РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 36 (20 вересня 2013) 

 • Майбутнє починається сьогодні

  Нещодавно в управлінні столичної магістралі за ініціативи Молодіжної ради Південно-Західної залізниці та при безпосередній підтримці з боку керівництва залізниці та Дорпрофсожу відбулася ІV звітно-виборна Молодіжна конференція дорожньої профспілкової організації Південно-Західної залізниці. В її роботі брали участь: начальник залізниці Олексій КРИВОПІШИН, голова Дорпрофсожу Орест ЛОГОШНЯК, заступник начальника залізниці Сергій ГОРІЛЕЙ, начальник служби кадрової та соціальної політики Алла ДРОНОВА, завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр ГНАТЮК, а також 48 делегатів «нездоланної молодіжної команди», які прибули з гарним настроєм і налаштованістю на плідну працю.

  На засіданні, згідно із порядком денним, було підбито підсумки роботи Молодіжної ради за період з червня 2011-го по вересень 2013 рр. Відзначалося, що проведено певний обсяг робіт із реалізації «Положення про молодіжні ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України», «Програми підтримки молоді на 2011-2016 роки». Про здійснення планів щодо повсякденної роботи також говорили учасники форуму. Членів конференції було ознайомлено з основними напрямками роботи Молодіжної ради, а саме: забезпечення необхідних стартових можливостей для розвитку молодіжного руху в профспілці, надання йому більшої масовості та авторитетності; налагодження плідної співпраці з Дорпрофсожем та територіальними профспілковими організаціями, міжнародними та вітчизняними громадськими організаціями. А ще молодіжних лідерів турбують проблеми з підвищення рівня обізнаності з питань вирішення соціальних та побутових проблем, створення умов для поліпшення здоров’я молоді, залучення її до руху за здоровий спосіб життя; формування молодіжного інформаційного простору тощо.


  Нарада доречна. Її рішення підтримуємо, наголошує молодь Південно-Західної магістралі.

  Цілком природньо, що саме молодь - розумні та здорові хлопці та дівчата - стають координаторами нових ідей, саме вони втілюють у життя грандіозні проекти. Бо допоки людина молода, то й може багато чого зробити корисного для суспільства. Тому що молодість - найяскравіший період у житті кожного. У молоді роки рухаєшся вперед, усі перепони наче зникають на шляху, бо не відаєш страху. Ну і чим не період для впровадження сміливих ідей? Саме у цей період людина працює з найбільшою самовіддачею. І якщо все ж таки виникають якісь проблеми, вона їх вирішує і йде далі. Налаштована на успіх із завзяттям досягає найбільших висот.

  - Хочу подякувати молодим профспілковим лідерам за проведення такої необхідної, традиційної на залізниці зустрічі, - звернувся до присутніх Олексій Кривопішин. - На сьогодні це актуально: організовувати такі важливі для нас зустрічі і доводити той факт, що молодь - це наше майбутнє. Дуже важливо їй допомогти повноцінно жити, вчитися, творити. Про молодь взагалі можна розмовляти без кінця. А молодих фахівців лише до 28 років у нас на залізниці нараховується 13473 працівники та 8367 студентів, загалом 21840 осіб. Ми, разом з Дорпрофсожем, підтримуємо і будемо підтримувати надалі всі ваші ініціативи: навчання, підвищення кваліфікації тощо. Лише за навчання у вищих навчальних закладах за рахунок залізниці 32 працівників було сплачено за 2012-2013 роки 242 тисячі гривень. І це не дивлячись на складну економічну ситуацію, що склалася, - через зменшення транзитних перевезень немає поповнення залізничного бюджету. Але ми маємо надію, що виробничі обсяги будуть зростати, вдасться зберегти технологію збереження кількості працюючих.

  Крім того, Олексій Мефодійович наголосив, що молодь - мобільна спільнота, яка повинна бути дієвою, адже відчувається певний запал та ініціатива. На завершення власного звернення до учасників форуму начальник столичної магістралі побажав присутнім успіхів у праці та втілення нових ідей на робочих місцях. І, звичайно ж, пообіцяв всебічну підтримку та сприяння всім добрим намірам та справам.

