РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 32 (16 серпня 2013) 

 • Вчаться логічно мислити й перемагати

  Літній період для дітей - особливо приємна пора, адже на канікулах можна гарно провести час. Звісно, дітям, чиї батьки працюють на залізниці, щоліта є можливість побувати в оздоровчих таборах. Але канікули тривають. Чим же ще займаються, приміром, юні коростенці? Як вдалося мені з’ясувати, серед них є й чимало любителів шахів. Ось в залізничному мікрорайоні, який коростенці називають «Ковельський», у підлітковому клубі «Витязь» проходять заняття секції з шахів ДЮСШ «Локомотив». Нещодавно, побачивши оголошення, що тут відбудеться турнір, зайшла познайомитися з юними шахістами та їхнім тренером.

  За шахівницями побачила зосереджені обличчя хлопчиків 3-4 класів, втім були й старші. Серед цього шахового гурту виділялася й дівчинка, яка почувалася тут «королевою». І не дарма. Керівник секції, досвідчений шахіст Леонід БОРС, сказав, що це Олена Кожаріна - чемпіонка Житомирської області. Чемпіоном області нещодавно став також і Дмитро Грищенко. Наставник говорив і про інших кращих шахістів, призерів обласної олімпіади Олександра Єргана, Володимира Андрієвича. Гарних результатів досягла в цьому виді спорту Аліна Сингаївська, цьогорічна випускниця… Чесно кажучи, зайшовши до шахістів, була приємно вражена, що є нагода спростувати слова скептиків про сьогоднішнє покоління дітей, мовляв, важко зацікавити їх корисними і досить серйозними речами, де потрібно мислити. Та ще й на канікулах. Отож, поки батьки на роботі, а значною мірою сюди ходять діти залізничників, їхні чада теж зайняті. І не пустощами.

  Що ж потрібно для того, аби досягти успіху в шахах?- запитую в керівника секції. Леонід Володимирович говорить про наполегливість і працелюбство. А ще про наболіле, потрібно їздити частіше на турніри різного рівня, де діти могли б змагатися і відтак професійно зростати. Але фінансові можливості обмежені. Добре, коли знаходяться небайдужі спонсори. Зі слів тренера, було зрозуміло, що за справу він вболіває душею, і дуже хотів би, щоби спорту, зокрема, шахам приділялася належна увага й на владних рівнях.

  Не погодитися з ним не можна. Бо ж гра в шахи - інтелектуальне зростання та розвиток наших дітей. Як стверджують фахівці, граючи в шахи, дитина вчиться логічно міркувати, прораховувати свої дії, передбачати реакцію суперника, порівнювати. Багато дітей, які вміють з дитинства грати у шахи, стають у дорослому житті дуже шанованими і успішними людьми у майбутньому. Чим не стимул популяризувати гру в шахи?

  До речі. Шахи - це модель життя, говорять професійні шахісти. Чорні й білі клітини та фігури на них - немов життя на полі бою. Недарма вони вважались стратегічною військовою грою в Індії. Там, у V ст. з’явилася попередниця шахів - гра чатуранга. Вже потім в арабських країнах шахи стали такими, якими ми звикли їх бачити. Правила цієї гри вже не змінюються 700 років…

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05