РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 37 (27 вересня 2013) 

 • Скарбниця мудрості


  В науково-технічній бібліотеці управління залізниці Марина СЬОМУШКІНА, Ірина ВАСИЛЬЄВА та Тетяна РОММ -
  «Книги роблять людей кращими».

  Невичерпним джерелом освіченої людини є бібліотека. Саме тут кожен читач черпає для себе знання, необхідні для свого подальшого розвитку як професіонала. Професія бібліотекаря не є легкою: успіхи переплітаються з проблемами, якість роботи - з недосконалістю, здобутки - з недоліками, задоволення - з розчаруваннями. Проте відзначення Всеукраїнського дня бібліотек відволікає бібліотекарів від негараздів і надає їм піднесений настрій та гордість за свою професію. У черговий раз це святкування дає змогу відчути визнання ролі бібліотеки в житті суспільства, повагу до духовної спадщини, освіти, науки і культури. Уже вкотре, щороку, в День Віри, Надії, Любові і їх матері Софії ми відзначаємо професійний день, який символізує свято друзів бібліотеки, які приходять до неї за мудрістю із вірою про допомогу, із надією на порозуміння та любов’ю і повагою до всіх працівників.

  Якщо ви хочете все знати,

  То слід книжки вам почитати.

  У нас в бібліотеці є

  Книжки про все.

  Є і про рейки, і вагони,

  Є про шлагбауми й перони,

  Про світлофори і пости,

  Тут все ви зможете знайти.

  Якщо розумним хочеш стати,

  Зарплату гарну мати,

  То про роботу все слід знати

  І книг багато прочитати.

  (З народної творчості)

  Скарбничка технічних знань - так сьогодні ми називаємо науково-технічну бібліотеку Південно-Західної залізниці, одну із найстаріших науково-технічних бібліотек в Україні. Нашу бібліотеку було засновано на початку 90-х р. ХІХ ст. у Києві, як бібліотеку управління Південно-Західних залізниць. Упродовж багатьох років діяльність книгосховища було спрямовано на забезпечення якісного бібліотечного, інформаційно-бібліографічного обслуговування й інформаційного забезпечення спеціалістів управління Південно-Західної залізниці. Важливим напрямком у сфері роботи бібліотеки є використання технічної літератури у виробничій діяльності. Із цією метою постійно удосконалюється довідково-бібліографічна та інформаційна робота заради того, щоб технічна книга стала невід’ємною частиною у підвищенні рівня знань залізничників, вирішенні завдань реформування залізничного транспорту України, пошуку відповіді на технічні та виробничі питання. У фонді нашої книгозбірні - майже 45 тис. примірників. Більшість видань - галузева література, що так необхідна спеціалістам-залізничникам, багато видань з економіки та права, багато довідково-інформаційної літератури.

  Бібліотека отримує 32 найменування (7787 примірників) газет та журналів, серед яких цікаві галузеві видання: «Українські залізниці», «Вагонний парк», «Локомотив-информ», «Залізничний транспорт України», «Путь и путевое хозяйство», наше рідне «Рабочее слово» тощо. Бібліотека має унікальний депозитарний фонд, який налічує 633 екземпляри раритетних видань. Одним із найпопулярніших є «Иллюстрированный путеводитель по Юго-Западным железным дорогам» (1899 р. видання) П. Андреєва. Його склав зав. конторою з економічного дослідження району Південно-Західних залізниць за роз-порядженням начальника залізниці. Як пише автор: «Одним из способов удовлетворения духовных нужд служащих является учреждение библиотек и читален, которыя имеют большое просветительное значение особенно для линейных агентов, живущих вдали от больших городов и оторванных условиями своей службы от умственных центров. Библиотеки с читальными залами в настоящее время существуют: при Управлении дорог в Киеве и на станциях - Одесса-Товарная, Бирзула, Казатин, Христиновка, Окница, Жмеринка, Бобринская и Здолбуново. Каждая библиотека находится в заведывании особаго комитета, члены котораго назначаются Г. Начальником дорог; средства библиотек составляются из платы за чтение книг и журналов, выдаваемых на дом, и в субсидии от Управления дорог; станционныя библиотеки получают субсидию в размере 300 руб. каждая». Це видання, «Краткий очерк современного состояния и деятельности железных дорог» (1905 р.) та «Краткое описание здания Управления Юго-Западных железных дорог» (1909 р.) існують в Україні лише в нашій бібліотеці, мають велику історічну цінність та цікаві не тільки залізничникам, а й людям, які не байдужі до історії нашої країни, що пов’язана з історією розвитку і будівництва залізниць (див. фото).

  Науково-технічна бібліотека живе напруженим життям нашої залізниці. Вся її робота спрямована на забезпечення інформаційних та виробничих потреб залізничників. У бібліотеці постійно організовуються книжкові виставки за актуальними питаннями: «Реформування залізничної галузі країни», «Транспортному обслуговуванню - якість», «Безпека руху на залізничному транспорті». Традиційним стало для спеціалістів-залізничників довідково-інформаційне обслуговування читачів: «День інформації», «День фахівця», «Кільцева пошта».

  Загалом на столичній магістралі працює ще 11 бібліотек-філіалів, в яких працює 22 високо-кваліфікованих спеціалісти-бібліотекарі, які щиро віддані своїй справі та завжди готових прийти на допомогу у пошуках знань.

  Книгозбірня - це не тільки стелажі з книжками, а й люди, які мають спеціальну бібліотечну освіту, які всю свою трудову діяльність присвятили благородній справі донесення книги до душі кожного читача залізничника.

  Скоро буде святкувати свій 40-річний ювілей роботи зав. опорною лінійною технічною бібліотекою ст. Коростень Валентина СКУРАТІВСЬКА.

  Понад 20 років працює зав. опорною лінійною технічною бібліотекою ст. Козятин Ірина ТРОЯН, яка прийняла естафету від своєї мами.

  Багато років трудяться в лінійних бібліотеках Світлана РУДЬКО, Валентина ГРЕБЕНОЖКО, Валентина ЧАПЛИНСЬКА, Ірина ВЕРЕЩАК, Олена ГОМЕНЮК.

  Варто згадати про колишніх працівників нашої бібліотеки, які всі свої знання та досвід віддали бібліотечній справі і зберегли унікальні книжкові фонди, передали свій багатий досвід теперішнім працівникам. Це наші почесні бібліотекарі-пенсіонери: Олена АФІЙЧУК-НІКІТІНА, Інна ГОРБУНОВА, Тетяна БАБЧИНЕЦЬКА, Людмила ІВАНОВА. Звернувшись до відділу нашої бібліотеки, кваліфіковану відповідь щодо наявності новинок літератури у сфері залізничного транспорту, тематичних галузевих добірок дасть провідний бібліотекар-бібліограф з 20-літнім досвідом роботи Ірина ВАСИЛЬЄВА. Завжди на допомогу читачам прийдуть спеціалісти Наталя ПАЛАМАРЧУК - зав. сектором комплектування, інженер ДЦНТІ Людмила ДЕСЯТНИК та провідний бібліотекар Марина СЬОМУШКІНА.

  Щиро вітаємо всіх бібліотекарів нашої залізниці з професійним святом! Бажаємо здоров’я їм та їхнім родинам, професійних успіхів, щастя і допитливих читачів. Хай в їхньому житті світить лише зелений світлофор!

  Тетяна РОММ, в.о. директора науково-технічної бібліотеки; Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ та Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05