РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (4 жовтня 2013) 

 • «Вважайте, що ми були свідками народження нових олімпійських призерів»

  Цим видом спорту захоплюється молодь Америки, Європи й Австралії, а також азіатських країн, особливо Японії та деяких африканських держав. Чому веслування на байдарках і каное є дуже популярним за кордоном? Як зробити його більш привабливим для української юні? На ці запитання минулої суботи шукали відповідь кореспонденти «Рабочего слова». Відкрита першість Спеціалізованої дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву «Локомотив» (далі - СДЮШОР «Локомотив»), що відбувалась за підтримки керівництва та Дорпрофсожу Південно-Західної залізниці на тихих водах Матвіївської затоки (р. Дніпро, м. Київ), зібрала на змагання понад 100 юних спортсменів зі спортивних шкіл міста на берегах Славутича. Дитячі спортивні школи №7, «Регата», «Київ», Київський спортивний ліцей-інтернат, Дитячо-юнацька спортивна школа Київського Палацу дітей та юнацтва представили кращих із кращих.


  Нагороди від начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА
  отримала вихованка «Локомотива» Аліна ЩУПАК.

  Двадцять заїздів на байдарках-одиночках та каное для більшості юних веслярів - чимала заявка на участь у більш серйозного рангу республіканських та міжнародних змаганнях.


  Фото на згадку. Призери відкритої першості Спеціалізованої дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву «Локомотив»
  на призи начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА

  Із уважністю спостерігаю за змаганнями на байдарках юнаків 1995 - 1996 років народження. Майже корпус у корпус йшли вихованці столичної ДЮСШ «Локомотив» Вадим ТЕКНОВ, Олександр КОНОНЕНКО та Олександр РИЖЕНКО. Це поза змаганнями вони - друзі. А на тихій воді азарт змагань, витримка, воля до перемоги відводить, здається, все ліричне на другий план. Головний суддя змагань - заступник директора їхньої рідної школи Андрій КОЗАКОВ та інші тренери, трибуни, де чимало вболівальників з управління столичної магістралі, спостерігають за динамікою результатів, що поступово зростає у вихованців спортивних шкіл. Весло, 12-кілограмова байдарка, а попереду - 200, 500 метрів, а потім ще й два кілометри водної траси Матвіївської затоки. Вимогливість до себе, витривалість та сила - ось, що цінується в цьому виді спорту. Порадував власною волею до перемоги на дистанції у два кілометри Артур МЕЩАНІН - вихованець спортивної школи-інтернату «Локомотив». Восьмирічний Матвій БАКЛАН на 200-метровій «воді» теж показав відмінний результат. Небагатослівний хлопчина був гордий через те, що отримав медаль та перший кубок, який йому разом з усіма іншими юними спортсменами під час урочистого параду вручив начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН. І не лише йому: переможців з різних спортивних шкіл було багатенько.


  І тренери, і судді. Викладачі-тренери СДЮШОР «Локомотив» Владислав та Любов ТОПИХИ
  та головний суддя змагань, заступник директора СДЮШОР «Локомотив» Андрій КОЗАКОВ.

  Цікаво було спостерігати і за змаганнями дівчат. Ось вам і заявка на подальше завоювання спортивних олімпів: тендітна дівчинка Аліна ЩУПАК протягом трьох років займається веслуванням на байдарці. Талановиту юнку, яка родом з Вінниці, було запрошено до Київської СДЮШОР «Локомотив». І як виявилося, недаремно. Перші місця у змаганнях на двісті та дві тисячі метрів - то не стрибкоподібне зростання кількості особистих рекордів, як це спостерігалося у багатьох призерів змагань. 13-річна Аліна отримує хорошу школу у тренера Володимира КЛІБАЙСА. Справжній клас. Недалеко від А. Щупак відійшла у завойовуванні призів від начальника Південно-Західної залізниці й Наталія КУПРЕНКО.


  Від медалей - до олімпійських висот. Начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН вручає медаль переможця
  вихованцю СДЮШОР «Локомотив».

  Прізвища яких тренерів звучали того дня ще під час урочистого нагородження вихованців? Завдяки роботі тренерів-викладачів, майстрів спорту Владислава та Любові ТОПИХ, Євгена БАКЛАНА та інших завзятих спортивних педагогів серед юних призерів - майбутні переможці на вітчизняних та міжнародних змаганнях.


