РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (2 серпня 2013) 

 • БУТИ НАПОЛЕГЛИВИМИ ТА РІШУЧИМИ У СВОЇХ ДІЯХ І ПЛАНАХ пообіцяли новообрані члени молодіжної ради своїм керівникам профспілок

  Які проблеми турбують сьогодні молодь? Як виконуються зазначені галузевою угодою гарантії для молодих фахівців-залізничників з питань захисту трудових та соціально-економічних прав та інтересів? Як розв’язуються соціальні проблеми молодих сімей у трудових колективах структурних підрозділів залізниці? Що потрібно зробити, щоб покращити організацію спортивно-масових та культурних заходів для молоді, розвитку руху за здоровий спосіб життя? Ці та багато інших питань були в центрі уваги учасників звітно-виборної конференції молодіжної ради Козятинської територіальної профспілкової організації, що відбулася нещодавно.


  Голова Козятинського теркому профспілок Анатолій ВІЛЬЧИНСЬКИЙ
  вітає новообрану голову молодіжної ради Ганну ВОЗНЮК.

  Сьогодні у дирекції молодіжні ради створені та діють у 16 первинних профспілкових організаціях трудових колективів структурних підрозділів залізниці. Вони об’єднують майже 1800 молодих працівників залізниці віком до 28 років. У тісній співпраці з теркомом профспілки вирішується чимало важливих питань, що стосуються повсякденної діяльності трудових колективів. Розв’язання соціальних проблем, здійснення шефської допомоги та волонтерської роботи, виховання молоді - основні тези доповіді голови молодіжної ради Максима ГУПАЛОВА.


  Новообрана молодіжна рада Козятинської територіальної профспілкової організації.

  До свого активу молодіжний рух козятинських залізничників може занести і налагоджену тісну співпрацю молодіжної ради з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та місцевими громадськими організаціями. Так, зокрема, голови молодіжних рад Козятинської дистанції сигналізації та зв’язку і локомотивного депо Козятин входять до складу представницького молодіжного органу Козятинської міської ради - молодіжного парламенту. За ініціативи молодіжної ради теркому та сприяння органів виконавчої влади Вінницької області та міста при обласному центрі матері та дитини створено і успішно працює Центр відповідального батьківства. Його клієнтам молодими активістами надається волонтерська допомога. Силами молодіжної ради теркому на території Центру регулярно проводяться суботники з благоустрою території, облаштування дитячого майданчика, висадка дерев. Заслуговує на увагу й робота молодіжної ради з надання шефської допомоги школам-інтернатам для дітей, які мають певні фізичні вади. Молоді спілчани стали вже добрими друзями для вихованців таких шкіл-інтернатів у Самгородку та Іванівці. Їх завжди можна зустріти тут з подарунками на Новорічні та Різдвяні свята, у Міжнародний день захисту дітей та на свято першого шкільного дзвоника тощо. Вихованці цих шкіл-інтернатів часто гостюють й у залізничників, де у Будинку науки та техніки їм влаштовують цікаві культурні програми.

  Участь у проекті «Отримай свій шанс» (проводився 2012 р. на Вінниччині під егідою Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI)), що був спрямований на апробацію моделі наставництва на робочому місці для дітей-сиріт - випускників закладів залізничного транспорту. Це ще один цікавий приклад роботи молодих активістів-залізничників Козятинської дирекції. За результатами цього проекту всі випускники навчальних закладів, які були його учасниками і проходили стажування у залізничних підрозділах регіону Козятинської дирекції залізничних перевезень, були працевлаштовані.

  Добрим прикладом може бути і робота молодіжної ради у співпраці з теркомом профспілок дирекції щодо залучення роботодавців до виконання програми підтримки молодих спеціалістів, пропагування практичного досвіду роботи з молоддю. Під час проведення огляду-конкурсу серед залізничних підрозділів та організацій регіону Козятинської дирекції у номінації «Кращий роботодавець року» саме за ініціативою молодіжної ради було запропоновано окрему нагороду і у номінації «Кращий роботодавець року з організації роботи з молоддю». Її, до речі, було вручено колективу вагонного депо Козятин.

  Молодь і спорт завжди поруч. Саме спорт загартовує молодий організм, спонукає молодь до здорового способу життя. Тож саме цей напрямок роботи можна вважати для молодих активістів одним із пріоритетних. У багатьох підрозділах дирекції створено нормальні умови для занять спортом, організовані гуртки та секції з різних видів спорту. Є у козятинців й певні спортивні здобутки на змаганнях - спартакіадах працівників залізниці, міських та регіональних турнірах чи чемпіонатах. Лише за минулий рік у низці фізкультурно-оздоровчих заходів взяло участь понад дві тисячі молодих залізничників. Здавалося б, здобутки суттєві, однак саме у масовому залученні молоді до заняття спортом молодіжна рада бачить один зі своїх основних напрямків роботи, бо не всю молодь вдалося ще залучити до участі у змаганнях.

  - Всі ці добрі справи організовані та здійснені нашою молодіжною радою, звісно, заслуговують на слова подяки на адресу наших молодіжних активістів, - сказав у своєму виступі голова теркому профспілок Козятинської дирекції залізничних перевезень Анатолій ВІЛЬЧИНСЬКИЙ. - Приємно й те, що одну із наших молодіжних рад первинних профспілкових організацій, а саме: молодіжну раду вагонного депо Козятин, де головою Юрій ОМЕЛЬЧУК, за результатами огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію Дорпрофсожу Південно-Західної залізниці по роботі з молоддю минулого року було визнано кращою на залізниці.

  Однак це вже історія. А я хотів би звернути увагу на те, як нам покращити нашу роботу. Хотілося б, щоб наші молодіжні ради були більш активними, хотілося б, більше ініціативи з місць, цікавих пропозицій, а у діях активістів - побільше вогнику та завзяття. Пропонуйте, вимагайте, дійте. Свою активність зробіть такою, щоб голови профкомів на місцях мало б не скаржилися за це на вас. А я зі свого боку завжди підтримаю вас у ваших ініціативах.

  Ці побажання керівника теркому профспілок, здається, були почуті учасниками конференції. До оновленого складу молодіжної ради було обрано чимало нових ініціативних молодих активістів. А щойно обрана голова молодіжної ради Козятинської територіальної профспілкової організації Ганна ВОЗНЮК так і заявила голові теркому: «Ви просили нас бути наполегливими і рішучими у своїх діях та планах, то ми вам це обіцяємо. У свою чергу, ми сподіваємось на всебічну підтримку наших задумок та ініціатив. І щоб голови профкомів від нас не ховалися».

  Тож можна сподіватися, що молодіжний рух у первинних профспілкових організаціях у Козятинській дирекції лише примножуватиме свої добрі справи.

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото Дмитра ЖИВЧИКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05