. А ось реклама ліків до медицини відношення має досить опосередковане.

  Не забувайте, що висока ціна й активна реклама не завжди є гарантом при лікуванні хвороб. Так, існують засоби, які швидко діють, але їх варто застосовувати лише в екстрених ситуаціях, тобто, коли немає змоги звернутися до лікаря. Наприклад, у відрядженні. Народні засоби також бувають досить ефективними. Але все це, наголошую, лише при правильному визначенні причини з мінімальною кількістю ліків, призначених лікарем-спеціалістом. Ось це і є простий алгоритм здоров’я.

  - Миколо Борисовичу, наостанок хочу Вас запитати про секретну гімнастику Кегеля?

  - Як і будь-яка загальна гімнастика, фітнес, фізичні вправи корисні для наших м’язів. Як і м’язи обличчя, наприклад, м’язи малого тазу старішають, стають «лінивими». Доктор Кегель розробив спеціальні вправи для тренування таких м’язів і підтримки їх у тонусі, для утримання сечового міхура та статевих органів у жінок. Що особливо - виконувати їх можна «без відриву від виробництва». Та й звичайні знайомі з дитинства вправи «берізка», «ножиці», «велосипед» шкоди не принесуть, лише допоможуть зберегти «сухою» вашу репутацію. Та якщо без жартів, то, шановні жінки, не зволікайте зі зверненням до лікарів, не переохолоджуйтеся, особливо це актуально в осінній період. І будьте здорові!

  - Дякую за цікаву розмову.

  Спілкувалася Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05