  Матвій БАКЛАН - «Отримати першу нагороду дуже приємно!»

  Між іншим, з розмови з чемпіонкою України 2013 р, донькою В. та Л. Топих - Ольгою, з’ясували, що користь від фізичних вправ, зокрема веслування на байдарках та каное полягає в тім, що цей вид спорту сприяє покращенню циркуляції крові, тобто більш якісній її доставці до всіх м’язів і органів. Дихання стає більш частим, газообмін в усіх «куточках» організму поліпшується. При регулярних фізичних навантаженнях відбувається пристосування до них, і організм без зайвих перевантажень виконує надалі часом нелегку роботу. Тренується серцевий м’яз і всі інші м’язи тіла, збільшується легеневий обсяг. Як вид спорту веслування привабливе також через те, що тренування і, зрозуміло, змагання, відбуваються на річковому свіжому повітрі. Це дуже корисно для організму. У процесі «боротьби» весла із водою повторюється постійно рух, що сприяє розширенню грудної клітки, а це розвиває легені. При веслуванні задіяно, повторимо, абсолютно всі групи м’язів, отже, це забезпечує найбільш гармонійний, всебічний фізичний розвиток.

  У розмові із одним із вболівальників, який добряче змерз, спостерігаючи за перебігом змагань, з’ясував для себе, що для 10-18-річних юнаків і дівчат прохолодна осіння погода із дощем та за 10-градусної температури дніпровської води не є перешкодою. Хіба може зігріти тонкий водовідштовхуючий спортивний костюм та взуття із синтетичної тканини неопрена?! Як виявляється, може. А ще палкі юні серця, що рвуться до перемоги. Наскільки важко тримати баланс, управляючи стрімкими байдаркою або каное майбутнім олімпійським чемпіонам? Важко, але для цього вони тренуються шість разів на тиждень. З ранньої весни до пізньої осені. А ще до цього додайте тренування на тренажерах у спортивних залах.

  Підбиваючи підсумки відкритої першості СДЮШОР «Локомотив», начальник Південно-Західної магістралі Олексій КРИВОПІШИН наголосив на тому, що подібні змагання проводитимуться і надалі. Мета зрозуміла - підвищення ефективної реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту, залучення дітей та юнацтва до регулярних спортивних занять.

  Тепер трохи про природну красу. Ви бачили, як небо купається у воді? Десь в середині змагань із-за сурових осінніх хмар на хвилину Матвіївська затока була осяяна сонячними промінцями. На якусь мить в мене дух перехопило. Подумаєш, можливі коментарі від прискіпливих читачів, у 50 з гаком років кореспондент, наче вперше, побачив віддзеркалення небес у воді. Можливо, й не вперше. Але поруч з юнню та осінньою природою помічаєш те, що здається вже повсякденним. Цілий день потім наспівував старенький шлягер «В небо смотрятся облака…». Так і виходить у нашому житті. Воно - відбиток наших справ. Живеш і не помічаєш багатьох речей та явищ. А з віком відкриваєш для себе нове з давно пройденого…

  Серед фаворитів цих юнацьких змагань того дня називали вихованців СДЮШОР «Локомотив». А саме: Марту СЕНЬКІВ, Вікторію ДЕМИДЕНКО, Лілію ЛУК’ЯНЧУК, Дмитра ШАПОВАЛОВА, Іллю ІВАЩЕНКА. Так тримати!

  Коли після змагань прощалися із їхніми учасниками, автор запитав у вихованки СДЮШОР «Локомотив», майстра спорту міжнародного класу з веслування на байдарці, фіналістки чемпіонату світу, що відбувся цього річ у Дуйсбурзі (Німеччина), Людмили ГАЛУШКИ, яка працювала в той день у складі суддівської бригади, про її особисті враження.

  «Найщасливіша людина - це та, яка вміє робити щасливими інших. Те, що зробив керівник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин для понад ста юних спортсменів, - своєрідний позитивний заряд душевної і фізичної енергетики. Вважайте, що ми були свідками народження нових олімпійських призерів». Приємний факт чи сміливе припущення? Час покаже.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05