  Ця зустріч допомогла молодим професійним лідерам почути про проблеми та досягнення теркомів, зробити певні висновки щодо методів навчання, формування свідомого членства у профспілці, організації дозвілля, занять фізкультурою та спортом, у сфері охорони праці та збереження здоров’я тощо.

  На засіданні виступив і Олександр Гнатюк. Він відзначив: «Сьогодні ми постійно відчуваємо плече підтримки з боку керівництва залізниці. Що ж робить профспілка для своїх працівників? Діяльність профспілки базується на принципах соціального діалогу з органами державного управління всіх рівнів. Пріоритетним напрямком при цьому в першу чергу є збереження рівня заробітної плати, зайнятість, умови праці тощо. Незважаючи на важкий фінансовий стан залізниці, підрозділів залізничного транспорту і транспортного будівництва, вдалося зберегти рівень пільг і соціальних гарантій трудівників». До речі, вже цього року заробітну плату залізничникам було підвищено двічі по 5%. Заслуговує на увагу і розвиток дисконтної програми профспілки, де також визначено роль та місце молодіжних рад. Президія Ради профспілки на засіданні 27 березня 2012 р. ухвалила постанову про запровадження соціального проекту профспілки - дисконтної програми. Остання має винятково соціальний статус. Основною її метою є надання системних знижок при купівлі товарів для членів профспілки в закладах, що реалізують товари та послуги населенню. Діє вона вже у 147 містах.

  - Сьогодні ми обговорюємо питання на найближчі два з половиною роки, - зазначив Олександр Гнатюк, - тому пропоную узагальнити усі проблемні питання і разом знайти шляхи для їх вирішення. Давайте разом будемо робити добрі справи та всіляко підтримувати молодіжний рух на залізниці.

  Доречним було звернення до молодих активістів столичної магістралі з боку голови Дорожнього фізкультурно-спортивного клубу «Локомотив» Ольги СТОРОЖЕНКО.

  - «За здоровий спосіб життя!» - це гучний лозунг, яким часто користуються молоді люди, - наголосила Ольга Вікторівна. - Але чи так вже багато молоді бере участь у спортивних змаганнях, які організовує керівництво Південно-Західної залізниці та Дорпрофсож? Чекаємо активних на спортивних майданчиках.

  ІV звітно-виборна Молодіжна конференція дорожньої профспілкової організації Південно-Західної залізниці пройшла в теплій та дружній атмосфері. Її роботу визнано задовільною. В ході обговорення Молодіжна рада прийняла рішення щодо створення ініціативної групи Молодіжної ради в кількості 17 осіб, яких було обрано шляхом відкритого голосування. Також відкритим голосуванням учасників обрано і керівний склад. Головою Молодіжної ради одноголосно обрано Євгенію ОЛІЙНИК, а заступником - Євгенія СТЕМПКОВСЬКОГО.

  Підсумовуючи засідання, голова Дорпрофсожу Орест ЛогошнЯк звернувся до молодих профспілкових активістів, щоб вони не обмежувалися лише обговоренням, а переходили від розмов до активних дій, особливо стосовно співпраці з радами ветеранів.

  - Впевнений, - зауважив Орест Михайлович, - що проведена достойна зустріч буде корисною для всіх учасників - молоде покоління профспілок братиме активну участь у вирішенні важливих питань, пов’язаних із соціальною справедливістю. А новообраним побажаю успіхів у роботі.

  Не забули за сумлінну працю відзначити своїх активістів. Цього разу молодіжними відзнаками було заохочено Юрія КАЛІНСЬКОГО та Андрія ОВСІЄНКА.

  Тож, можна стверджувати, що Конференція пройшла на вищому рівні. За час проведення заходу усі стали однією великою родиною. Приємно, коли молодь розуміє, що зробити своє життя цікавішим, змістовнішим та комфортнішим можливо тільки разом, докладаючи спільних зусиль. Мене особисто порадувала чудова робоча атмосфера, доброзичливі обличчя та позитивний настрій учасників. У добрий час!

  БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю


  Євгенія Олійник

  Євгенія ОЛІЙНИК - голова Молодіжної ради:

  - Хочу висловити вдячність усім присутнім за висловлену мені довіру. Я у свою чергу зобов’язуюся докладати максимум зусиль для вирішення усіх проблемних питань, які виникатимуть у процесі роботи. Вважаю, до сьогодні успішно справлялася зі своїми обов’язками.

  На обліку молодіжної організації вокзалу та станції Київ-Пасажирський, яку я очолювала до виборів, перебуває 183 члени профспілки до 28 років. За звітний період на нашому підрозділі за участі Молодіжної ради відбулось чимало заходів. Наприклад, щорічно до Дня Перемоги Молодіжна рада допомагає в організації поздоровлення ветеранів. Молодь вокзалу та станції організовує покладання квітів до пам’ятних місць. Члени Молодіжної ради активно беруть участь у підготовці до святкування Нового року, Міжнародного жіночого дня, Дня залізничників. Усі проблеми та питання молоді лобіюються на засіданнях профспілкового комітету станції та по можливості вирішуються оперативно.


  Андрій Овсієнко

  Андрій ОВСІЄНКО - колишній голова Молодіжної ради:

  - Я вдячний усім молодим профактивістам, які брали активну участь у розбудові молодіжного руху на залізниці, профспілковим комітетам усіх рівнів, адміністрації Південно-Західної залізниці та її структурним підрозділам за розуміння у справі вирішення проблем молоді та дієву підтримку в роботі Молодіжної ради. Існують багато побутових проблем, проблем, пов’язаних з отриманням освіти, працевлаштуванням та кар’єрним зростанням тощо. Проте заслуговує на увагу очевидний і позитивний досвід роботи з дитячими будинками та притулком. Майже кожний підрозділ взяв шефство над одним із інтернатних закладів. Молодь виступає ініціаторами збору коштів, іграшок, одягу для обездолених дітей. А взагалі в даний час молоді є над чим працювати, і ми, молоді спеціалісти, будемо діяти.


  Тетяна Майстренко

  Тетяна МАЙСТРЕНКО - голова Молодіжної ради Конотопської територіальної профспілкової організації:

  - Наша Молодіжна рада об’єднує і представляє інтереси майже 1400 працівників. За звітний період ми плідно працювали. Проводились навчальні семінари для активістів, інформаційні дні та інші форми профспілкового навчання. Як один з найцікавіших нам запам’ятався виїзний семінар у Чернігові. На ньому ми обговорили низку питань, які хвилюють молодь, та познайомились з історичними пам’ятками стародавнього міста. Проводили конкурси між організаціями: на кращу театралізовану пісню, на найерудованішу команду, відбулося засідання клубу веселих та кмітливих. Молодь бере участь у святкуванні Нового року, Дня закоханих, 8 Березня та інших заходах, які проводяться в будинку науки і техніки імені Луначарського міста Конотоп, у містах: Ворожбі, Щорсі, Бахмачі, Хуторі Михайлівському. У соціальній мережі Фейсбук створено групу «Молодежь УКРПРОФЖД», інші інформаційні сайти, що інформують про проведення конкретних акцій та заходів, які проводять наші молоді активісти.


  Ганна Вознюк

  Ганна ВОЗНЮК - голова Молодіжної ради Козятинської територіальної профспілкової організації:

  - Наша рада відстоює інтереси 2725 чоловік. Підтримуючи пропаганду здорового способу життя, беремо активну участь у спортивних заходах та соціальних акціях. Для розміщення актуальної інформації про результати роботи Молодіжної ради протягом звітного періоду використовувались профспілкові та галузеві ЗМІ. Давайте працювати! Ми пропонуємо підвищити молодіжний вік до 33 років!


  Сергій Прогожук

  Сергій ПРОГОЖУК - голова Молодіжної ради Коростенської територіальної профспілкової організації:

  - Працюю головою Молодіжної ради не так давно, з червня поточного року. Хоч досвіду ще небагато, але твердо переконаний, що наша сила - в єдності та згуртованості. Тож нехай результатом нашої роботи буде не слово, а діло!

  Тетяна ШЕМЧУК, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05